חדשות רמת גן-גבעתיים

אל תבטלו להם את הטקס

חדשות רמת גן-גבעתיים6 בדצמבר 2018    2 דקות
0

תלמידים בכיתות ח' מתנגדים לביטול הטקס המסורתי שנערך בסוף השנה באצטדיון וינטר • בעצומה שארגנו, שעליה חתמו יותר מאלף איש, הם טוענים: "הטקס הוא חלק חשוב בבגרותנו"

אל תבטלו להם את הטקס
זילכה. "אירוע שנצרב בזיכרון" ׀ צילום: יח"צ

בין שלל המחאות נגד מערכת החינוך בולטת התארגנות אחת של התלמידים, שבסך הכל מבקשים מראש העירייה החדש שלא ייגע להם בטקס שהפך למסורת. ביום חמישי שעבר עלתה לאתר "עצומה" מחאה של תלמידי כיתות ח' ברמת גן נגד הכוונה לבטל את הטקס באצטדיון וינטר בסוף השנה.
"אנחנו, תלמידי כיתות ח׳, התאספנו לאחר העלאת דבריו של ראש עירנו החדש, כרמל שאמה הכהן, ששאל את השאלה האם תושבי העיר חושבים שצריך לבטל את טקס סיום בית הספר היסודי והמסורתי, שמתקיים באצטדיון וינטר כל שנה בעירנו רמת גן", נכתב בעצומה, שזכתה לאלף חתימות בתוך שלושה ימים. "אנו חושבים שטקס זה הינו חלק חשוב מבגרותנו. בטקס אנו צריכים לקחת עלינו אחריות רבה, אם זה להגיע לחזרות ולהתאמץ ואם זה לחשוב על רעיון ייחודי לטקס הייחודי שלנו".
דור זילכה, חבר מועצת הנוער העירונית ותלמיד בתיכון "בליך", אמר: "כמי שהיה בכיתה ח' לפני ארבע שנים, אני וכל משתתפי הטקס יכולים להעיד שמדובר באירוע שנצרב בזיכרון לכל החיים. הטקס נמצא בשורה אחת עם הזיכרונות החזקים והמתוקים מהיסודי. החזרות שלפני, השירים המרגשים, אווירת החג והסיום, הבכי בסוף הטקס והבילוי בתל אביב אחריו עד השעות הקטנות – לא יישכחו גם כעבור שנים רבות. עצם ההחלטה לגזול מהמחזור הנוכחי את החוויה של טקס המסכם באופיו הייחודי את שמונה שנות לימודיהם ביסודי – מעידה על חוסר הכרת והטקס וחשיבותו".
אלי, תלמיד כיתה ח', אמר: "כבר שנה מדברים איתנו על הטקס הזה וכמה שהוא יפה ומכובד, ובסוף מבטלים אותו. אני לא מבין למה מפני שהתחלף ראש עיר צריכים לבטל מסורת של עשרות שנים, שבסך הכל עושה הרבה טוב לתלמידים ומביאה כבוד לעיר? רוצים לעשות פוליטיקה וזה בסדר, אבל למה על הגב של התלמידים? אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה מראש העירייה החדש שישקול שוב את העמדה שלו בנושא".
מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "טקס וינטר הוא דווקא אינטרס של כל ראש עירייה. זאת מכיוון שטקס כזה מקנה לראש העיר בימת יחסי ציבור אדירה ונדירה, אך לנגד עיניו של כרמל טובת העיר והתושבים בלבד".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בהוקרה לצוות הרפואי

בשכונת הגפן ברמת גן, יצאו למרפסות למחוא כפיים לצותים הרפואים ולהביע הזדהות. [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/כפיים-לצוות-הרפואי.mp4"][/video] [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/מרגו-בשכונת-הגפן-1.mp4"][/video]...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במרץ 2020    דקה אחת
0

הספריות ישארו פתוחות

ראש עיריית רמת-גן פרסם הנחיות חדשות בנוגע לפתיחת של הספריות העירוניות. ע"פ ההנחיה, הספריות העירוניות יפתחו ויחזרו לפעול, בהתאם להנחיות...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה