חדשות רמת גן-גבעתיים

מחיר למשתכן ברמת גן: 102 מהדירות המוזלות הוקצו לתושבי העיר

חדשות רמת גן-גבעתיים23 באוקטובר 2018    2 דקות
0

397 יחידות דיור ייבנו בשני מתחמים בשכונת קריית חינוך החדשה שבמזרח העיר, ורבע מהן יוקצו לתושבי רמת גן

מחיר למשתכן ברמת גן: 102 מהדירות המוזלות הוקצו לתושבי העיר
מחיר למשתכן. יש פתרון לצעירים ׀ צילום: באדיבות העירייה

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, בראשותה של עו"ד אביבית מאור נמרודי, אישרה השבוע את המתחם הראשון בפרויקט הלאומי של מחיר למשתכן ברמת גן, כאשר רבע מהדירות שבו הוקצו עבור תושבי העיר.
במסגרת הפרויקט תיבנה שכונת מגורים חדשה על דרך שיבא, בסמיכות לקריית החינוך החדשה, והיא תחבר בין השכונות המבוקשות קריית קרניצי ורמת אפעל.
במתחם הראשון יוקם מתחם מגורים הכולל חמישה בנייני מגורים בני 160 דירות, מעל לקומת מסחר וחניון תת-קרקעי. על הפרק ממתין מתחם סמוך נוסף לאישור הוועדה המקומית, והוא יכלול חמישה בניינים בני 237 דירות. בסך הכל משווקות כ-397 דירות במסגרת הפרויקט, 102 מתוכן לבני העיר רמת גן. במכרז מחיר למשתכן בשכונת קריית חינוך זכתה חברת סלע-איסתא נדל"ן, כשעל תכנון הפרויקט הופקד משרד האדריכלים יסקי, מור סיון.
שכונת קריית חינוך ברמת גן, שבה יוקם פרויקט המגורים החדש, ממוקמת לאורך שדרות רפאל איתן, בחלקה המזרחי של העיר, מערבית לבית החולים שיבא. בשכונה מתוכננת קריית חינוך חדשה, הראשונה מסוגה בארץ, שבמסגרתה יוקם תיכון עירוני לאורך שטח ציבורי פתוח.
"מתן העדיפות לבני המקום יאפשר למשפחות הצעירות הברוכות למלא את העיר, לרכוש דירות במחירים מופחתים ולבנות את ביתם ואת עתידם. אין לי ספק כי שילוב של אוכלוסייה צעירה בשכונה איכותית כמו קריית החינוך יזניק את העיר לשיאים חדשים", ציין ראש העירייה ישראל זינגר.
"מדובר בבשורה של ממש, שתאפשר להחזיר את הרמת גנים לעיר ותעניק להם את האפשרות לחנך את דור ההמשך בעתודת קרקע יוקרתית, צעירה וצומחת", אמרה עו"ד מאור-נמרודי.

משמרים את העבר
כנס רמת גן לתולדות העיר וסביבתה נערך השבוע בבית קרינצי זו השנה הרביעית ברציפות. הכנס, שהתקיים כחלק מפעילות שימור המורשת העירונית, נפתח בשני מושבים אדריכליים מקצועיים והסתיים ביציאה לסיורים אורבניים רגליים. כמחווה ללב ההיסטורי של עיר הגנים, התמקד האירוע בתכנון העתידי ובשימור של אתרים במרכז העיר, בהם כיכר אורדע, רחוב יוספי, שדרות הילד, בית מועצת הפועלים, בית קריניצי, מחנה השלישות, בית הכנסת הגדול וסמלים ותיקים נוספים ברמת גן לדורותיה.

התחדשות בנווה יהושע
התרגשות רבה שררה ביום שלישי בבוקר ברחוב נווה יהושע 4 ברמת גן, כאשר החלו עבודות הריסת המבנה הישן בין שתי הקומות. במתחם ייבנה בניין מגורים בגובה של שמונה קומות, שיכלול 24 יחידות דיור.
בשלוש מהדירות בבניין התגוררו בשנים האחרונות דיירים בשכירות, ודירה נוספת שימשה כגן ילדים. במסגרת ההסכם עם היזמים, כל בעל נכס יקבל בתמורה דירה בשטח של 146 מ"ר, בתוספת 12 מ"ר מרפסת שמש ושתי חניות בחניון התת-קרקעי שייבנה מתחת לבניין. את הפרויקט מקימה קבוצת גבאי, במסגרת תמ"א 38/2, והוא זכה לשם "הבית ביהושע".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הכי קרוב לאמא

התרגשות רבה הייתה השבוע בקרב מטפלים בספארי רמת גן. לאחר 11 שנים נולדה בספארי גורת אורנגאוטן. האם טאנה המליטה את...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    דקה אחת
0

"סיפור חוזר" בגבעתיים

סניף של רשת חנויות הספרים החברתית "סיפור חוזר", המציעה ספרי יד שנייה ומעסיקה אנשים עם צרכים מיוחדים, הושק בגבעתיים בטקס...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה