חדשות רמת גן-גבעתיים

חוזר למשחק

חדשות רמת גן-גבעתיים23 באוקטובר 2018    4 דקות
0

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט ניל הנדל, אישר את מועמדותו של אביהוא בן משה שנפסלה על ידי הוועדה המקומית • בן משה: "עם הכוחות האלה אגיע לציבור הבוחרים ואנצח בבחירות"

חוזר למשחק
בן משה. "פגיעה אנושה בי ובמועמדותי" ׀ צילום: יח"צ

לאחר שישה ימים של חוסר ודאות ודריכות רבה במערכת הפוליטית ברמת גן, אושרה מועמדותו של אביהוא בן משה בבחירות לראשות העירייה. ההחלטה הדרמטית התקבלה על ידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל.
הדרמה החלה ביום שלישי שעבר, כאשר ועדת הבחירות המקומית ברמת גן נאלצה לפסול את מועמדותו של בן משה, לאחר שהתברר שהוא מופיע במרשם התושבים כתושב העיר פתח תקוה.
בן משה טען כי מדובר בטעות טכנית של משרד הפנים, שרשם את כתובת מגוריו ברחוב חזון איש בפתח תקוה במקום ברמת גן.
עוד הוא טען כי מספר הבית שבו הוא מתגורר עם אשתו ושני ילדיו ברחוב חזון איש ברמת גן אינו קיים בחזון איש בפתח תקוה. בן משה הדגיש כי הוא כלל לא ביקש להעביר את כתובתו.
ועדת הבחירות ברמת גן הודיעה שאין לה סמכות חוקית לאשר את התמודדותו של בן משה, מכיוון שספר הבוחרים כבר נסגר.
עם זאת, ועדת הבחירות ומשרד הפנים תמכו בבקשתו של בן משה, שהגיש עתירה לבית המשפט לעניינים מִנהליים בתל אביב.
הדיון נקבע ליום רביעי, ובינתיים ד"ר אבי ליליאן מהירוקים הגיש בקשה להצטרף כצד להליך. ליליאן טען כי גם אם מדובר בטעות אנוש, ספר הבוחרים נסגר ולא ניתן לשנותו.
כולם ציפו לדיון הטעון בבית המשפט, אבל ביום שני הדיון התייתר, לאחר שהשופט הנדל קיבל את טיעוניו של בן משה ואישר את מועמדותו.
הנדל קבע כי שמו של בן משה יוחזר לספר הבוחרים ברמת גן, והבהיר בהחלטתו כי הייתה "טעות סופר" של משרד הפנים.
זאת לאחר שוועדת הבחירות המרכזית קבעה קודם לכן כי שמו יוחזר לרשימת רמת גן, וכי אירעה "טעות סופר" של פקיד משרד הפנים.
באמצעות עו"ד איתן הברמן ואורי הברמן ממשרד שרקון, בן-עמי, אשר ונאמן, קינן ושות' טען בן משה כי בשל טעות של משרד הפנים הועברה כתובת מגוריו מרמת גן לפתח תקוה, שלא לבקשתו ושלא בידיעתו. בן משה ציין עוד כי הוא נולד ברמת גן והתגורר בה מאז ומעולם. מאז שנת 2003 הוא משמש כחבר במועצת העיר וכיום הוא סגן ראש העיר.
לפני כשבועיים הוא הגיש את רשימתו "הרמתגנים עם אביהוא", למִנהל הבחירות לרשות המקומית רמת גן ולפני כשבוע גילה כי שמו נגרע מפנקס הבוחרים של רמת גן, והועבר לפנקס הבוחרים של העיר פתח תקוה.
לדבריו, הוא גילה בדיעבד כי כתובתה של רעייתו הייתה עד לאחרונה רשומה על בית הוריה בפתח תקוה, ולאחר מספר שנות מגורים בדירות שכורות ברמת גן הם רכשו לאחרונה דירה ברחוב חזון איש  ברמת גן ועברו להתגורר בה. לפני מספר חודשים הגיעה רעייתו למשרד הפנים בפתח תקוה, על מנת לשנות את כתובתה לכתובת החדשה ברמת גן, אולם בטעות נרשמה שוב בפתח תקוה בכתובת שכלל אינה קיימת.
לדבריו, רק לאחר שנפסל מלהתמודד בבחירות הוא גילה כי באותה עת שונתה גם כתובתו לעיר פתח תקוה, מבלי שמשרד הפנים נדרש לכך ומבלי שהוא ביקש, והכל בגלל הטעות שנפלה ברישום של רעייתו. נציגי המדינה תמכו במהלך הדיון בבקשתו של בן משה לכלול אותו בספר הבוחרים ברמת גן.
"שמו של בן משה ייגרע מרשימת הבוחרים של פתח תקוה וייכלל ברשימת הבוחרים של רמת גן, זאת, נוכח כך שגריעתו נבעה מ'טעות סופר' בלשכת רישום האוכלוסין והעובדה כי המבקש לא ידע ולא יכול היה לדעת על גריעתו בטעות קודם למועד שבו נודע לו הדבר", כתב הנדל בהכרעתו. "כפועל יוצא של החלטה זו, יאשר מִנהל הבחירות לעיר רמת גן את הכללתו של המבקש ברשימת המועמדים 'הרמתגנים עם אביהוא' למועצת העיר ואת מועמדותו לראשות העיר רמת גן".

בן משה: "הוציאו את האמת לאור"
בן משה אמר לאחר ההחלטה: "זה חמור בעיניי ששבוע לפני הבחירות אני נאלץ לא רק להתמודד מול מועמדים והשחתת שלטים, אלא גם מול מדינת ישראל, שבאופן לא ברור הוציאה אותי מפנקס הבוחרים וקבעה שאני תושב עיר אחרת".
"מדובר בפגיעה אנושה בי ובמועמדותי", אמר עוד בן משה. "אני שמח ששופט בית המשפט העליון, ניל הנדל, החליט להוציא את האמת לאור ונתן את ההכשר וברכת הדרך להתמודדותי לראשות העיר. עם הכוחות האלה אגיע לציבור הבוחרים, תושבי רמת גן, ואנצח בבחירות".
בתוך כך, חבר מועצת עיריית רמת גן, עו"ד שי בכור, שהחליט שלא להתמודד בבחירות, הודיע השבוע על תמיכתו במועמדותו של אביהוא בן משה לראשות העירייה. "ראיתי את אביהוא בחמש השנים האחרונות מטפל בכל פנייה פרטנית של כל אדם שהיה זקוק לעזרה, ובמהלך הקדנציה הוא סייע לי רבות לקדם פעילויות ותקציבים לצעירים בעיר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה