חדשות רמת גן-גבעתיים

מגואטמלה לתותחנים

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

דיוויד טטנבאום, חייל בודד מרמת גן, מדבר על ההחלטה לעזוב הכל ולעלות לארץ: "ישראל היא מדינה לכל היהודים, וכל יהודי צריך לעשות מעשה ולתרום"

מגואטמלה לתותחנים
טטנבאום. "תמיד חלמתי להגיע לכאן" ׀ צילום: דו"צ

"הרבה חיילים בודדים מתגוררים ברמת גן ונוצרו חברויות ומפגשים משותפים, בעיקר בימי שישי", אומר דיוויד טטנבאום (21), חייל בודד בעיר. טטנבאום עלה לפני כשנתיים וחצי לבדו מגואטמלה, כדי להתגייס לשירות קרבי בצה"ל, וכעת הוא משרת כמפקד צוות בסוללה ב"חטיבת האש" של חיל התותחנים.
"ההורים ואח שלי ממשיכים לגור בגואטמלה סיטי, והם מאוד תומכים בי", הוא מספר. "בגואטמלה אין בית ספר יהודי ולמדתי בבית ספר אמריקאי. תמיד חלמתי לבוא לישראל ולשרת בצה"ל. ישראל היא מדינה לכל היהודים, וכל יהודי צריך לעשות מעשה ולתרום".
תחושת השייכות של טטנבאום לישראל הגיעה מהבית. "אמא שלי גדלה בנצרת עילית ועשתה בזמנו צבא, ולפני 23 שנים היא עברה לגואטמלה והתחתנה עם אבא שלי, שמוכר יצירות אמנות", הוא מסביר.
טטנבאום התגייס באוקטובר 2017 לצה"ל וביקש לשרת ביחידה קרבית. "אם לא היו משבצים אותי להיות חייל קרבי – לא הייתי מתגייס. רציתי לעשות שירות משמעותי ולתרום", הוא מסביר. "דוד שלי היה בזמנו קצין בצה"ל וזה נתן לי השראה".
איך אתה מרגיש ברמת גן?
"אני אוהב את העיר. ישנם הרבה חיילים בודדים ברמת גן ואנחנו ביחד. הרבה פעמים מתאספים בבית החייל או בבתים וגם יוצאים לבלות בתל אביב. גם האנשים כאן טובים ומנסים לעזור איפה שאפשר".
מה הלאה?
"אני רוצה להתחיל ללמוד באוניברסיטת בר אילן. עוד לא החלטתי סופית מה ללמוד, אבל אני אלמד כאן ואחר כך נראה מה הלאה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות
1

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה