חדשות רמת גן-גבעתיים

קואליציה רחבה לשאמה הכהן

חדשות רמת גן-גבעתיים22 בנובמבר 2018    6 דקות
0

ביום שלישי הבא יתחיל באופן רשמי עידן חדש ברמת גן עם קואליציה של 20 מתוך 25 חברי מועצת העיר • ליעד אילני יהיה ממלא מקום ראש העיר • אדם קניגסברגר ורועי ברזילי יכהנו ברוטציה בראשות הוועדה לתכנון ולבנייה

קואליציה רחבה לשאמה הכהן
שאמה הכהן, אילני וברזילי. בדרך לעירייה ׀ צילום: אורי חבושי

לראש העירייה הנבחר של רמת גן, כרמל שאמה הכהן, שיתחיל את כהונתו ביום שלישי הבא (4.12) תהיה קואליציה של 20 מקרב 25 חברי מועצת העיר.
את המשא ומתן הקואליציוני ניהל ליעד אילני (רמת גן שלנו), המיועד לכהן כממלא מקום וסגן ראש העיר. היעד היה להשיג קואליציה שתמנה לפחות 17 מחברי המועצה. זאת על מנת שלאופוזיציה לא יהיה שליש מקרב החברים, דבר שהיה מאפשר לה לכנס פעם אחר פעם ישיבות מועצה שלא מן המניין.
היעד של שאמה הכהן ואילני הושג תוך שלושה ימים של פגישות אינטסיביות. שני סגני העיר הנוספים בשכר, לצדו של אילני, יהיו עו"ד רועי ברזילי (הצעירים) ועו"ד מנחם דוד (ש"ס – החזית הדתית).
על פי ההסכמים הקואליציוניים, אדם קניגסברגר (מסיעתו של שאמה הכהן) יכהן כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברוטציה עם עו"ד ברזילי.
הגר יעקב, החברה השלישית בסיעתו של שאמה הכהן, תקבל את תיק קשרי קהילה. אילני, שיהיה ממלא מקום ראש העיר ויו"ר הקואליציה, ישמש כראש מטה לרפורמה עירונית – רמת גן 2028, מחזיק תיק רובעים ושכונות וחגיגות ה-100 לרמת גן. אילני גם יהיה יו"ר דירקטוריון מפעלי בית עמנואל, יו"ר חברת הפארק הלאומי ויו"ר קרן רמת גן לחינוך ותרבות. אילני יחזיק את תיק הספורט ביחד עם משה רווח.
לראשונה בתולדות מועצת עיריית רמת גן, תכהן אישה כיו"ר המועצה – מירה שנן, שגם תחזיק את תיק החינוך. שנן כיהנה בעבר כמנהלת תיכון "בליך" וכמשנה למנהל אגף החינוך בעירייה.
החברה השלישית בסיעתו של אילני, אדריכלית רננה ירדני, תכהן כיו"ר החברה הכלכלית לפיתוח רמת גן וכמ"מ יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. ירדני כיהנה בעבר כמתכננת מחוז מרכז במִנהל התכנון.
ברזילי, שיהיה כאמור יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברוטציה, יעמוד בראש דירקטוריון הספארי, שעבר לבעלות מלאה של עיריית רמת גן, לאחר שנים ארוכות של שותפות עם עיריית תל אביב. סיעתו של ברזילי גם תקבל את ראשות ועדת המכרזים העירונית. מנחם וחברו לסיעה חיים גלרמן יקבלו את תיקי הרווחה, תרבות תורנית ומורשת ישראל.
רווח, שישמש כמשנה לראש העיר ומחזיק תיק הספורט במשותף עם אילני, גם יהיה מחזיק תיק קשרי ממשל, כאשר הקשר העיקרי צפוי להיות מול שר התחבורה ישראל כץ, בנושא הקו הסגול של הרכבת הקלה ופרויקטים תחבורתיים בעיר.
מספר 2 ברשימת הליכוד, שמואל לרמן, יהיה מחזיק תיק התשתיות.
המשנה השני לראש העיר, אביהוא בן משה, יקבל את תיקי הביטחון, האכיפה ורישוי עסקים. עו"ד חיה מנע תקבל את תיק מעמד האישה.
"עבודה קשה ומורכבת"
סיעתו של ראש רשימת מרצ צחי זליכה, שגם הוא ישמש כמשנה לראש העיר (ללא שכר), תקבל את תיקי התרבות וגנים ונוף. זליכה עצמו גם יכהן כיו"ר תאגיד המים.
דני גולדשטיין, שנכנס למועצה במקומו של יאיר דמארי, שחזר לנהל את מפעלי בית עמנואל בתום חופשה ללא תשלום שנטל לרגל הבחירות, ישמש כיו"ר ועדת שפ"ע ותברואה במשותף עם שאמה הכהן, אשר הבהיר כי בכוונתו להציב את שיפור ניקיון העיר גבוה בסדר העדיפויות. ההערכות הן שצפוי רה-ארגון באגף התברואה, בדומה לאגפים נוספים בעירייה ולתאגידים, בהם מפעלי בית עמנואל.
אלי מוסרי (תנופה ירוקה) יקבל את תיק הכספים. "מצפה לנו עבודה קשה ומורכבת", ציין מוסרי.
הכוורת הקואליציונית כוללת גם את איצ'ה שחם מסיעת הגמלאים, שימשיך להחזיק את תיק הגמלאים.
עם סגירת הגיליון נודע כי גם ישראל זרי, שהתמודד ברשימת הצעירים "רמת גני", הצטרף ויקבל את תיקי נוער, מִנהלת הבורסה ויו"ר משותף, עם סיעתו של שאמה הכהן בתיק הלהט"בים.
"מדובר ברוב רחב ומגוון, שיאפשר ניהול יציב של העיר וקבלת החלטות מורכבת להשגת המטרות החשובות שהצבנו לציבור", אמר שאמה הכהן לאחר חתימת ההסכמים הקואליציוניים.
אילני סיכם: "אני מודה לראש העיר הנכנס על האמון שניתן בי. הרכבנו קואליציה רחבה למען תושבי רמת גן. נעמוד בכל ההתחייבויות שהבטחנו לציבור לפני הבחירות במסגרת 'תכנית אילני'".

הערכה: זינגר יפרוש

האופוזיציה במועצת עיריית רמת גן תמנה חמישה מתוך 25 חברי המועצה. ביחד עם סיעתו של ישראל זינגר, המונה שלושה חברי מועצה, תהיה בספסלי האופוזיציה סיעת יש עתיד בראשותו של עו"ד גלעד שריר. עם זאת, גורמים בקואליציה העריכו כי ייתכן שיחולו שינויים ולא פסלו את אפשרות כניסתו של שריר לקואליציה המורחבת.
במערכת הפוליטית מעריכים כי ראש העירייה היוצא ישראל זינגר יפרוש מהמועצה. זינגר הבהיר לאחר הבחירות כי עדיין לא החליט.
ההערכות הן שבראש האופוזיציה תעמוד עו"ד אביבית מאור-נמרודי.
"הציבור אמר את דברו, ואני מכבדת את זה ומאחלת לראש העיר הנכנס הצלחה מכל הלב", ציינה מאור-נמרודי. "הציבור בחר בראש העיר הנכנס בגלל הבטחות חשובות כמו ניקיון העיר, סגירת תאגיד המים, הורדת בארנונה לגמלאים, הקמת מִנהלות שכונתיות ועוד. במקומות האלו אהיה לצד ראש העיר הנכנס והנהלת העירייה, ואפעל ביחד איתם להשגת היעדים".
"לחילופין, במקומות שינסו לייצר מציאות מדומה בכדי להביא לחיסול חשבונות ונקמנות, אני אלחם כמו לביאה", ציינה עוד.

חלק מהבכירים יפוטרו

חלק מהעובדים הבכירים שהוחתמו על חוזים אישיים בעיריית רמת גן לאחר בחירתו של ישראל זינגר, שחלקם אף השתתפו באופן פעיל בקמפיין הבחירות שלו – צפויים לסיים את עבודתם בעירייה.
נודע כי היו עובדים בכירים המקורבים לזינגר ששקלו להתפטר לאחר המהפך בבחירות בשבוע שעבר, אבל החליטו להישאר. ככל הנראה זה יהיה לכל היותר לכמה חודשים, והם צפויים לקבל זימונים לשימוע ובהמשך הודעות פיטורים.
ל"המקומון" נודע ששאמה הכהן ואילני נפגשו עם מספר מועמדים לתפקיד מנכ"ל העירייה הבא. עוד נודע שמנחם (מנדול) זליחובסקי, מחותנו של זינגר, שהוביל את התמודדותו של אילני, צפוי לעמוד בראש צוות "100 הימים" של ראש העירייה. הצוות יבצע עבודת מטה בנוגע לכוח האדם בתאגידים, באגפים ובמחלקות שונות.

אביו של שאמה הכהן
תובע את זינגר

פנחס שאמה, אביו של ראש העירייה, הגיש לבית המשפט תביעת פיצויים בסך 750 אלף שקל נגד ישראל זינגר ונוספים, בטענה להוצאת לשון הרע. התביעה הוגשה בעקבות שילוט חוצות שבו, לטענת פנחס שאמה, הוצגה תמונתו בצורה מעוותת תוך הוצאת לשון הרע לכאורה ופגיעה בפרטיותו.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה