חדשות רמת גן-גבעתיים

אומרים לא לאלימות נגד נשים

חדשות רמת גן-גבעתיים6 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

עיריות רמת גן וגבעתיים השתתפו באירועים שאורגנו ברחבי המדינה נגד פגיעה בנשים

אומרים לא לאלימות נגד נשים
האירוע בגבעתיים. "יש לנו אחריות" ׀ צילום: באדיבות העירייה

גבעתיים והחברות העירוניות הצטרפו למאבק באלימות נגד נשים. כאות מחאה, התקיימה ביום שלישי עצרת הזדהות עירונית המונית ברחבה העירונית בכניסה לקניון גבעתיים, במעמד ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, וביוזמת סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הנשים בעיר, אור-לי ניב. האירוע נערך בשיתוף ארגוני הנשים ויצו, מעגל נשים ומאמאנט גבעתיים.
קוניק: "ברוב המקרים, הרצח הוא הפעולה האחרונה לגילויי אלימות שונים המקדימים לו, ולנו כחברה יש אחריות. התפקיד של כל אחד ואחת מאיתנו, כיחידים וכחברה, הוא להיות מנהיגים בסביבה היומיומית שלנו. התופעה האיומה הזו יכולה להיעלם, רק אם נחליט שאנחנו, כל אחד ואחת מאיתנו, אחראים לשים לזה סוף. עלינו להביט סביבנו כל העת ולהגיב באופן מיידי לכל מקרה קטן של גילוי אלימות שאנו נתקלים בו. אם נצליח למנוע את מעשי האלימות הקטנים ביותר, נוכל אולי למנוע את התפתחות התופעה, שעלולה להוביל, אם תוזנח, בסופו של דבר לרצח המתועב הבא".
במקביל התקיימה עצרת המונית בכיכר אורדע, במעמד ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן וביוזמת חברת מועצת העיר עו"ד חיה מנע, מחזיקת תיק מעמד האישה ושוויון מגדרי. האירוע נערך בשיתוף ארגוני הנשים נעמת, ויצו, אמונה, עמותת כ"ן למנהיגות נשים וקואליציית "דגל אדום", המונה יותר מ-50 ארגונים פמיניסטיים בישראל.
שאמה הכהן: "בכל מאבק ומחאה שיהיו לחיזוק מעמד האישה, רמת גן תתייצב בחזית ללא היסוס. נעסוק באופן מעמיק בסוגיית הטיפול באלימות נגד נשים ובהקצאות הדרושות לשם כך".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מהפכה של שמחה

לפעמים שמחה היא אתגר. גל בנג'יו (29) ולי צנג (33), שני צעירים נלהבים מרמת גן, חברי ועד הקומה השנייה, הציבו...

חדשות רמת גן-גבעתיים23 במאי 2019    דקה אחת
0

גבעתיים מתחדשת במרכז להורות

ממלאת מקום ראש עיריית גבעתיים טלי ארגמן יזמה הקמת "מרכז להורות גבעתיים", המקיים פעילויות ייחודיות להורים המתגוררים בעיר. אירוע הפתיחה...

חדשות רמת גן-גבעתיים23 במאי 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה