חדשות רמת גן-גבעתיים

"הילדה חוזרת מהגן עם מכנסיים רטובים"

חדשות רמת גן-גבעתיים23 באוקטובר 2018    2 דקות
0

הורים לילדים בשני צהרונים ברמת גן טוענים כי הצוות לא סמכותי ולא מקצועי, מה שגורם לאווירה קשה במקום • העירייה: "צר לנו שגורמים בעלי אינטרסים כאלה ואחרים בוחרים להתנגח בבית עמנואל על דפי העיתון, במקום לפעול לטובת הילדים ורווחתם"

"הילדה חוזרת מהגן עם מכנסיים רטובים"
קובה. "התלונות מעלות את הטיפול הלא מקצועי לסדר היום" ׀ צילום: תומר קרן

לפני כשבוע אחד הילדים בצהרון ברמת גן נחבל בפניו. לשאלת אביו מה קרה, ענתה הסייעת: "ילדים משחקים וילד לקח משחק ושרט לו את הפנים".
כעבור כמה ימים הגיע ילד לקחת את אחותו מהצהרון והוציאו לו ילדה אחרת. לדברי האם, היא שולחת את הילד לצהרון כי אין לה ברירה, אבל החרדה שלה מאוד גדולה. "צוות הגן אינו קבוע. לסייעת אחת אין גישה לילדים. אין לה רקע חינוכי, ולכן בעת היעדרותה של הגננת המובילה היא לא יודעת להוביל את הכיתה. היא לא סמכותית, הילדים לא מקשיבים לה ונהיה כאוס בגן הכולל אלימות".
בתוך כך, אם לילדה בת שנתיים ועשרה חודשים שרשמה את בתה לצהרון עירוני טוענת: "הילדה חוזרת מהגן עם מכנסיים רטובים מפיפי. הסייעות טוענות שהן אינן יכולות כל היום להחליף בגדים לילדה".
ביום ראשון האחרון הילדה חזרה עם שריטה בעין ושריטה עמוקה ברגל. לדברי האם, לסייעות לא היה הסבר על המקרה.
"ביום שני היה חוג בצהרון. הילדה כנראה לא הייתה קשובה, אז היא הוציאה את הילדה לחצר בזמן ששאר חבריה היו בחוג. גננת הצהרון שוחחה איתי ואמרה לי כי לבתי יש בעיות של קשב וריכוז. שאלתי את הגננת מה ההסמכה שלה והסתבר שהיא מאבחנת את בתי ללא הסמכה. הבת שלי חוזרת מהצהרון עצבנית ולא נינוחה", אומרת האם.
לילך קובה, שמתמודדת למועצת העיר ברשימה של אלי מוסרי, אומרת: "תלונות ההורים משני הגנים מעלות שוב לסדר היום את נושא הטיפול הלא מקצועי לכאורה של הסייעות. ההורים טוענים כי ילדיהם חוזרים רטובים משתן ותשובת הסייעות היא שאין זמן להחליף. צוות הצהרון אינו קבוע וכל יום מגיעה סייעת אחרת, דבר המקשה על תפקוד הילדים. הסייעת לא מוודאת למי ניתן הילד, ובימים האחרונים נמסרו ילדים בסוף היום לא למשפחתם. הילדים מספרים על צעקות בין הסייעות עצמן ועל אוירה לא נעימה בצהרון. אחת הסייעות הגדילה לעשות ואבחנה ילדה כסובלת מבעיות קשב וריכוז ללא כל הסמכה לעשות זאת" .
מהעירייה נמסר: "חברת בית עמנואל עושה ימים כלילות ומשקיעה משאבים רבים על מנת להבטיח מתן מענה מיטבי לכל צורך וצורך של הילדים הלומדים בצהרונים. במסגרת כך, מעסיקה בית עמנואל צוותים פדגוגיים איכותיים ומנוסים, הרואים לנגד עיניהם את טובת הילדים, ואותה בלבד. ככל שישנם מקרים חריגים, הם מטופלים במלוא החשיבות הנדרשת עד לאיתור פתרון מלא לטובת הילד ולשביעות רצון ההורים. צר לנו שגורמים בעלי אינטרסים כאלה ואחרים בוחרים להתנגח בבית עמנואל על דפי העיתון, במקום לפעול לטובת הילדים ורווחתם".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה