חדשות רמת גן-גבעתיים

מעלים הילוך ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים23 באוקטובר 2018    4 דקות
0

35 אלף גימלאים בעיר הפכו למוקד עלייה לרגל נוכח שיעור הצבעתם הגבוה

מעלים הילוך ברמת גן

כ-35 אלף גמלאים מתגוררים ברמת גן, הנחשבת לאחת מהערים עם השיעור הגבוה ביותר של אזרחים ותיקים. הגמלאים, המצביעים בשיעורי הצבעה גבוהים, מהווים יעד לחיזור על ידי המועמדים ולרשימות לקראת הבחירות לראשות ולמועצת עיריית רמת גן. בשבוע שעבר הכריז ראש רשימת הגמלאים, איצ'ה שחם, על תמיכה במועמדותו של ישראל זינגר לקדנציה שנייה בראשות העירייה.
"אקים מִנהלת גמלאים חדשה", הודיע השבוע זינגר בעקבות הסיכום עם שחם, והבהיר שהמִנהלת תטפל בצורה בלעדית בגמלאי העיר. "בעיניי אין דבר יותר מתבקש מכך שעיריית רמת גן תקים באופן תקדימי בישראל מִנהלת גמלאים, שתהיה מִנהלת עירונית עם תקציב עצמאי וייחודי, שיעסוק אך ורק בגמלאים, באורחות חייהם, בחיי הפנאי ובחיי החברה שלהם", ציין עוד זינגר. "כל השירותים לגמלאים יינתנו במִנהלת אחת. הנחיתי את מנכ"ל העירייה להיערך לנושא, להכין תכנית תקציבית ולהוציא את מִנהלת הוותיקים לפועל".
שחם ציין כי מדובר ביוזמה ייחודית לטובת אוכלוסיית הגמלאים הגדולה והמשמעותית שנמצאת ברמת גן. "אני בטוח שבראשות זינגר היוזמה הנהדרת הזו תסייע לגמלאים".

שאמה הכהן: "אתן עדיפות לגמלאים"

"בין היוזמות שבכוונתי לקדם יהיה מתן עדיפות לגמלאים בתורים לקבלת שירות ומענה במוקד העירוני ובמשרדי העירייה", הודיע כרמל שאמה הכהן המתמודד לראשות עיריית רמת גן, שהציג את תכניתו לציבור הגמלאים בעיר.
שאמה הודיע עוד שבכוונתו להעלות את שיעור ההנחה בארנונה לגמלאים מ-25% ל-30%, כפי שהיה לדבריו בעבר.
בנוסף הוא הודיע כי צוות מיוחד יגיע למועדוני הגמלאים בעיר ויעניק להם שירותים עירוניים באמצעות מחשבים ניידים. כמו כן, הבטיח לקדם בשיתוף הממשלה הקמת בית אבות חדש בעיר. "חשוב שגמלאי רמת גן יוכלו להזדקן בכבוד", הוא ציין.

מוסרי חנך את המטה
"אנחנו נכנסים לישורת האחרונה והיעד הוא להמריץ את התומכים שלנו שילכו להצביע", אומר חבר מועצת העירייה אלי מוסרי, שחנך את מטה רשימת "תנופה ירוקה לרמת גן" ברחוב ירושלים בעיר.
מוסרי הבהיר שהוחלט שלא לתמוך פומבית באף אחד מהמועמדים. "היעד הוא שתהיה לנו סיעה חזקה ושנוכל להשפיע ולקדם בקדנציה הבאה נושאים כמו איכות סביבה ותחבורה", הוא הסביר.

פדלון: "ההתחדשות מחויבת המציאות"

"אני רואה רצון עז של תושבים בכל חלקי העיר להתחדשות עירונית", אומר חבר מועצת עיריית רמת גן, רמי פדלון, המתמודד בבחירות למועצה בראש רשימת "רמת גן מתחדשת".
פדלון הבהיר שבבחירות לראשות העירייה הוא אינו תומך פומבית באף מועמד. "קיבלתי פניות, אבל אני מתמקד בבחירות למועצה, כדי שנוכל לסייע בקידום התחדשות העירונית, שרמת גן כל כך זקוקה לה", הוא הסביר.
פדלון ציין כי רמת גן מונה כ-166 אלף תושבים, והנחת העבודה היא שבעוד 20 שנים, בשנת 2040, העיר תמנה כ-320 אלף תושבים. "עלינו לתכנן את התשתיות העירוניות להיקפי אוכלוסייה כאלו", הוא הדגיש.
לדבריו, הוכנו תכניות בנייה שכונתיות הכוללות פתרונות למבני ציבור, ובהם גני ילדים, בתי ספר, מועדוני קשישים ואולמות ספורט.
"לכל שכונה ושכונה הותאמה תכנית הבנייה בהתאם למאפייני השכונה, מקומה הגיאוגרפי וצרכיה המיוחדים, ובהתאם תוכננו מבני הציבור הנדרשים", הוא הסביר.
ההתחדשות העירונית תהיה בכל העיר?
"נשמור על שכונות צמודות קרקע ולא נפגע בהן. תישמר הבנייה הנמוכה בשכונות כמו רמת חן, תל גנים, רמת אפעל, קריניצי, שיכון ותיקים, שכונת הילל ותל בנימין.
פדלון, המחזיק את תיקי התחדשות עירונית ותחבורה, הבהיר כי בקדנציה הנוכחית הוכנה תכנית אב לתחבורה לרמת גן. "חניית הרכבים הפרטיים תהיה כולה בתוך חניונים בבניינים החדשים בתוך המגרשים, ובכל שכונה ייבנה חניון שכונתי לטובת אורחים ומבקרים", הוא הודיע. "התחבורה הציבורית תקבל משאבים ותקציבים כדי שיהיה נעים, נוח ויעיל לנוע בתחבורה הציבורית".

מאות באירוע הקמפיין של רמת גני

כ-300 פעילים, תומכים ואורחים הגיעו לאירוע הקמפיין הרשמי של רשימת "רמת גני" – הצעירים והצעירות בראשות ישראל זרי.
לאירוע שהתקיים על גג מלון האינדיגו הגיעו, בין היתר, גיא הוכמן, הבלוגרית גת עיני, עדי כרמלי, נטע ברזני ואדל בספלוב. בשיאו של הערב נכח גם ראש העירייה ישראל זינגר, שזרי הכריז על תמיכה במועמדותו.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה