חדשות רמת גן-גבעתיים

לא משאירים אף קשיש לבד

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוקטובר 2018    דקה אחת
0

מכבי שירותי בריאות מפעילה ברמת גן פרויקט ייחודי שבמסגרתו מוצמדים מתנדבים לקשישים חברי הקופה שסובלים מבדידות ומגיעים אליהם הביתה לביקור שבועי • דליה חמצני, בת 90: "המתנדבת מכניסה אור לחיי"

לא משאירים אף קשיש לבד
חמצני וסובל. "חלק בלתי נפרד" ׀ צילום: יח"צ

"המתנדבת של מכבי שמגיעה אליי כל שבוע מכניסה לי אור לחיים", מספרת דליה חמצני (90) מרמת גן על הקשר שנרקם בינה לבין חנה סובל, במסגרת פרויקט התנדבות בקהילה שמפעילה מכבי שירותי בריאות בעיר.
במסגרת הפרויקט הייחודי מוצמדים מתנדבים לקשישים חברי הקופה שסובלים מבדידות ומגיעים אליהם הביתה לביקור שבועי.
חמצני, שחגגה לאחרונה 90, היא אלמנה כבר שנים רבות, וקשריה עם שני ילדיה, ששת נכדיה וחמשת ניניה מצוין, אך לדבריה למרות זאת היא סובלת מבדידות. כשנודע לה על פרויקט "נפגשים – התנדבות אישית במכבי", היא נענתה להצעה של העובדת הסוציאלית לשדך לה את המתנדבת חנה סובל המתגוררת בסמיכות אליה, שתגיע אליה לביקור חברתי פעם בשבוע.
"הקליק בינינו היה מיידי", מספרת חמצני. "היא תמיד מגיעה עם חיוך גדול. כבר בכניסה לבית אנחנו מתחבקות ומתנשקות. אני מאוד שמחה לקראת כל מפגש איתה. אנחנו יושבות ומסתכלות ביחד באלבומי תמונות מטיולים שעשיתי בכל העולם, ואני משתפת אותה בסיפורי חיים שלי. מאוד נעימה לי המחשבה שחנה הפכה לחלק בלתי נפרד מהחיים שלי".
חנה סובל (53) מרמת גן היא רופאת שיניים במקצועה, אשר עוסקת בשנים האחרונות ברפואה אסתטית. לצד הקריירה המקצועית שלה היא גם מנחה קבוצה של מודעות אישית כבר שנים רבות. "ההתנדבות אצלי היא דרך חיים", אומרת חנה. "מאז ומתמיד התנדבתי. כל פעם במשהו אחר. פעם זה היה בבית ספר של אוטיסטים במשך שנה ופעם אחרת בעמותה שפועלת למען כבדי ראייה ועיוורים".
לדבריה, "לאחרונה החלטתי שאני רוצה לחזור להתנדב, ואז בדיוק הגיע מייל ממכבי, שהציע להצטרף לפרויקט 'נפגשים'. הבנתי שזה המקום הבא שבו אתנדב, ולאחר השתלמות שעברתי במכבי הפגישו אותי עם דליה".
"בשבילי זה מקום שאפשר לבוא אליו ולהכניס קרן אור, ובתמורה לקבל המון בחזרה. דליה היא מקסימה, נעימה וחמה, והמפגשים שלנו ממלאים אותי מאוד", היא מציינת.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הכי קרוב לאמא

התרגשות רבה הייתה השבוע בקרב מטפלים בספארי רמת גן. לאחר 11 שנים נולדה בספארי גורת אורנגאוטן. האם טאנה המליטה את...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    דקה אחת
0

"סיפור חוזר" בגבעתיים

סניף של רשת חנויות הספרים החברתית "סיפור חוזר", המציעה ספרי יד שנייה ומעסיקה אנשים עם צרכים מיוחדים, הושק בגבעתיים בטקס...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה