חדשות רמת גן-גבעתיים

בונים על שקיפות מלאה

חדשות רמת גן-גבעתיים27 בדצמבר 2018    דקה אחת
0
בונים על שקיפות מלאה
קניגסברגר. "מחשבים מסלול מחדש" ׀ צילום: יח"צ

ישיבות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת גן יהיו פתוחות לציבור הרחב, מצולמות ומשודרות. כך הודיע ראש העירייה כרמל שאמה הכהן בישיבה הראשונה של מליאת הוועדה, שדנה במדיניות הבנייה בעיר. "אין סיבה שדלתות הוועדה יהיו סגורות ושנסתיר מהציבור דיונים והחלטות בנושא. אין פה סודות ולא דנים בביטחון המדינה. יש פה הרבה כסף ואינטרסים, וזה חייב להיות שקוף, אחרת זה מזמין שחיתות", ציין שאמה הכהן.
סגן ראש העירייה ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אדם קניגסברגר: "עד לפני כשנה, הייתה מדיניות של אי הגבלת הצפיפות, כלומר בנייה בקצב שאינו עומד במתאם עם התשתיות. רוב הבנייה הייתה במקום שבו הקבלנים הגיעו להסכם עם הדיירים, כלומר היכן שאפשר היה ולא היכן שצריך. למרבה הצער, נתקלנו במצבים שבהם לקראת פתיחת שנת הלימודים היה מחסור בגני ילדים. המדיניות החדשה תדאג להתחדשות עירונית הכוללת תכניות אב שכונתיות ובנייה מותאמת לתשתיות".
לדברי קניגסברגר, יש כיום ברמת גן כ-6,000 יחידות דיור בשלבי בנייה ועוד כ-5,000 יחידות דיור שנדונות בוועדה המחוזית, שכבר אושרו או בדרך להפקדה. "יש גם מאות בקשות להיתרים, שאושרו בוועדה המקומית, ומאות שמצויות בקנה ומחכות לאישור", הוסיף. "מדובר בתוספת של עשרות אלפי דירות ובתוספת של מאות מיליוני שקלים להוצאה השנתית של העירייה, בגלל הפער שבין הארנונה שהתושבים משלמים לבין ההוצאה על התשתיות".
"אנו חייבים לעשות חישוב מסלול מחדש", הדגיש קניגסברגר. "נאשר את מה שהכרחי ונעכב את מה שלא, עד שנקבע תכניות אב שכונתיות שתואמות את המדיניות החדשה של בנייה במתחמים כדי לייצר תשתיות נדרשות, כמו מבני חינוך וציבור, שטחים ציבוריים פתוחים והרחבת רחובות להקלת התנועה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בהוקרה לצוות הרפואי

בשכונת הגפן ברמת גן, יצאו למרפסות למחוא כפיים לצותים הרפואים ולהביע הזדהות. [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/כפיים-לצוות-הרפואי.mp4"][/video] [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/מרגו-בשכונת-הגפן-1.mp4"][/video]...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במרץ 2020    דקה אחת
0

הספריות ישארו פתוחות

ראש עיריית רמת-גן פרסם הנחיות חדשות בנוגע לפתיחת של הספריות העירוניות. ע"פ ההנחיה, הספריות העירוניות יפתחו ויחזרו לפעול, בהתאם להנחיות...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה