חדשות רמת גן-גבעתיים

"בגלל מחסור בסייעות מעבירים סייעת אלימה מגן לגן"

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוקטובר 2018    3 דקות
0

אם לילדה בצהרון ברמת גן, שהתלוננה לפני כמה חודשים על אלימות מצד סייעת, שמחה לגלות שהסייעת עזבה, אבל לאחרונה התברר לה שהיא לא פוטרה אלא רק עברה לגן סמוך, לילדים רכים יותר: "האם העבירו אותה לגן שבו הילדים לא יודעים לדווח על פגיעה בהם?"

"בגלל מחסור בסייעות מעבירים סייעת אלימה מגן לגן"
לילך קובה עם האם, ליד בית עמנואל. "העירייה ממחזרת סייעות" ׀ צילום: תומר קרן

"עיריית רמת גן התעלתה על עצמה. במקום לפטר סייעת שההורים התלוננו על אלימות מצדה, היא העבירה אותה לגן אחר, עם ילדים קטנים יותר שלא יודעים לדווח על פגיעה בהם", כך מאשימה אם לילדה מרמת גן, שלטענתה סבלה מנחת זרועה של הסייעת.
לדברי האם, ששלחה למערכת העיתון תמונות של פגיעה בילדה, הסייעת המדוברת נהגה באלימות מילולית ופיזית. "היא הייתה מושכת את הילדים בזרועות, מניפה אותם ואומרת להם: 'מי שלא אוסף את הצעצועים – לא הולך לשירותים. מצדי, תעשו במכנסיים'. הגן הזה עבר גיהינום בשנה שעברה. שלושה צוותים הוחלפו בגן בגלל סיבות שונות ומשונות, כולל אלימות של הסייעת. היא לא המשיכה עד סוף השנה. בחודש האחרון העבירו אותה. אמרנו שאפילו עוד חודש אחד לא נספוג את זה".
האם אומרת: "אני נסערת, אני פגועה. לא מספיק שהסייעת נהגה באלימות כלפי בתי, ויש לי תמונות והוכחות גם של בתי וגם של ילדים נוספים, עכשיו בית עמנואל אומרים שאני ושאר האמהות שקרניות ואומרים שהיא הוחלפה כי היא איכותית. שלא יספרו לי סיפורים. אני הייתי שם. אני מודאגת. אין לי שקט בלב".
לדבריה, הסיבה שהסייעת לא פוטרה אלא הועברה לגן אחר היא מחסור בסייעות. "עדיף שלא יהיו סייעות בכלל מאשר שיחזיקו סייעת שמתעללת בילדים. מקומה של הסייעת לא במערכת, ולא במקצוע. היא צריכה להיות במקצוע שבו לא תוכל לפגוע בחסרי ישע", היא אומרת.
לילך קובה, פעילה בתחום החינוך שמתמודדת בבחירות למועצה, אומרת: "מדי יום אני מקבלת פניות רבות של אמהות בנוגע לחברת בית עמנואל".
לדבריה, "עיקר הטענות לאחרונה הן על כשל בתפקוד של הסייעות ובמערכת המנהלת אותן. הנהלת בית עמנואל פועלת לכאורה 'למחזור סייעות' שהוגשו נגדן תלונות על ידי הורים, לרבות חשדות לכאורה לגבי אלימות מילולית ופיזית שהופעלה כלפי ילדים.
"השיטה מאוד ברורה. אחרי שההורים מתלוננים על אלימות ומספקים תמונות המוכיחות כי ילדיהם חוו אלימות פיזית בצהרון, הסייעת מוצאת מהצהרון ומועברת לצהרון באזור אחר בעיר. עיריית רמת גן חייבת לשנות את סדרי העדיפויות שלה ולהתחיל מיד בהתייעלות בתוך מפעלי בית עמנואל. לא יעלה על הדעת שגוף האמון על החינוך המשלים לילדי רמת גן מפר את חובת האמון שלהם כלפי ההורים וממשיך להעסיק סייעות שאינן ראויות".
מהעירייה נמסר: "בית עמנואל מגלה אפס סבלנות בכל חשש, ולו הקטן ביותר, לגילויי אלימות, וכל פנייה המתקבלת בנושא נבדקת לעומקם של דברים. מבלי לפגוע בצנעת הפרט של עובדת זו אחרת, יובהר כי בשנת הלימודים הקודמת התקבלה תלונה בנוגע להתנהלות אחת מעובדות הצהרון. מבדיקה מול כל הגורמים הרלוונטיים עלה כי לא ננקטה כל אלימות כלפי מי מהילדים. הנושא נבדק וטופל בשקיפות מלאה בשיתוף ההורים. תמוה שלאור הטענות הקשות המועלות, לא מצאו ההורים לנכון להגיש תלונה במשטרה. מתוך שיקולים פדגוגיים, בפתיחת שנת הלימודים הנוכחית נערך שינוי וניוד של אנשי הצוות, על מנת לענות על צורכי הגנים השונים באופן המיטבי".
סרטון שבו האם מספרת על מה שאירע בגן לילדה שלה מחכה לכם בדף הפייסבוק שלנו "המקומון רמת גן".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוצרים את הפירות: מיזם "חולקים בשפע מהגינה"...

ביוזמת תושבי העיר ומחלקת קשרי קהילה, מיזם "חולקים בשפע מהגינה" הארצי החל את פעילותו בעיר רמת גן. במסגרת המיזם, תושבי...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    דקה אחת
0
משה כהן   

ט"ו בשבט הגיע

ט"ו בשבט נמצא ממש מעבר לפינה, ואם השנה תושבי העיר לא יגיעו אל הטבע, הטבע יגיע אליהם. במהלך השבוע הבא...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה