חדשות רמת גן-גבעתיים

"רמת גן תהיה בני ברק"

חדשות רמת גן-גבעתיים8 בנובמבר 2018    5 דקות
0

ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר תוקף את ההסכם שנחתם בין כרמל שאמה הכהן לש"ס • שאמה הכהן: "אני מוביל את ההנהגה הכי ליברלית בעיר. ההסתה של זינגר לא קשורה למציאות"

"רמת גן תהיה בני ברק"
זינגר. "יהיו השלכות" ׀ צילום: באדיבות העירייה

"השאיפה של ש"ס היא שרמת גן תהיה בני ברק", אומר ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר, בעקבות ההסכם שנחתם בין כרמל שאמה הכהן לש"ס.
בקדנציה הנוכחית ש"ס הייתה בקואליציה, וראש הרשימה עו"ד דוד מנחם כיהן כסגן ראש עירייה בשכר תחת זינגר.
לקראת הסיבוב הראשון התקיים סבב מגעים בין ש"ס לזינגר ושאמה הכהן. בתום המגעים הודיעו בש"ס על תמיכה במועמדות של שאמה הכהן.
גם תחת שאמה הכהן צפוי עו"ד מנחם להמשיך לכהן כסגן ראש עירייה בשכר, אבל עדיין לא סוכם לכמה זמן.
זינגר מזהיר כעת מההשלכות העלולות לדבריו להתרחש בעקבות ההסכם בין שאמה הכהן לש"ס.
"תכננו להקים בית ספר אנתרופוסופי נוסף בדרום העיר. ש"ס התנגדו לפני חמש שנים לבית הספר הראשון שהבטחתי אז להקים, ואמרתי שבכל מקרה אקים את בית הספר וכך אכן קרה. אני חושש כעת שבית הספר השני לא ייפתח", הוא מוסיף.
זינגר טוען עוד שלהסכם בין שאמה הכהן לש"ס עלולות להיות השלכות על צביונה של רמת גן.
גם אביהוא בן משה מהבית היהודי תקף את ההסכם בין שאמה הכהן לש"ס. "שאמה הכהן מכר את כל שירותי הדת בעיר לניהול של ש"ס. החשש הגדול הוא שמפלגה כמו ש"ס לא יכולה לנהל את כל שירותי הדת לציבור הרחב, שמורכב ממגזרים שונים", הוא טוען. "זה חמור מאוד בעיניי".
עו"ד דוד מנחם: "זינגר שכח שהוא היה איתי קדנציה שלמה בקואליציה. זינגר ואנשיו מפעילים כל הזמן לחץ אדיר על הרב ניסן ועליי שנצטרף אליהם. הרב ניסן דחה אותם. כל אלה שמתיימרים להפחיד לא מספרים שאני בוגר הכיפות הסרוגות. אני בוגר מספר תארים, גם בפילוסופיה, באוניברסיטת תל אביב החילונית. חמי וחמתי הם ניצולי שואה ואינם דתיים. הם אנשים ישרי לב".
אילני: "די לגניבת הדעת. כשישראל זינגר מסתכל ימינה ושמאלה הוא רואה מצד אחד שלו את סגנו מש"ס ומצד שני את סגנו מהבית היהודי. שאמה הכהן ואני סיכמנו כי לסיעת ש"ס יינתן חופש הצבעה בנושאי דת, כך שנכבד את זכותם להצביע נגד החלטות שיסתרו את תפיסת עולמם".
ממטה שאמה הכהן נמסר בתגובה: "אין הסכם עם שום סיעה דתית על סגירת העיר בשבת או פגיעה בקהילת הלהט"ב. ההפך הוא הנכון. אני מוביל היום יחד עם אילני וברזילי את ההנהגה הכי ליברלית שהייתה בעיר מאז הקמתה. רמת גן זה לא ש"ס (שבלי קשר הם לא החמאס) אלא החזית הדתית המאוחדת, שזכתה לשני מנדטים ומורכבת מנציג ש"ס שמכהן בימים אלה כסגן של זינגר ונציג נוסף חיים גלרמן חבר מועצה מהבית היהודי וחובש כיפה סרוגה. הכי חשוב שמה שייחתם איתם לא יסתור ולא ימנע את מה שהתחייבתי לציבור וזה מתחם בילויים במרכז העיר כמו בגבעתיים ותחבורה מצירים ראשיים בסופי שבוע. כרגיל אין קשר בין מסרי ההסתה וההכפשה של זינגר לבין המציאות"

זינגר תוקף את אילני
"ליעד אילני דרש שאכריז שאני מתפטר אחרי ארבע שנים ואתן לו לנהל את העיר. זה לא חוקי וזה ניסיון לעקוף את דין הבוחר", אומר ישראל זינגר, התוקף בחריפות את אילני, שחתם על הסכם תמיכה בכרמל שאמה הכהן לראשות העיר בסיבוב השני שיתקיים ביום שלישי. "אילני הבהיר לי בפגישה שדרישתו שאתפטר לאחר ארבע שנים היא תנאי סף. לא רציתי לעשות 'דיל' לא חוקי", טוען זינגר.
זיינגר טוען עוד שאילני דרש ממנו ערבויות כספיות ליישום ההסכם הקואליציוני. "כמובן שלא יכולתי להסכים לזה, כי מדובר בדבר לא חוקי", הוא מוסיף.
לדבריו, מוזר מאוד שאילני חתם על הסכם תמיכה בשאמה הכהן. "זו הקדנציה האחרונה שלי בתפקיד ובעוד חמש שנים אני פורש. אילני יכול היה אז להתמודד לראשות העירייה. אילני הרי רוצה להיות ראש עיר ואם שאמה הכהן ייבחר הוא יהיה ראש עיר לעשר שנים. אז מה ההיגיון שאילני תומך דווקא בו?", תוהה זינגר.
זינגר אומר עוד שלנוכח הסמכויות הנרחבות, הכוללות תיקים מרכזיים בעירייה ובתאגידים העירוניים ששאמה הכהן נותן לאילני, הדבר מעורר תהיות.
"שאמה הכהן מכר את כל הסמכויות של ראש עיר. אין נושא מרכזי שנשאר לו", טוען זינגר. "הוא יהיה בובה".

אילני: "הציבור לא טיפש"
אילני דחה על הסף את טענותיו של זינגר שהוא דרש ממנו רוטציה: "זו הייתה דווקא הצעה שהועלתה על ידי שליח מטעמו של זינגר, ולראיה – אין הסכם".
על הטענה שביקש ערבויות למימוש הסכם קואליציוני עם זינגר, אמר אילני: "פרקליט המדינה כבר אמר שלזינגר לא הייתה כוונה ושאין לו כוונה לעמוד בהתחייבויות מלפני הבחירות. מהסיבה הזו ביקשתי את האפשרות לבחון ערבות כספית של זינגר אליי לטובת מימוש ההסכם. מהרגע שעורך הדין שלי אמר שאין לערבויות ערך בהסכם פוליטי – זה ירד מהפרק".
אילני גם התייחס לשמועות שהוא ביקש כביכול ערבויות לכיסוי מימון הוצאותיו בקמפיין הבחירות.
"הציבור לא טיפש. מימון הבחירות על ידי המדינה נגזר מהיקף התמיכה למועצת העיר. סיעת 'רמת גן שלנו' קיבלה הכי הרבה קולות למועצה, וכתוצאה מכך אנחנו מקבלים את מימון הבחירות הגדול ביותר, כך שהבעיות הכלכליות הן של סיעות אחרות ולא שלנו".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה