חדשות רמת גן-גבעתיים

תשאירו את האוטו בבית

חדשות רמת גן-גבעתיים29 בנובמבר 2018    3 דקות
0

מנכ"ל חברת נתיבי איילון, איתמר בן מאיר, הציג בוועידת ענף הרכב את "נעים לירוק" - תכנית מהפכנית למעבר לתחבורה פרטית ושיתופית • בין השאר מגויסים 100 אלף מתנדבים, שיקבלו 4,500 שקל עבור ניטור השימוש ברכב

תשאירו את האוטו בבית
׀ צילום: יח"צ

"המשימה הלאומית כיום היא יצירת אלטרנטיבות אמיתיות לרכב הפרטי. מי שיבחרו בתחבורה ציבורית ושיתופית יהיו VIP" – הבטיח מנכ"ל חברת נתיבי איילון, איתמר בן מאיר, שהציג תכנית למעבר לתחבורה ציבורית ושיתופית בוועידת ענף הרכב.
"אנחנו נמצאים בתחילתה של מהפכה תחבורתית חשובה ונחוצה. מצד אחד, נראה תחבורה מנוהלת, ומצד שני, הציבור יבחר לנטוש את הרכב הפרטי ולעבור לתחבורה ציבורית ושיתופית, שתהיה עדיפה בהרבה", ציין בן מאיר.
"נגרום לכך שמי שיבחר באופציה של תחבורה ציבורית או שיתופית יגיע מהר יותר למקום העבודה, לעומת אותו אדם שיבחר להמשיך ולהיתקע בפקקים עם הרכב שלו", הבטיח בן מאיר. "הוא יראה את האוטובוס נוסע בנתיב המהיר או בנתיבי תחבורה ציבורית ואת רוכבי האופניים בנתיבים הייעודיים להם, כאשר הוא ממשיך לשבת בפקק. הבחירה תהיה בידיים של הציבור: לשבת לבד באוטו בפקק – או נסיעת VIP מהירה, בתחבורה ציבורית או שיתופית".
להערכתו, גם כסף קטן ושינוי קטן של 15% בלבד במעבר לתחבורה ציבורית ושיתופית יובילו את השינוי.
הוא הודיע כי במסגרת התכנית החדשה "נעים לירוק" מגויסים 100 אלף מתנדבים, שיקבלו 4,500 שקל עבור ניטור השימוש שלהם ברכבים.
לאחר הפיילוט, מי שישתתף בתכנית ויוכיח שינוי ממשי ומעבר לשימוש בתחבורה ציבורית ושיתופית – יקבל בסוף השנה 2,000 שקל במזומן.

נתיב מהיר באיילון

לדבריו, שינוי אמיתי יתקיים רק עם הקמת מערכת להסעת המונים והפעלת אוטובוסים אוטונומיים. משרד התחבורה ונתיבי איילון מקדמים פרויקטים לביצוע המהפכה שתהיה אלטרנטיבה אמיתית לכלי רכב.
הפרויקטים המרכזיים שהציג בן מאיר בוועידה לשנים הקרובות היו:
הנתיבים המהירים – נתיב נוסף לאורך נתיבי איילון וכביש 2 מראשון לציון ועד נתניה, כאשר השול השמאלי יהפוך לנציב מהיר.
בנוסף, שאטלים חינמיים ייסעו מראשון לציון בדרום ועד שפיים בצפון, ויספקו 4,000 מקומות חנייה בחניון הדרומי ו-7,000 מקומות חנייה בצפון.
בשלב השני יורחבו הנתיבים המהירים לכביש 5 עם 12,000 מקומות חנייה בראש העין. הפרויקט מתוקצב ב- 7.5 מיליארד שקל. העבודות אמורות להתחיל להתבצע ברבעון הראשון של 2019.
מהיר לעיר – 17 רשויות כבר חתמו על האלטרנטיבה המשמעותית הראשונה לנתיבי תחבורה ציבורית, שבמהלכה יהפכו מסלולים קיימים לנתיבי תחבורה ציבורית ותינתן העדפה לאוטובוסים ברמזורים. כל עיר שתצטרף תקבל 20% תוספת תחבורה ציבורית. הפרויקט מתוקצב ב-3.5 מיליארד שקל.
עם זאת, ישנן רשויות מקומיות בגוש דן, בהן גבעתיים, המתנות את יצירת הנתיב המהיר בתוכן בהשקעה של משרד התחבורה במימון חניונים תת-קרקעים לנוכח גריעת מקומות חנייה רבים בשל המיזם.
אופנידן – לא עוד שביל אופניים, אלא אוטוסטרדות אופניים ארוכות (15 קילומטרים לכל שביל) ברוחב נתיב בכביש. שבעה שבילים יוקמו בהשקעה של חצי מיליארד שקל, מערי הלוויין אל תל אביב.
לאורך השבילים יישתלו 10,000 עצים, יוקמו פינות ריענון מוצלות, מעברים תת-קרקעיים וגשרים שייצרו נסיעה רציפה ויפחיתו פקקים.
ועידת פסגת הרכב השביעית של ישראל מבית מידע כנסים הציגה את מיטב הטכנולוגיה והחדשנות בענף הרכב, כללה דיונים העוסקים בפתרונות חדשניים, הסתגלות והתפתחויות, וזאת בהשתתפות 650 נציגי חברות מובילות, בכירי ענף הרכב בישראל, משרד התחבורה, יבואנים וחברות ליסינג.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

כואב הלב: ארבעה ברבורים מתו בפארק הלאומי

ארבעה ברבורים שחורים מתו בשבועיים האחרונים באגם הפארק הלאומי ברמת גן, לאחר שחלו בשפעת העופות. בעקבות שרשרת מקרי המוות, נותרו...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

בלי בושה: גנבו ארנק מקשישה בזמן הקניות

"בעת שבחרתי ירקות ופירות, פתאום עמדו לידי שתי בחורות ואחרי זמן קצר המשיכו. רק כשהגעתי לקופה גיליתי שהן כייסו תוך...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה