חדשות רמת גן-גבעתיים

הגלגלים בתנועה

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

מנכ"ל נת"ע, יהודה בר-און, מדבר על התקדמות העבודות ועל מנהרת הקו הירוק בלוינסקי בתל אביב שיצאה למכרז: "זה עוד צעד שמקדם אותנו לרשת הקווים שתושבי גוש דן מצפים לה"

הגלגלים בתנועה
בר-און. חצי מיליון תושבים ייהנו מהרכבת ׀ צילום: נת"ע

חברת נת"ע פרסמה השבוע מכרז לביצוע מנהרת הקו הירוק של הרכבת הקלה בתל אביב – במקטע שבין הרחובות לוינסקי באזור התחנה המרכזית הישנה לשדרות נורדאו בצפון העיר.
מנהרת הקו הירוק של הרכבת הקלה, שעלותה הכספית מוערכת בכ-3 מיליארד שקל, תהיה באורך של כ-4.1 ק"מ.
מרחוב לוינסקי המנהרה התת-קרקעית תהיה לאורך הרחובות קרליבך ואבן גבירול (עד צומת נורדאו), והיא תכלול ארבע תחנות תת-קרקעיות: קרליבך, שם יהיה מפגש עם הקו האדום; צומת אבן גבירול-קפלן; כיכר רבין; וצומת אבן גבירול-ארלוזורוב.
בעקבות הפקת לקחים מביצוע הקו האדום, החליטה נת"ע, על דעת משרדי התחבורה והאוצר, כי יורשו להשתתף במכרז גם תאגידים אורגניים ולא רק שותפויות של חברות. חברות ישראליות יוכלו להשתתף כקבלניות משנה לצורך הקמת התחנות. יצוין כי במסגרת הפרויקט מוצעות שפע של הזדמנויות לקבלנים ישראלים, בהיקף של מיליארדי שקלים.
במקביל למכרז, מנהלת נת"ע את התהליך המכרזי לבחירת קבלני המערכות הרכבתיות, הקרונות והתחזוקה של הקו הירוק והקו הסגול. בסוף החודש יחלו עבודות תשתית להקמת הקו הסגול ברחוב ארלוזורוב בתל אביב.
"המכרז החשוב הזה מקדם אותנו עוד צעד בדרך לרשת הקווים שתושבי גוש דן מצפים לה. הקמת הקו האדום ממשיכה להתקדם לפי לוחות הזמנים, לקראת הפעלתו בעוד פחות משלוש שנים, ובמקביל אנחנו מוציאים לדרך את הקו הירוק והקו הסגול, שישרתו בעוד שנים ספורות יותר מחצי מיליון תושבים במטרופולין תל אביב", ציין מנכ"ל נת"ע, יהודה בר-און.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוצרים את הפירות: מיזם "חולקים בשפע מהגינה"...

ביוזמת תושבי העיר ומחלקת קשרי קהילה, מיזם "חולקים בשפע מהגינה" הארצי החל את פעילותו בעיר רמת גן. במסגרת המיזם, תושבי...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    דקה אחת
0
משה כהן   

ט"ו בשבט הגיע

ט"ו בשבט נמצא ממש מעבר לפינה, ואם השנה תושבי העיר לא יגיעו אל הטבע, הטבע יגיע אליהם. במהלך השבוע הבא...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה