חדשות רמת גן-גבעתיים

חוגגים את הניצחון

חדשות רמת גן-גבעתיים18 בנובמבר 2018    3 דקות
0
חוגגים את הניצחון
שאמה הכהן. "לא אדבר עם זינגר עד שיתנצל" ׀ צילומים: אבשלום ששוני

מאות בני משפחה, חברים, פעילים ותומכים חגגו ברחבת כופר היישוב ברמת גן, עד השעות הקטנות של הלילה, את ניצחונו של כרמל שאמה הכהן.
ההתרגשות הייתה רבה. שאמה הכהן, שהחל את קמפיין הבחירות שלו ב-29 באוגוסט בהכרזה על התמודדותו מול עשרות תומכים ב"קפה עמנואל" ברחוב ביאליק, התקבל בשירה וחיבוקים. "הלכתי איתו כשהכל התחיל. זה חלום", אמר אחד מהפעילים, איציק לביא.
לצדו של שאמה הכהן עמד ליעד אילני, ובהמשך הגיע היישר מחדר הלידה רועי ברזילי, כאשר כולו נרגש: "יש לי חגיגה כפולה הערב. נולד לי בן, וכרמל ניצח".
בין החוגגים הרבים נראו גם ראש האופוזיציה בקדנציה החולפת, אדם קניגסברגר, שהוצב במקום השני ברשימתו של שאמה הכהן, חברי המועצה עו"ד דוד מנחם וחיים גלרמן מש"ס, אריה מזרחי שהתמודד בראש רשימת הירוקים ואחיו שמואל, שהכריז על התמודדותו ליו"ר ועד עובדי העירייה, יאיר דוידי מסניף הליכוד ברמת גן וסגן ראש עיריית גבעתיים לשעבר יורם פומרנץ, שאף הוא סייע לשאמה הכהן.
לצדם היו גם פעילים מרכזיים במטהו של אילני, בהם מנהל המטה מיקי חייקין. אחד מאלו שעמדו מאחורי אילני, מנחם זליחובסקי (מנדול), שהוא מחותנו של ישראל זינגר, לא הסתיר את התרגשותו, ובשיחה ממקום שהותו במרכז אמריקה הוא אמר: "יש כאן מהפך דרמטי. צפיתי את זה".
הח"כ לשעבר, יחיאל חזן, סייע בארגון במה מאולתרת ואז החגיגה הגדולה החלה.
"רמת גן ניצחה. ברגע שהעמדנו מול הציבור שתי אופציות – אופציה של מחנה חדש, רענן, אנרגטי, ושמנו את המלחמות והאגו בצד, לתושבי העיר הייתה אלטרנטיבה ראויה מול המקום הישן של העסקנים הוותיקים בעיר שחשבו על טובתם האישית. תושבי רמת גן ניצחו את הפייק ניוז שלא הפסיק לרגע", אמר אילני. "אנחנו הולכים לנקות את העירייה. בפעם הקודמת שהייתה כזו שמחה כאן, זה קרה כשהפועל רמת גן זכתה בגביע המדינה".
כשההסכם של ש"ס עם שאמה הכהן הפך למוקד של מתקפה מצד מטה זינגר, מנחם דוד אמר: "הרב ניסן אמר ששאמה הכהן הוא ראש העיר שצריך להיות ברמת גן בקדנציה הזו. ניסו להפחיד את התושבים".

"נעשה צדק עם העיר"

ראש העירייה הנבחר, שהתקשה לדבר על רקע קריאות השמחה, אמר: "נגמרו הסיסמאות, הפייק ניוז וההכפשות. כולנו ביחד, מובילים את העיר ביחד עם כולם, גם עם מי שהיה נגדנו, למעט אדם אחד – ישראל זינגר. עד שהוא לא יתנצל פומבית בפניי ובפני משפחתי על ההכפשות, לא אדבר איתו".
"יצאנו לפני חודשיים וחצי למשימה בלתי אפשרית. לא היה תקדים לראש עיר מכהן שמפסיד למועמד שמגיע לאחר ארבע שנים של שליחות בחו"ל", ציין עוד שאמה הכהן. "זה מה שהיה צריך לקרות. רמת גן הייתה חייבת שינוי. התושבים רצו מהפך, דרך חדשה, כישרון, ידיים נקיות, אפס עסקנות ואפס אינטרסים".
"נעשה צדק עם העיר, עם התושבים. נפרק את המונופול של בית עמנואל, נפעל לסגירת תאגיד המים, נפסיק לתת היתרים כמו משוגעים. שלטון הקבלנים נגמר".
שאמה הכהן הכריז שרמת גן תקבל את כולם – את החרדים והלהט"בים. "ש"ס זה לא החמאס, והלהט"בים זה לא החמאס", הוא הדגיש, והרעיף שבחים על סגנית מהנדסת העיר סיגל חורש, שפיטוריה מהעירייה נמנעו בזכות צו הגנה שניתן לה על ידי מבקר המדינה כחושפת שחיתויות. שאמה הכהן הודיע שבכוונתו להקים קואליציה רחבה. בין המועמדים המובילים להצטרף לקואליציה יהיה ראש רשימת יש עתיד, עו"ד גלעד שריר, וראש רשימת תנופה ירוקה, אלי מוסרי, שצפוי להחזיק את תיק הכספים. "מצבה הפיננסי של העירייה הורע מאוד בשנים האחרונות, ויש עבודה רבה לעשות על מנת להחזירה להיות עיר איתנה ומבוססת כלכלית", ציין מוסרי.
גם חברי מועצה מרשימות שתמכו בזינגר צפויות להיכנס לקואליציה. אבל השאלה הגדולה היא מה יהיה עם רשימתו של זינגר והאם הוא יחליט להישאר באופוזיציה, או לפרוש לאחר 15 שנים כחבר מועצה וראש עירייה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוצרים את הפירות: מיזם "חולקים בשפע מהגינה"...

ביוזמת תושבי העיר ומחלקת קשרי קהילה, מיזם "חולקים בשפע מהגינה" הארצי החל את פעילותו בעיר רמת גן. במסגרת המיזם, תושבי...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    דקה אחת
0
משה כהן   

ט"ו בשבט הגיע

ט"ו בשבט נמצא ממש מעבר לפינה, ואם השנה תושבי העיר לא יגיעו אל הטבע, הטבע יגיע אליהם. במהלך השבוע הבא...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה