חדשות רמת גן-גבעתיים

קולה של אמא

חדשות רמת גן-גבעתיים6 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

בעקבות ריבוי התלונות ברמת גן, החליטה הפסיכולוגית החברתית לילך קובה להקים את פורום "הורים נגד אלימות" • "ניצחתי את המערכת לבד. אם ההורים יצטרפו אליי נשבור את קשר השתיקה"

קולה של אמא
קובה. "צריך הרבה כוחות כדי להילחם במערכת" ׀ צילום: הילה יניב

פורום "הורים נגד אלימות", שהוקם בהתנדבות על ידי הפסיכולוגית לילך קובה, אמור להציף את בעיית האלימות בבתי ספר ברמת גן.
"הפורום נולד מהמפגש הלא פשוט שלי מול מערכת החינוך", מספרת קובה. "במקום לבדוק את הטענות שלי, הפכו אותי לאמא בעייתית. נאבקתי וניצחתי. הגננת פוטרה. אילצתי את המערכת להקשיב לי. אם ההורים ישברו את קשר השתיקה ויתאגדו, המערכת תיתן מענה ראוי לילדים ולהורים".
בימים הקרובים הפורום, שיהפוך לעמותה, יגיש עתירה מִנהלית נגד משרד החינוך. בעתירה, שתוגש על ידי עו"ד גיא בית און, נטען כי לא יישמו את חוזר מנכ"ל משרד החינוך מספר 0117 ואת חוק זכויות התלמיד תשס"א 2000, שלפיו במקרה של אירועי אלימות יש אפשרות להרחיק תלמיד מבית הספר לצמיתות.
לדברי עו"ד בית און, "לילד אלים אין זכות קנויה ללימודים, מכיוון שלשאר התלמידים שמורה זכות הגנה מפניו. במקרים כאלה חובה על בית הספר להצמיד לו גורם מקצועי שיפקח עליו וידריך אותו ואם זה לא נעשה, זו הפרה בוטה של הנוהל".
כשאני שואל את קובה אם הפורום יהפוך לפלטפורמה פוליטית, היא אומרת: "אני לא שוללת ריצה לפוליטיקה, אבל אני מבטיחה שגם אם אכנס לעשייה הפוליטית אמשיך לדאוג לעתיד טוב יותר לילדים".
מהעירייה נמסר: "צר לנו שקבוצת הורים החליטה לנהל מלחמת חורמה כנגד מערכת החינוך, שכל שעומד לנגד עיניה הוא טובת התלמידים בלבד".
ממשרד החינוך נמסר: "אם תוגש עתירה בנושא, נוכל להתייחס אליה בהתאם".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה