חדשות רמת גן-גבעתיים

"אני כבר מרגיש את אווירת השינוי בקרב התושבים"

חדשות רמת גן-גבעתיים6 בדצמבר 2018    3 דקות
0

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, נכנס ביום שלישי ללשכתו וכבר התחיל לעבוד: "אחרי שייגמרו הערב הקרנבלים - מתחילה האחריות, ואנחנו כבר מכינים את תקציב 2019"

"אני כבר מרגיש את אווירת השינוי בקרב התושבים"
שאמה ומשפחתו בישיבה. "רגע מרגש" ׀ צילום: דוברות העירייה

"זה בוקר מרגש ורגע מרגש", אמר ביום שלישי בבוקר ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, בעת שנכנס בטקס חגיגי ללשכת ראש העיר והתיישב מאחורי שולחן העץ המיתולוגי ששרד שישה ראשי ערים, מימי ראש העירייה הראשון אברהם קריניצי.
"מאז שנבחרתי לראשונה לחבר מועצה לפני 15 שנים, זו רק הפעם החמישית שאני מבקר בלשכת ראש העיר", סיפר שאמה הכהן והודיע שהורה לגזום את ענפי העצים הצמודים לוויטרינה בלשכתו, כדי להמחיש את השקיפות. "גם בשעות לילה מאוחרות אנשים שיעברו ברחוב ביאליק יראו את האורות דולקים בלשכה", הוא הוסיף.
"כשכיהנתי כשגריר, האחריות הייתה בעיקר הצהרתית ובמגעים דיפלומטיים, וכאן זה שונה. האחריות יומיומית, ובעולם מאוד מורכב. נעשה את העירייה טובה יותר ושקופה יותר. נעבוד קשה מאוד", הוא ציין. "אני כבר מרגיש את אווירת השינוי בקרב התושבים בעיר. אחרי שייגמרו הערב הקרנבלים – מתחילה האחריות, ואנחנו כבר מכינים את תקציב 2019".
עשרות בני משפחה, חברים, חברי מועצה, פעילים וחלק מעובדי העירייה הבכירים הגיעו לקבלת הפנים לשאמה הכהן, שהחלה עוד ברחוב ביאליק, כאשר עם ירידתו ביחד עם אשתו ורד וארבעת ילדיהם מהרכב, הושמע לכבודם השיר "אדוני ראש העיר".
שאמה הכהן הופתע לגלות שבין המשתתפים הרבים בטקס כניסתו לתפקיד היו גננות ומורות בגן הילדים ובבית הספר שבו למד בימי ילדותו ברמת גן. גם הן התקשו להסתיר את התרגשותן.
בין הנוכחים בלטו מ"מ ראש העירייה, ליעד אילני (רמת גן שלנו), סגני ראש העירייה עורכי הדין רועי ברזילי (הצעירים) ומנחם דוד (ש"ס) וחברי המועצה צחי זליכה (מרצ), משה רווח (ליכוד), אביהוא בן משה ועו"ד חיה מנע.
לצדם עמדו הרב הראשי לשעבר של רמת גן, יעקב אריאל, שתקע את המזוזה בדלת הכניסה ללשכה, ממלא מקום הרב הראשי אהרון כץ והרב ציון פלאח.
גם עובדים בכירים הגיעו ללשכה, שהייתה צרה מלהכיל את המשתתפים הרבים. בין העובדים נראו מנכ"ל העירייה משה בודאגה, סמנכ"ל הפיתוח עזרא נחום, סגנית מהנדס העיר סיגל חורש, שזכתה בסיועו של שאמה הכהן לקבל צו הגנה ממבקר המדינה כחושפת שחיתויות, ואסי עדן, הפעיל בשכונת רמת השקמה.

"ניצחו את מסע ההכפשות"

בין הפעילים הנרגשים בלטו יפה וישראל נחום ורוני רומנו, שסיפר: "אני הולך הרבה שנים עם כרמל. הפעילים שפעלו בהתלהבות ניצחו את מסע ההכפשות".
כניסתו החגיגית של שאמה הכהן ללשכת ראש העיר הייתה החלק הראשון ביום שעליו הוא חלם במשך שנים ארוכות. בערב הגיעו מאות לישיבת המועצה החגיגית, שהתקיימה באולם הכנסים בכפר המכביה.
בין מאות המשתתפים נראו חברי מועצה ועובדים בכירים מהעבר וההווה.
"תמיד תחילת קדנציה היא אירוע מיוחד", סיפר בנוסטלגיה היו"ר לשעבר של מועצת העיר, עו"ד משה מירון, שבמשך עשרות שנים כיהן במגוון תפקידים, כאשר לצדו יושב המפקד המיתולוגי לשעבר של תחנת הכבאות וההצלה, אהרון גודינר.
הישיבה החגיגית גם התמקדה באישור המינויים של סגני ראש העירייה, מחזיקי התיקים וחברי ועדות. את האופוזיציה, המונה רק שלושה מקרב 25 חברי המועצה, הובילה עו"ד אביבית מאור-נמרודי, שתמכה בשני סעיפים בולטים: העלאת היקף המשרה של עוזר ראש העיר מטעם ש"ס, עו"ד מנחם דוד, והמינוי של מירה שנן (מסיעתו של אילני) למחזיקת תיק החינוך.
לישיבה הגיע ראש העירייה לשעבר ישראל זינגר, שפתח את נאומו בציון שמו של ממלא מקום ראש העיר, ליעד אילני, ולא הזכיר את שאמה הכהן ראש העיר.
בסיום נאומו, שהתמקד בהישגים שהיו לדבריו בתקופת כהונתו, לחץ זינגר בקרירות לראשונה את ידו של שאמה הכהן. לפני הנאום לחץ את ידו של אביו פנחס.
"כמה סמלי שהשלמת המהפך וחילופי השלטון בעיר מתרחשים במהלך ימי החנוכה, שבהם אנו חוגגים ניצחון של מעטים מול רבים, גירוש החושך מפני האור, טיהור של בית המקדש מהטומאה, נס פך השמן שהספיק פי שמונה ממה שהיה אמור לספק", ציין שאמה הכהן בנאומו הראשון בתפקיד.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה