חדשות רמת גן-גבעתיים

ההורים השביתו את הלימודים במחאה על האלימות

חדשות רמת גן-גבעתיים29 בנובמבר 2018    3 דקות
0

במשך ארבעה ימים נשארו ילדי כיתה בבית ספר יסודי בבית - בגלל אירוע שבמהלכו נשרטה ילדה מסכין פלסטיק שהחזיק אחד הילדים • אביו של הילד: "זה היה בשוגג"

ההורים השביתו את הלימודים במחאה על האלימות
בית ספר. "למה מחכים בעירייה? שמישהו ימות?" ׀ צילום: ingimage

שורה של מקרי אלימות חמורים בבית ספר יסודי בגוש דן הובילה את ההורים להשבית את הלימודים מיום שישי שעבר עד יום שלישי השבוע.
בתקופה האחרונה מדווחים הורים לתלמידים בבית הספר על מקרי אלימות נגד תלמידים ומורים. בין השאר, נטען כי מורה לאנגלית הוכתה. בעקבות כך הופצה הודעה להורים: "המורה שוהה בחופשת מחלה מזה כשבוע לאחר תקרית אלימות באחת הכיתות. על מנת לרומם את רוחה ולעודד אותה נבקש לשלוח ברכות ואיחולי החלמה".
ביום חמישי האחרון חלה הסלמה באלימות, כשילד אחד, על פי טענת ההורים, הצמיד סכין מפלסטיק לצוואר של ילדה אחרת. בעקבות המקרה החליטו הורי התלמידים להשבית את הלימודים בכיתה.
אמה של הילדה אמרה: "זו כיתה שעברה הרבה אלימות, ובין השאר זו הסיבה שהמחנכת עזבה. בימים הקרובים כל בית הספר ישבות – עד שהילד יסולק מבית הספר". לדבריה, כשפנתה להנהלת בית הספר, נאמר לה: "זה תהליך ארוך עד שמוציאים ילד ממסגרת לימודים". "אותנו זה לא מעניין, היא אומרת. "אנחנו רוצים ביטחון לילדים. לא נשלח אותם ללמוד עד שלא ירחיקו את הגורם האלים, ואם למשרד החינוך ולעירייה יש זמן – זו בעיה שלהם. למה הם מחכים? שמישהו ימות?".

"אלימות היא עניין שבשגרה"

לילך קובה, יו"ר פורום הורים נגד אלימות, אמרה: "עצוב לי לשמוע שוב ושוב על מקרי האלימות, שלצערי נהפכו לעניין של שגרה, כפי שעצוב לי לדעת כי כנראה מערכת החינוך מנסה להשתיק את המקרים במקום לטפל בבעיה.
"מדובר בילד שזה כנראה אינו מקרה האלימות הראשון שלו, כפי שסיפרו לי. אני לא יודעת האם הילד מטופל, אבל כנראה שלא נעשה מספיק אם מעשי האלימות שלו נעשים קיצוניים יותר מפעם לפעם. מהצד השני נמצאים הורים וילדים שהולכים עם חשש גדול לבית הספר, למקום שאמור להיות מוגן מבחינתם. להורים הגיעה הודעת וואטסאפ שבה התבקשו לשלוח ציורים למורה שספגה אלימות. לדעתי זו אינה הדרך לתקשר להורים את מה שקורה בבית הספר, ובטח לא הדרך להרגעת החששות. אני מצפה מהנהלת בית הספר לתקשר להורים את הבעיה והדרכים לפתרונה. על כל מערכת החינוך ברמת גן להבין כי אנו נותנים להם את היקר לנו ביותר ומחובתם ליצור סביבה בטוחה ואמינה לילדינו".
מנהלת אגף החינוך בעירייה אישרה את פרטי האירוע. "מצד אחד, האחריות שלנו היא להגן על הילדים. מצד שני, אנחנו לא יכולים להעביר ילד רק מפני שההורים דורשים. המפקחת נפגשה עם ההורים והסבירה להם כי המקרה מוכר ומטופל. ההורים של הילד משתפים פעולה. אנחנו מחפשים את המענה המיטבי לבית הספר ולילד".
אביו של הילד אישר בשיחה עם "המקומון" את אירוע הסכין, אך הדגיש כי מדובר בסכין מפלסטיק וכי האירוע אירע בטעות וללא כוונת זדון מצד הילד. לטענתו, ההורים לא השביתו את הלימודים בגלל האירוע הזה אלא בגלל אירועים אחרים, והם משתמשים באירוע הזה מטעמים אחרים.
מהעירייה נמסר: "אנו רואים את הנושא בחומרה רבה ומגנים כל גילוי של אלימות, ולו הקלה ביותר, במוסדות החינוך. עד כה התקיימו פגישות משותפות בין גורמי החינוך העירוניים, משרד החינוך ונציגות הורי הילדים בשכבה, כמו גם עם הוריו של הילד. העירייה פועלת ותמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם משרד החינוך ועל פי הנחיותיו – עד לפתרון מלא לבעיה".
ממשרד החינוך נמסר כי המפקחת על בית הספר, ביחד עם הגורמים המקצועיים בעירייה, נפגשו עם נציגי ההורים מתוך מטרה לגבש תכנית כוללת שתיתן מענה לבעיות שהועלו ולצורכי הילדים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה