חדשות רמת גן-גבעתיים

גורל ציר אלוף שדה יוכרע בוות"ל

חדשות רמת גן-גבעתיים27 בדצמבר 2018    3 דקות
0

כך הוחלט בדיון מיוחד שקיים שר התחבורה עם ראש עיריית רמת גן • אם לא יחולו עיכובים בלוחות הזמנים והמדינה תאשר תוספת תקציבית, יבוצע שיקוע התוואי סמוך לרחובות הירדן ורבין • בעירייה דורשים גם את קירוי רחוב רפאל איתן שבתוואי

גורל ציר אלוף שדה יוכרע בוות"ל
ציר אלוף שדה. כץ השתכנע ׀ צילום: משה כהן

עבודות הקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה יוצאות ביום שלישי לדרך. חברת נת"ע מתחילה בביצוע עבודות תשתית בתוואי הקו ברחוב ארלוזורוב בתל אביב, במקטע שבין דרך נמיר לרחוב ויצמן.
הקו הסגול יפעל מיהוד-מונוסון למרכז ת"א, דרך בית החולים שיבא, ציר אלוף שדה, ושכונת התקווה, וישתלב עם הקו האדום המבוצע בימים אלה ועם הקו הירוק, שיבוצע החל מהחודש הבא, ליצירת רשת שתשרת יותר מחצי מיליון תושבים. הקו הסגול ינוע כולו במפלס הרחוב ויקבל העדפה ברמזורים, על מנת לספק לנוסעים את השירות היעיל ביותר.
העבודות יתבצעו במקטעים באופן מדורג ובשני שלבים. בשלב הראשון, יועתקו תשתיות המים, החשמל והתקשורת כדי לפנות רצועה למעבר הרכבת. בשלב השני, יותקנו התשתיות הרכבתיות והמסילות. במהלך השנה הקרובה מתוכננות עבודות לאורך הרחובות ארלוזורוב ובן יהודה בת"א. בהמשך יתקדמו העבודות גם לרחוב אלנבי, דרום העיר, ציר אלוף שדה והשלוחות המזרחיות של הקו.
הקו האדום ינוע מפתח תקוה, דרך ציר ז'בוטינסקי בבני ברק ורמת גן, מרכז תל אביב ויפו, ויגיע עד אזור התעשייה בבת ים. הקו אמור להתחיל לפעול באוקטובר 2021.
תוואי הקו הירוק יתחיל מראשל"צ וימשיך דרך חולון לתל אביב. הוא ינוע דרך רחוב אבן גבירול ומשם יתפצל לשתי זרועות – האחת להרצליה פיתוח והשנייה למרכז העסקים ברמת החייל. לאורך אבן גבירול יהיה התוואי תת-קרקעי. אחת מהתחנות תהיה בכיכר רבין.
ההערכות הן שעבודות הקו הסגול והקו הירוק יסתיימו בשנת 2024. "נת"ע עובדת יום ולילה לקידום רשת הקווים שתשרת מאות אלפי תושבים ותחסוך את הפקקים ובעיות החנייה. הקו האדום מתקדם בהצלחה לפי לוחות הזמנים, ובקרוב יצטרפו אליו הקו הסגול והקו הירוק, שישנו את מפת התחבורה הציבורית במטרופולין תל אביב", ציין מנכ"ל נת"ע יהודה בר-און.
שר התחבורה ישראל כץ ציין כי רשת קווי הרכבת הקלה בתל אביב היא המיזם התחבורתי הגדול ביותר של המשרד. "אחרי 100 שנות חזון ו60- שנה של הבטחות שלא מומשו, יוצא לדרך השלב הבא בפרויקט, שיבטיח רשת מתקדמת להסעת המונים בתל אביב וגוש דן, שתאפשר לוותר על השימוש ברכב הפרטי בשעות העומס, בהתאם למקובל בעולם".
בעיריית רמת גן מנסים לשנות את התוואי בציר אלוף שדה, ודורשים שיהיה משוקע בצמתים של הרחובות הירדן ודרך רבין. ראש העירייה כרמל שאמה הכהן ובכירים נוספים בעירייה נפגשו בשבוע שעבר עם השר כץ ובכירים בנת"ע והציגו חלופות לשיקוע הקו. בפגישה סוכם כי הוועדה לתשתיות לאומיות תכריע על התוואי. אם לא יחולו עיכובים בלוחות הזמנים והמדינה תאשר תוספת תקציבית, יבוצע שיקוע התוואי בציר אלוף שדה, בסמיכות לרחובות הירדן ורבין.
עיריית רמת גן הציעה שלוש חלופות לתוואי המוצע. לדעת גורמי המקצוע בעירייה, חלופות אלה עדיפות מבחינה תחבורתית. שאמה הכהן הבהיר כיאם תיבחר חלופה שתחייב הגדלת התקציב, עיריית רמת גן תישא בעלויות. בפגישה גם עלה לדיון קירוי רחוב רפאל איתן בתוואי, כפי שדורשת העירייה, אם כי בנת"ע טוענים כי הקירוי מסובך הנדסית וסטטוטורית ועלותו גבוהה. סוכם שהנושא ייבחן בשיתוף העירייה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה