חדשות רמת גן-גבעתיים

דרמה גם במערכת הפוליטית בגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים18 בנובמבר 2018    3 דקות
0

סיעת מרצ, בראשותה של ויוי וולפסון, תהיה באופוזיציה. זאת לאחר משא ומתן מותח, שהוכרע ביום שני בלילה • סיון גולדברג, שעמד בראש רשימת הצעירים שהייתה הפתעת הבחירות, ומושיק גולדשטיין, שיצר גוש עם יש עתיד, יעשו רוטציה על תפקיד סגן ראש העירייה

דרמה גם במערכת הפוליטית בגבעתיים
וולפסון. "נפעל למען התושבים מתוך האופוזיציה" ׀ צילום: יח"צ

ראש העירייה רן קוניק הציע לוולפסון לכהן בחצי השני של הקדנציה כסגנית ראש עירייה בשכר ולקבל את תיקי איכות הסביבה, התחבורה והחנייה, הטיפול בקהילת הלהט"ב בגבעתיים ונציגויות בוועדות.
אבל סלע המחלוקת היה על שני נושאים: מרצ, שקיבלה ארבעה מנדטים בבחירות, דרשה לקבל סגנות ראש עיר בשכר לכל הקדנציה, ובמקביל, את תיק החינוך או ראשות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.
"קראתי לוולפסון ראשונה והצעתי למרצ תיקים מכובדים. לא הייתה אפשרות למנותה לסגנית ראש עיר בשכר לכל הקדנציה, כי יש לנו עוד מרכיבים בקואליציה. כמחזיק תיק החינוך מכהן פרופ' יזהר אפלטקה, וחשוב שהוא ימשיך. בראשות הוועדה לתכנון והבנייה אני עומד", אמר קוניק. "פעלנו לקרב את כולם והיא בחרה לא לקבל וזה לגיטימי. זכותה להיות באופוזיציה, גם זה חשוב".
עוד ציין קוניק שבקואליציה, שתכלול 13 מקרב 17 חברי המועצה, יהיו שינויים משמעותיים לעומת הקדנציה הקודמת.
חברת סיעתו, אור-לי ניב, תכהן כסגנית ראש עירייה בשכר כל הקדנציה.

מרצ תפעל
מתוך האופוזיציה

את התקן השני של סגנות ראש עירייה בשכר יחלוק ראש רשימת "הבית שלנו" בגבעתיים, מושיק גולדשטיין, שיצר חזית קואליציונית עם יש עתיד (שלושה מנדטים ביחד), וראש רשימת הצעירים – שהייתה הפתעת הבחירות – סיון גולדברג.
גולדשטיין יכהן במחצית הראשונה של הקדנציה כסגן ראש עירייה בשכר, ובמחצית השנייה השני יכהן בתפקיד הנחשק גולדברג.
בני רייך (רשימת הגמלאים), שכיהן בקדנציה הקודמת כסגן ראש עירייה בשכר ואשר קיבל מנדט אחד, ייפרד מתפקידו ויכהן כיו"ר תאגיד המים העירוני וכסגן ראש עיר ללא שכר.
רייך גם לא יחזיק את תיק הגמלאים. התיק יינתן למזכיר סניף העבודה בגבעתיים, אלי הולצמן, שהתמודד ברשימה משותפת עם רשימתו של קוניק "גבעתיים שלנו".
הולצמן מנהל את מכללת הגמלאים של ההסתדרות בגבעתיים, הזוכה לפופולריות רבה.
גולדשטיין וחברו לסיעה, יעקב שטרן, יקבלו את תיקי הרווחה ומורשת ישראל. גולדשטיין גם יכהן כיו"ר דירקטוריון החברה העירונית יעד, ויהיה חבר בוועדה המקומית לתכנון ובנייה.
נציג יש עתיד, אלעד רוגוביץ, יכהן כמחזיק תיק שפ"ע.
נציגת הליכוד, אשת החינוך טלי ארגמן, תכהן כסגנית ראש עירייה ללא שכר ומחזיקת תיק תרבות הדיור, יו"ר ועדת ההנחות בארנונה, יו"ר הוועדה לקידום מעמד הילד, יו"ר הוועדה המייעצת של תיאטרון גבעתיים ונציגת העירייה באיגודן.
קוניק עצמו יחזיק את תיקי שורדי השואה, אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים וספורט.
ניב תחזיק את תיקי החירום והביטחון, תרבות פנאי וקהילה, מועצת הנשים והלהט"ב.
פרופ' אפלטקה ימשיך לכהן כמחזיק תיק החינוך.
רשימת הצעירים תקבל את תיקי הצעירים, רישוי עסקים קטנים וחיי לילה.
עוד מסתמן כי שני חברי המועצה החדשים, אביעד מנשה וקרין אינס, יקבלו את תיקי איכות הסביבה (מנשה) ונוער (אינס).
וולפסון אמרה בתגובה: "אלה שבחרו בנו ואלה שלא – אנחנו לא הולכים לשום מקום. אנחנו נמלא את הבטחות הבחירות שלנו במלואן. נדרוש מראש העיר שימלא גם הוא את הבטחותיו. לא היינו מוכנים לוותר על העקרונות וההבטחות שנתנו לתושבים, רק כי מערכת הבחירות הסתיימה. זאת הסיבה שאנחנו לא בקואליציה. אנחנו מבטיחים לעשות הכל למען תושבי גבעתיים מתוך האופוזיציה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אנשים למען הקהילה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה