חדשות רמת גן-גבעתיים

אל תשליכני

חדשות רמת גן-גבעתיים23 באוקטובר 2018    2 דקות
0

ממלא מקום ראש עיריית גבעתיים, בני רייך, מדבר על הטיפול שמעניקה העירייה לאורך השנה באוכלוסיית הקשישים ומתריע: "אנשים רבים מתמודדים בפנסיה עם בעיית הבדידות"

אל תשליכני

"הבעיה העיקרית שאיתה רבים מהגמלאים מתמודדים היא הבדידות", אומר ממלא מקום ראש עיריית גבעתיים, בני רייך, המתמודד בבחירות למועצת העירייה בראש רשימת "הגמלאים בראשות בני רייך".
רייך (70), שהחזיק בקדנציה הנוכחית את תיקי הגמלאים, הרווחה ושפ"ע, מדגיש את הכוח המשמעותי של ציבור הגמלאים בגבעתיים. "בעיר מתגוררים כ-13 אלף אזרחים ותיקים, המהווים 24% מהתושבים", הוא מציין בראיון ל"המקומון" ומספר שהרשימה כוללת ארבעה אזרחי כבוד של גבעתיים לדורותיה. עם החברים ברשימת "זך" נמנים שמוליק זילברמן במקום השני, דינה לוין במקום השלישי, ואחריהם בחמישייה הפותחת – עו"ד אורן מרל ורינה וויס
כיצד מתמודדים עם בעיית הבדידות שחשים גמלאים רבים?
"אני מגשר ומטפל ללא הפוגה בשעות הפנאי המרובות של האזרחים הוותיקים. קיימנו עבורם מאות אירועי תרבות, פעילויות חברתיות, טיולים ונופשונים".
מה קורה במועדוני הגמלאים בעיר?
"בעיר פועלים חמישה מועדוני גמלאים – שלושה של העירייה ושניים נוספים של גמלאי הסתדרות המורים ו'קפה אירופה' לניצולי שואה. התמקדתי בהעשרת הפעילות במועדונים, שאליהם מגיעים כ-3,000 תושבים ותיקים".
מה דעתך על הרחבת הפעילות במועדוני הגמלאים גם לשבתות?
"זה לא על הפרק. בשבתות הגמלאים בעיקר בחוג המשפחה, והעירייה יוזמת אירועי שבת תרבות, שאליהם מגיעים גם גמלאים רבים. פעילויות התרבות הן במהלך השבוע. גמלאים שמגיעים לא צריכים לחשוב על הבריאות, אלא ליהנות. במקום ללכת לקופת חולים – הם באים למופעים ואירועים. בתיאטרון גבעתיים ארגנתי כ-120 מופעים ותמיד היה מלא".
רייך מציין שבנוסף לפעילויות במועדונים, הוא הוביל את מיזם השילוב הבין-דורי בגבעתיים. "הפעילויות עם צעירים ותלמידי בתי ספר יצרו מפגשים מעניינים ומרגשים", הוא אומר.
רייך, הממונה גם על ארגוני המתנדבים בעיר, רואה את גבעתיים כספינת דגל של התנדבות. "32 ארגוני מתנדבים פועלים בעיר. שישה-שבעה ארגונים, בהם ליונס גבעתיים, מחלקים בתיאום איתנו סלי מזון לעשרות נזקקים מגילאים שונים", הוא מספר. "נוצר שיתוף פעולה נהדר".
לא אחת קורה שאזרחים ותיקים אינם מצליחים לממש את הזכויות המגיעות להם במוסד לביטוח לאומי ובמוסדות ממלכתיים נוספים.
"אנו מקיימים את פרויקט 'אוזן קשבת', המתמקד בייעוץ והכוונה. יש לנו מתנדבים רבים, בהם עורכי דין, והדלת פתוחה בפני כל מי שזקוק לסיוע. גם פעלנו לסייע לניידות של הגמלאים, כאשר יזמנו את קו 15, שהוא שאטל העובר ברחובות פנימיים בעיר. הצבנו ספסלים רבים ברחובות ודאגנו כעירייה לשיפוץ גנים ציבוריים, שהפכו למקומות למפגשים בין-דוריים של סבים וסבתות, הורים וילדים".
בבחירות הקודמות רשימת הגמלאים קיבלה מנדט. מה היעד הפעם?
"להגיע ל-4-3 מנדטים. כסיעה גדולה נוכל לקבל יותר תקציבים עבור פעילויות למען האזרחים הוותיקים בגבעתיים. לגמלאים מגיע ייצוג הולם במועצה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה