חדשות רמת גן-גבעתיים

ניפגש בסיבוב

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בנובמבר 2018    4 דקות
0

כרמל שאמה הכהן, שגרף 28.12% מהקולות, וישראל זינגר, שהגיע למקום השני עם 27.48% - ייפגשו ב-13.11 בסיבוב השני • שלוש רשימות קיבלו שלושה מנדטים - של ישראל זינגר, כרמל שאמה הכהן וליעד אילני, שקיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר בבחירות למועצה, אבל זה לא הספיק לו למנדט הרביעי

ניפגש בסיבוב
צעירים ברמת גן - צילום אבשלום ששוני

ראש עיריית רמת גן ייבחר בסיבוב שני ומכריע שיתקיים ב-13 בנובמבר. בבחירות הדרמטיות והמרתקות שהתקיימו ביום שלישי סיימו כרמל שאמה הכהן וראש העירייה ישראל זינגר בתוצאה כמעט זהה, אבל רף ה-40% הנדרש לבחירה בסיבוב הראשון לא נחצה, ושניהם יתמודדו ביניהם שוב בסיבוב השני והמכריע.
בתום לילה מותח, כאשר התוצאות משתנות כל העת, התוצאה הסופית לאחר ספירת כ-220 הקלפיות הייתה: שאמה הכהן מוביל ביתרון קל מאוד – 28.12%, כאשר אחריו מדורג זינגר עם 27.48%. התוצאות תאמו את סקר "המקומון" שפורסם בשבוע שעבר ואשר חזה התמודדות שקולה ביניהם.
ליעד אילני, שסיים במקום השלישי, גרף הישג מרשים מבחינתו, כאשר קיבל תמיכה של 21.21%. במקום הרביעי סיים סגן ראש העירייה אביהוא בן משה, שקיבל 11.9%, ואחריו גלעד שריר עם 11.05%. המועמד השישי בני גטר קיבל 0.2%.
למרות יום השבתון וקמפיין הבחירות הלוהט והרווי בהכפשות, שיעור ההצבעה ברמת גן עלה בכ-5% בלבד לעומת בחירות 2013 ועמד על כ-47%.
התוצאות הסופיות בבחירות לראשות העירייה ייקבעו הערב (חמישי), כאשר ועדת הבחירות תספור יותר מ-3,000 קולות של חיילים ואסירים ומהקלפיות הנגישות.
דרמה גדולה הייתה ברמת גן גם בבחירות למועצת העיר, וחלוקת המנדטים הסופית תיקבע רק לאחר ספירת קולות החיילים, האסירים והקלפיות הנגישות, שתקיים הערב (חמישי) ועדת הבחירות.
מחלוקת המנדטים עולה כי במועצה הבאה יהיה פיצול בין סיעות שונות, כאשר אף רשימה לא קיבלה יותר משלושה מנדטים. כדי להרכיב קואליציה במועצה המונה 25 חברים, יהיה צורך בחלק גדול מהסיעות בקואליציה.
שלוש רשימות קיבלו שלושה מנדטים – של ישראל זינגר, כרמל שאמה הכהן וליעד אילני, שקיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר בבחירות למועצה, אבל זה לא הספיק לו למנדט הרביעי.
הליכוד בראשותו של משה רווח, לאחר הסרת מועמדותו של אילן ביטון לראשות העירייה, ניהל קמפיין המבליט את מחל ותמיכתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרים, שמר על כוחו וקיבל שני מנדטים.
עו"ד רועי ברזילי, שהתמודד בראש רשימת הצעירים, הצליח, למרות התחרות של רשימת צעירים נוספת שהתמודדה בבחירות, לשמור על הישגו מהבחירות הקודמות ולקבל שני מנדטים. רשימת הצעירים הנוספת "רמת גני", בראשותו של ישראל זרי, קיבלה מנדט ולא היה לה חסר הרבה למנדט השני.
אלי מוסרי, שהתמודד בראש רשימת תנופה ירוקה, הצליח על רקע המאבקים הקשים בין הרשימות עם מועמדים לראשות העירייה לשמר את כוחו, והוא ימשיך לכהן בקדנציה הבאה עם מנדט אחד. גם רשימת הגמלאים בראשותו של איצ'ה שחם שמרה על כוחה וקיבלה מנדט.
יש עתיד בראשותו של גלעד שריר הצליחה לזכות הפעם בשני מנדטים, לעומת מנדט אחד בבחירות 2013. מרצ בראשותו של צחי זליכה, שעשה במהלך הקדנציה עבודה ענפה לשימור מורשת יוצאי בבל, שמרה על כוחה וקיבלה אף היא שני מנדטים. זאת, אף שזליכה עצמו לא התמודד בבחירות לראשות העירייה והתמקד במועצה.
הרמת גנים עם אביהוא, בראשותו של סגן ראש העירייה אביהוא בן משה, קיבלה שני מנדטים. בן משה היה במקום הראשון ועו"ד חיה מנע במקום השני.
בבחירות הקודמות קיבלה רשימת הבית היהודי ברמת גן שלושה מנדטים, אבל מספר 2 ברשימה, חבר המועצה חיים גלרמן, התמודד במסגרת ש"ס – חזית דתית מאוחדת, כאשר הוצב במקום השני ברשימה. עם זאת, עדיין לא ברור אם גלרמן עצמו יכהן במועצה הבאה.
ש"ס קיבלה מנדט אחד, ובינתיים נציגה במועצה יהיה עו"ד מנחם דוד.
המאבק הוא כעת על המנדט השני בין ש"ס לרשימה החברתית בראשותו של יאיר דמארי, שחתמו ביניהן לפני הבחירות על הסכם עודפים. הרשימה החברתית קיבלה אף היא מנדט אחד והסכם העודפים יכריע האם המנדט השני הולך לש"ס או לרשימה החברתית. לשתי הרשימות יש, לאחר שקיבלו כל אחת מנדט – עודף משותף של מנדט נוסף. אבל רק מי שתקבל בספירה הפנימית של הקולות העודפים יותר קולות תזכה בו.
כל קול קובע
עם תום הספירה בקלפיות בבית הצנחן, התברר שלש"ס יש שלושה קולות יותר.
ספירת קולות החיילים, האסירים והקלפיות המונגשות תכריע. אם לרשימה החברתית יהיו בספירה הדרמטית ארבעה קולות יותר, היא תהיה זו שתזכה במנדט הנוסף, ואז דני גולדשטיין יכהן תקופת כהונה נוספת במועצת העירייה.
קולות החיילים גם עשויים, במצב מסוים, להביא לכניסתו של רמי פדלון למועצה. לפדלון חסרים כ-80 קולות כדי להיבחר למועצה, ואם הוא יצליח לקבל בקרב החיילים לפחות 80 קולות נוספים קיים סיכוי סביר שהוא יהיה חבר המועצה ה-25 – ואז להסכם העודפים בין ש"ס לרשימה החברתית לא תהיה משמעות. הספירה תתקיים בבית הצנחן בנוכחות נציגי הרשימות, והצפי הוא שהיא תימשך שעות ארוכות, מאחר שכל קול עשוי לקבוע.
הירוקים ומפלגת העבודה, שהחליטה ברגע האחרון להתמודד, לא עברה את אחוז החסימה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה