חדשות רמת גן-גבעתיים

העונה החמה של הפורצים

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

קצין החקירות והמודיעין של משטרת מרחב דן, סנ"צ רונן שמרי, מזהיר את התושבים לא להשאיר מפתחות בארונות חשמל, להגביר ערנות גם לדירות השכנים ולפתוח קבוצות וואטסאפ שכונתיות לעדכונים בזמן אמת

העונה החמה של הפורצים
סנ"צ שמרי. הגנבים מחפשים אופניים חשמליים ׀ צילום: משטרת מרחב דן

"אנחנו מזהים מגמה שמשאירים מפתחות בארונות חשמל, בעיקר בדירות שכורות, וגנבים מנצלים את זה לפריצות לדירות", מתריע קצין החקירות והמודיעין של משטרת מרחב דן, סנ"צ רונן שמרי.
שמרי ציין כי אירועי הפריצות לדירות תוך ניצול השארת המפתחות בארונות החשמל, אירעו בעיקר באזור מרכז רמת גן.
"אנחנו מאפיינים תופעה נוספת של דיירים המתגוררים בקומות גבוהות, בעיקר בבניינים ישנים, ומשאירים את החלונות פתוחים. פרוצים מנצלים את זה ומטפסים באמצעות סורגים בקומת הקרקע ונכנסים ללא הפרעה לדירות מבעד לחלונות הפתוחים", הוא ציין עוד בשיחה עם "המקומון".
"יש להימנע מהשארת מפתחות בארונות החשמל ולהקפיד על סגירת החלונות", הוא ממליץ ומזהיר. "לעתים הפורצים דופקים בדלת, וכאשר אין מענה הם מבינים שהדירה ריקה ואז הם מחפשים בארונות חשמל או שהולכים לעורף הבניין כדי לטפס לדירה, גם אם היא בקומה גבוהה".
ממאפייני הרכוש שנגנב עולה כי הפורצים גונבים בעיקר תכשיטים, מחשבים וטאבלטים המונחים באופן גלוי בדירה. "רצוי מאוד להכניס לכספת את הרכוש המהווה יעד קל לפורצים", הוא המליץ עוד.
לדברי שמרי, תופעה נוספת בכל האזור היא גניבת אופניים חשמליים, בעיקר מחדרי מדרגות ומחסנים. "ראינו מקרים שגנבים מחפשים אופניים חשמליים בחדרי מדרגות, גם בקומות גבוהות, והם גונבים אפילו אופניים חשמליים ללא המצבר".
מרבית הפורצים שנתפסו אינם מתגוררים ברמת גן, והם מנצלים את סמיכותה היחסית לצירי תנועה ראשיים – דרך אלוף שדה, כביש 4 ונתיבי איילון, ואת העובדה שאינם מוכרים באזור.
במשטרה ממליצים עוד, בין היתר, להגביר ערנות גם לדירות השכנים ולפתוח קבוצות וואטסאפ שכונתיות לעדכונים בזמן אמת.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה