חדשות רמת גן-גבעתיים

"הילדים יוצאים לקרב במקום ללימודים"

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בדצמבר 2018    4 דקות
0

הורים לילדים בבית ספר יסודי מדווחים על שורה של אירועים אלימים, בהם הכאת ילדים בתא השירותים, הטלת שתן בתיקים של ילדים וזריקת נעליים לעבר מורים • ואם זה לא מספיק, אז גם "אתגר המומו" המפחיד נכנס לתמונה

"הילדים יוצאים לקרב במקום ללימודים"
אתגר המומו. העירייה: "הנושא ייבדק לעומק" ׀ צילום מסך

הטלת שתן בתיקים, מכות בשירותים וזריקת נעליים על מורים – אלה הן רק חלק מהתופעות האלימות הקיימות לטענת הורים לתלמידים בבית ספר יסודי.
לטענתם, בבית הספר היה מושג שנקרא "מסיבות יום ראשון". "זהו שם קוד של התלמידים לנוהל מיוחד של בריונות", אומר אחד ההורים. "חבורה של ילדים בריונים תופסת מדי יום ראשון ילד קטן בשירותים, מכבה לו את האור ומכה אותו".
אב לילד בבית הספר שיתף בשיחה עם "המקומון" פרטים נוספים על האלימות הרווחת בבית הספר: "ילדה אחת קיבלה מילד סטירה. לילדה אחרת השתינו בתיק. ילדה אחרת חטפה עיפרון בגב. בכל פעם אומרים לנו שזה בטיפול – ולא עושים כלום. אם לא תהיה ברירה נשבית את הלימודים".
בין השאר, ילד אחד קיבל חבטה בראש. הילד טופל בבית הספר, אולם לאחר שהגיע הביתה החל להקיא ואז הוריו לקחו אותו לחדר מיון.
בשיחה עם "המקומון" משתף האב: "המנהלת אמרה שהאירועים האלימים בטיפול, אבל היא לא עשתה כלום".
אב אחר סיפר: "החלק הכי מכעיס בסיפור הזה הוא שכולם, אבל כולם – יודעים ושותקים. מצוות המורים וההנהלה הבית ספרית ועד למחוז תל אביב של משרד החינוך, שלא לדבר על אנשי החינוך של העירייה".

המומו מטיל אימה

אם לא הספיקו הסיפורים האלימים הרגילים, אז לאחרונה נכנס לבית הספר המשחק המכונה "אתגר המומו". על מנת להשתתף באתגר מוסיפים מספר טלפון סודי ששייך לדמות מפחידה שנראית כמו הכלאה של אישה וציפור. הדמות שולחת איומים, תמונות אלימות ואתגרים שונים. אם לא מבצעים את המשימות, מסתכנים בכישוף מרושע.
לדברי התלמידים בבית הספר, אחד הילדים מושפע מאוד מהאתגר המפחיד. "הוא הראה לילדים את התמונה של מומו ואמר להם שהוא נתן לו משימות", אומרת אחת הילדות.

אב התעמת עם ילד

ביום חמישי האחרון הגיע לבית הספר אב שלטענתו בנו הוכה, והתעמת עם התלמיד המכה. בעקבות כך הוציאה המנהלת מכתב לאב, ובו הפצירה שלא ייכנס לשטח בית הספר. כמו כן, האב זומן לבירור במשרד החינוך.
מחזיקת תיק החינוך בעירייה אמרה כי היא מגבה את מנהלת בית הספר. "לא ייתכן שאב לתלמיד ייכנס ויתעמת עם תלמיד בין כותלי בית הספר".
לדבריה, "הילד שהכה מטופל על ידי הגורמים המקצועיים, ורק הם מוסמכים לטפל בזה. ייתכן שצריכים לנקוט פעולות נוספות כלפי הילד האלים, אבל זה באחריות של ההנהלה והגורמים החינוכיים. אני מבינה ללבו של האב. גם אני לא הייתי רוצה שיפגעו בבן שלי, אבל עם כל הכבוד הוא לא יכול להתעמת עם ילדים".
האב מהתקרית סירב להגיב לידיעה.
יו"ר פורום "הורים נגד אלימות", הפסיכולוגית לילך קובה, אמרה: "בית הספר סובל כבר שנתיים משורה של מקרי אלימות, ככל הנראה ללא טיפול מספק. לדברי ההורים ששוחחו עמי, ילדים פונו לבית החולים אחרי אירועי אלימות. ילדה אחת נשרטה בפניה על ידי ילד ויש לה צלקת בפנים. מורה קיבלה נעליים בפרצוף. ההורים חסרי האונים משדלים את הילדים להיות חברים של הילדים המכים כדי להגן עליהם".
מהעירייה נמסר: "אכן אירע מקרה שבו תלמיד הטיל את מימיו בין תיקי התלמידים. המקרה טופל בחומרה. בנוגע לפגיעת הראש, הילד טופל בבית הספר. אתגר המומו אינו מוכר למנהלת, והוא ייבדק לעומקו".
לגבי האב שהתעמת עם הילד נמסר: "הנהלת בית הספר, אגף החינוך ומשרד החינוך מטפלים באופן יסודי במקרה. מנהלת בית הספר אחראית לשלומם ומוגנותם של כלל התלמידים, ולא הייתה או תהיה תלונה שמגיעה לפתחה ואינה מטופלת עד תום ובאופן המקצועי ביותר. כל זאת, בכפוף לנהלים בחוזר מנכ"ל משרד החינוך. כל מקרה של אלימות תלמידים, ויתר על כן – של הורים, יטופל לגופו במלוא הרצינות והחומרה".
לגבי האירוע בשירותים אמרו בעירייה: "בית הספר אחראי לאקלים מיטבי ולמוגנות של כל התלמידים. תמוה הדבר כי בשבועות האחרונים יש הבוחרים להציף אירועים שאירעו לכאורה בשנים עברו. אגף החינוך לא מכיר ולא היה מעורב בטיפול באירוע שלעיל. חשוב להדגיש כי כל מקרה שמדווח נבדק ומטופל באופן יסודי על ידי כל הגורמים המקצועיים באגף, בשיתוף משרד החינוך".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן: נעצר חשוד ברצח אישה כבת...

שלשום (27.7) הובאה אישה כבת 72 לבית החולים במרכז הארץ במצב קשה ובהמשך נקבע מותה. מדיווח שנמסר מבית החולים עלה...

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביולי 2020    דקה אחת
0

בשורה עולמית: הקסדה השיתופית הראשונה הושקה היום...

הקסדה השיתופית הראשונה בעולם הושקה היום ברמת גן ביחד עם תושבת העיר דורית אברהם, שהחלה את המאבק ביום שאיבדה את...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה