חדשות רמת גן-גבעתיים

כשכרמל שאמה הכהן השיב לטבע את כרמל הבז

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בדצמבר 2018    2 דקות
0
כשכרמל שאמה הכהן השיב לטבע את כרמל הבז

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, הגיע בבוקר יום ראשון לביקור בספארי רמת-גן, לראשונה מאז נבחר, ונחשף יחד עם סגנו, עו"ד רועי ברזילי ומ"מ ראש העיר, ליעד אילני, לנכס הזואולוגי-החינוכי החשוב ביותר הנמצא בליבה של העיר.
תחילה הגיע ראש העיר לביקור בבית החולים לחיות בר המשותף לספארי ולרשות הטבע והגנים. בית החולים הוא פרויקט שמירת הטבע מהמובילים בעולם ומטפל מידי שנה בכ-5,000 חיות בר, במטרה להשיבן לטבע. במסגרת הביקור בבית החולים, צפה ראש העיר בטיפול בשקנאי ירוי, רגע לפני שנכנס לניתוח מורכב והאכיל בבקבוק עופר שנפגע בטבע, נותר ללא אימו וזקוק למספר האכלות מיוחדות ביום עד שיוכל לשוב אל הטבע. לאחר מכן הוא השיב לטבע בז שהגיע מהכרמל וגם זכה לשם "כרמל". הבז שסבל משבר בכנף, נותח וכעת הוא בריא ויכול לשוב אל הטבע.
בהמשך ראש העיר האכיל ג'ירפות בענפי רימון ונפגש עם שלושה תלמידים מבית ספר בית אקשטיין שבתחומי הספארי. בית ספר זה הוא היחיד מסוגו בעולם, שמתקיים בתוך גן חיות ומאפשר לתלמידים עם בעיות קשב וריכוז ולקויות למידה ללמוד בסביבה מעשירה וייחודית.
לבסוף התקיים מפגש בחצר קיפופי הלמור, שבמטרה לשמור על משקלם מפחיתים המטפלים את כמות הפירות שהם מקבלים ומאזנים את הדיאטה שלהם עם הרבה ירקות.
ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "גיליתי שלשלוח ציפור אל החופש זה דבר מרגש, קל וחומר כשמדובר בבז שהגיע אלינו מהר הכרמל ונקרא על שמי. תפקיד ראש עיר הוא מרתק ומלא עשייה וסיפוק, אבל אשמח בכל עת להגיע ולשלח בעל חיים לחופשי".
סגן ראש העיר ויו"ר הספארי, עו"ד רועי ברזילי: "בחמש השנים הקרובות הנהגת העיר החדשה תפעל למימוש תכניות ארוכות טווח לספארי רמת-גן – פנינת הטבע הירוקה, שלאחרונה עברה לאחריות הבלעדית של העירייה – תוך קידום יוזמות חדשות והרחבת הפעילות החינוכית והפעילות לרווחת בעלי חיים במקום".

צילום: אורי חבושי

 

 

 

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אוטובוס השבת יגיע לגבעתיים בשבוע הבא

התחבורה הציבורית בערבי שישי וימי שבת בין גבעתיים לתל אביב תצא לדרך בסוף השבוע הבא, 20 בנובמבר. מועצת עיריית גבעתיים...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

צופים פגיעה

ההסלמה הביטחונית בדרום גרמה לשיבושים קשים בשגרת החיים ברמת גן ובגבעתיים. גני הילדים, בתי הספר, הצהרונים, המרכזים הקהילתיים ומועדוני הגמלאים...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בנובמבר 2019    3 דקות

כתיבת תגובה