חדשות רמת גן-גבעתיים

רונה רמון תונצח ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בדצמבר 2018    2 דקות
0

אחרי שאילן רמון הונצח בבית הספר "רמת חן", שם למד, כעת הודיע ראש העירייה שגם אלמנתו רונה תונצח • בנוסף, תיבדק אפשרות לממש את חלומה להקמת מוזיאון חלל בפארק

רונה רמון תונצח ברמת גן
רמון. הקדישה את חייה לפעילות ציבורית ׀ צילום: באדיבות קרן רמון

רונה רמון, אלמנתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אל"ם במיל' אילן רמון ז"ל ואמו של טייס הקרב, סרן אסף רמון ז"ל, תונצח ברמת גן – כך הודיע ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן. בנוסף, תיבדק אפשרות למימוש חלומה להקמת מוזיאון חלל בעיר, ככל הנראה במבנה העגול שבאגם הפארק הלאומי.
משפחת רמון התגוררה במשך שנים ארוכות בשכונת רמת חן ברמת גן. אילן רמון הונצח בקריאת בית הספר "רמת חן" – שבו למד בימי ילדותו – על שמו.
אסף, בוגר "בליך", גם היה בשבט צופי רמת חן. אחיו יפתח היה עד לפני כמה חודשים מרכז שבט צופי רמת חן. "זו משפחה צופית אמיתית וחלק מאיתנו", סיפר ראש הנהגת צופי רמת גן, רז פרל.
לפני כחודשיים, ביוזמה מרגשת, הוכנס ספר תורה לזכרם של אילן ואסף רמון לבית הכנסת המרכזי בשכונת רמת חן. הוריה של רונה רמון השתתפו בהכנסת הספר, אך היא לא יכלה להשתתף בשל מצבה הבריאותי.
"היא מאוד התרגשה כאשר בישרתי לה שהוחלט להנציח את בעלה ובנה בספר תורה", סיפר המשנה לראש העירייה, אביהוא בן משה. "בישרו לי ממשרד הביטחון שהתקבל ספר תורה כתרומה ממשפחה בקנדה, וביקשו שנחליט את מי להנציח מקרב החללים בני רמת גן. בשל סיפורה המיוחד של משפחת רמון, החלטתי שראוי להנציח את אילן ואסף".

הטביעה את חותמה

רמון זכתה להוקרה רבה על פעילותה, שהפכה עבורה למפעל חיים לאחר מותם הטרגי של בעלה ובנה.
במסגרת חגיגות יום העצמאות ה-68 למדינת ישראל הדליקה רמון משואה בטקס המשואות המסורתי בהר הרצל בירושלים.
רמון פעלה כל העת ליזום פעילויות ייחודיות, ובמקביל פעלה ללא לאות להנצחת בעלה ובנה. במצפה רמון הוקם מרכז מבקרים המשקיף לעבר מכתש רמון. במרכז מוקרן סרט מרגש על תחנות בחייו של אילן רמון ועל מסעו לחלל, ובסרט מוצג גם סיפורו של בנו אסף, אשר בחר ללכת בדרך של אביו ודיבר על שאיפותיו להיות אסטרונאוט.
רמון לא שקעה בעקבות הטרגדיה הכפולה. היא הקימה את קרן רמון ופעלה ימים כלילות למען הנחלת ערכים וחינוך למצוינות והטביעה את חותמה לדורות.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אנשים למען הקהילה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה