חדשות רמת גן-גבעתיים

קוניק מרכיב קואליציה

חדשות רמת גן-גבעתיים8 בנובמבר 2018    3 דקות
0

צוות המשא ומתן מטעמו של ראש עיריית גבעתיים רן קוניק קיים פגישות עם כל הרשימות, בניסיון להקים קואליציה רחבה • מושיק גולדשטיין, שהולך עם יש עתיד, מבקש לקבל סגנות ראש עירייה בשכר לכל הקדנציה

קוניק מרכיב קואליציה
קוניק בקלפי. המנצח הגדול ׀ צילום: אבשלום ששוני

בדומה למשא ומתן הקואליציוני בבחירות לכנסת שהתקיימו בשנת 2013, כאשר היה תיאום בין הבית היהודי ליש עתיד, גם בגבעתיים נוצר גוש של שתי המפלגות במשא ומתן הקואליציוני.
צוות המשא ומתן הקואליציוני מטעמו של ראש העירייה רן קוניק כולל את מחזיק תיק החינוך פרופ' יזהר אפלטקה העומד בראש הצוות, סגן ראש העירייה לשעבר ויו"ר עמותת הספורט יורם פומרנץ ואמיר חמיאס, המקורב לקוניק. רכזת הוועדה היא אביבה שבתאי.
השבוע התקיימו פגישות עם כל הרשימות, בניסיון להקים קואליציה רחבה.
רשימת הבית שלנו בגבעתיים בראשותו של מושיק גולדשטיין, שקיבלה שני מנדטים, מבקשת לקבל סגנות ראש עירייה בשכר לכל הקדנציה. נציג יש עתיד אלעד רוגוביץ הודיע על תמיכה בבקשה של גולדשטיין, ושתי הרשימות מתואמות ביניהן במשא ומתן.
התמיכה של יש עתיד יוצרת בפועל גוש של שלושה מנדטים.
בהודעה משותפת של הבית שלנו בגבעתיים ויש עתיד נכתב: "אנחנו שמחים שהודענו על כך שסיכמנו לשתף פעולה ככל שיתאפשר לנו, מתוך הבנת הצורך לחיות ביחד בכבוד הדדי ולמען כל תושבי גבעתיים".
"אנו מסכימים כי נפעל ביחד לשמירה על הסטטוס קוו בעיר, תוך איזון בין צביונה החילוני של גבעתיים, שאין חולק עליו, לבין כיבוד ושמירת אורח חייה של הקהילה הדתית והמסורתית בעיר", הם הבהירו עוד בהודעתם.
גורם המעורה במשא ומתן הקואליציוני מסר ל"המקומון" כי תפקיד סגן ראש עירייה בשכר הוא הנחשק ביותר וכל הרשימות דרשו סגנות בשכר, גם אלו שקיבלו מנדט אחד – הגמלאים והליכוד. "יש לנו לתת רק שני סגני ראש עיר בשכר", הוא אמר.

הפתעת הבחירות
סיון גולדברג, העומד בראש רשימת הצעירים שהפכה להפתעת הבחירות כאשר קיבלה שני מנדטים, ציין כי הדרישה לקבלת סגנות ראש עיר נועדה לאפשר עבודה בראש שקט ובמשרה מלאה למען הצעירים בעיר.
קוניק יצטרך, על פי ההערכות, לקבל החלטה עקרונית האם למנות את ראש רשימת מרצ ויוי וולפסון, שקיבלה ארבעה מנדטים, לסגנית ראש עיר בשכר.
בסביבתו של קוניק הביעו חשש שמרצ, שהתמודדה ביחד עם ישראל חופשית בבחירות למועצה, לא תהיה סיעה מאוחדת בכל ההצבעות במועצת העירייה, בעיקר בנושאים הקשורים לדת.
עם זאת, קשה יהיה להתעלם מכוחה של מרצ, שיהיו לה ארבעה מבין 17 חברי המועצה.
ההערכות הן שקוניק רוצה שאחד מסגניו תהיה אור-לי ניב מרשימתו. איתה יש לו קשרי עבודה והערכה הדדיים עוד מהימים שבהם היה במדבר הפוליטי.
צוות המשא ומתן יצטרך להיות יצירתי, כדי להשביע את כולם, אבל כבר כעת ברור שרק שני מאושרים יקבלו את התפקיד הנחשק של סגן ראש עירייה בשכר.
"נציגי רשימות גם באו עם 'רשימות מכולת' של תיקים שהם דורשים לקבל, אבל על זה ניתן יהיה להתגבר. הקושי יהיה עם חלוקת שני סגני ראש העירייה", העריך הגורם המעורה במשא ומתן.
קוניק אמר בשיחה עם "המקומון" כי להערכתו כבר בשבוע הבא תמונת המשא ומתן הקואליציוני תתבהר. "כולם רוצים להצטרף לקואליציה ואף רשימה לא פוסלת רשימה אחרת. קיימנו פגישה ראשונה ושמענו את כולם", הוא ציין והעיר על הסיכום בין הבית שלנו בגבעתיים ליש עתיד: "אין בעיה עם כל מי שרוצה להתחבר. אני לא בטוח שהבוחרים של שתי הרשימות יברחו בגלל המהלך הזה".
משה כהן

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה