חדשות רמת גן-גבעתיים

בלי מתחרים

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בנובמבר 2018    2 דקות
0

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק קיבל 86% מקולות המצביעים: "אני רוצה להודות לתושבי העיר, שעל אף העובדה שלא רץ מולי מתחרה, הם יצאו להצביע והוקירו לי תודה על חמש שנות עשייה ציבורית"

בלי מתחרים
צילום: אבשלום ששוני

בניגוד לדרמות ברמת גן, הבחירות בגבעתיים התנהלו בשקט יחסי, כאשר מול ראש העירייה רן קוניק לא היו מתמודדים נוספים.
במועמדותו של קוניק, שהיה המועמד היחיד, תמכו כ-86% מהמצביעים. "אני רוצה להודות לתושבי העיר, שעל אף העובדה שלא רץ מולי מתחרה, הם יצאו להצביע והוקירו לי תורה על חמש שנות עשייה ציבורית", ציין קוניק.
אף שלא הייתה התמודדות לראשות העירייה, שיעורי ההצבעה בגבעתיים עלו בדומה לרמת גן. בגבעתיים הצביעו כ-47% מבעלי זכות הבחירה – גידול של כ-4% לעומת בחירות 2013. "יום השבתון גרם ליותר אנשים להגיע ולהצביע", העריך יו"ר ועדת הבחירות בגבעתיים, אמנון רגב.
ועדת הבחירות בגבעתיים החליטה לראשונה להקרין ישירות לאתר העירייה את התוצאות אונליין בעת קליטת הקלפיות שהגיעו לבית ראשונים בעיר. הרשימה הגדולה ביותר בבחירות למועצת העירייה היא גבעתיים שלנו, בראשותו של קוניק, שקיבלה שישה מנדטים.
גבעתיים שלנו התמודדה ברשימה משותפת עם מפלגת העבודה. לשתי הרשימות היו בבחירות הקודמות ביחד מספר דומה של מנדטים.
ההערכות הן שאם גבעתיים שלנו הייתה חותמת על הסכם עודפים עם רשימה אחרת, ייתכן שהיה לה סיכוי לקבל את המנדט השביעי, שאליו היא הייתה קרובה. אבל מסיבות עקרוניות החליטו בגבעתיים שלנו שלא להתקשר בהסכם עודפים עם אף אחת מהרשימות. מרצ, בראשותה של סגנית ראש העירייה ויוי וולפסון, קיבלה ארבעה מנדטים.
את ההפתעה הגדולה סיפקה רשימת הצעירים בגבעתיים בראשות סיוון גולדברג, שקיבלה שני מנדטים.
הישג נאה היה גם למשנה לראש העירייה מושיק גולדשטיין, שהתמודד בראש רשימת הבית שלנו בגבעתיים.
גולדשטיין נאלץ להתמודד מול תופעת הגירה שלילית של הציבור הדתי מגבעתיים לגבעת שמואל וערים נוספות. זה לא מכבר גם סגן ראש העירייה לשעבר, הרב יחיאל וסרמן, העתיק ביחד עם אשתו את מקום מגוריו לגבעת שמואל.
מכשול נוסף שעמד בדרכו של גולדשטיין הייתה התמודדות של רשימה דתית נוספת.
הקמפיין של הבית שלנו בגבעתיים לא התמקד רק בציבור הדתי והמסורתי, אלא הוא עסק רבות בנושאי התחדשות עירונית, במסגרת תמ"א 38 ופינוי-בינוי, במתחם ההסתדרות ובאזורים נוספים.
התוצאה הייתה שהבית שלנו בגבעתיים הצליחה לקבל יותר קולות לעומת בחירות 2013 ולשמר את כוחה עם שני מנדטים במועצה. גם רשימת הליכוד, בראשותה של המשנה לראש העירייה טלי ארגמן שמרה על כוחה וקיבלה מנדט.
מי שקיבל רק מנדט, בניגוד להערכות המוקדמות, היה סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הגמלאים, בני רייך, שהתמודד בראש רשימת הגמלאים וקיבל מנדט אחד, בדומה לבחירות 2013. לנוכח הפעילות הענפה לגמלאים בגבעתיים, המהווים יותר מ-20% מתושבי העיר, ההערכות היו שהפעם לרשימה יהיו לפחות שני מנדטים.
רגב ציין כי רק הסכם עודפים אחד בין הרשימות נחתם בגבעתיים – בין הגמלאים ליש עתיד. על פי ההערכות גם לאחר ספירת כאלף קולות החיילים, האסירים והקלפיות הנגישות, לא יהיה שינוי בחלוקת המנדטים.
משה כהן

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה