חדשות רמת גן-גבעתיים

על תבונה ורגישות

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוקטובר 2018    דקה אחת
0

חשיפת סיפורו האישי של אלכס רזניק, ניצול שואה בן 97, שעיריית רמת גן עיקלה את חשבון הבנק שלו בטענה לחובות ארנונה, עוררה תגובות סוערות • רזניק: "נשארתי בלי כסף לאוכל. איזו מדינה הפכנו להיות? איפה הלב של האנשים?" • העירייה: "העיקול הוסר"

על תבונה ורגישות
רזניק בביתו. "התקשרו לעודד ולתמוך בי" ׀ צילום: משה כהן

בראיון לתכנית "הכל כלול" בערוץ עשר, אמר אלכס רזניק, שחשבון הבנק שלו עוקל בשל חובות ארנונה, בהתרגשות וכשלעתים פרץ בבכי: "נשארתי בלי כסף לאוכל. לא היה לי מה לאכול. איזו מדינה הפכנו להיות? איפה הלב של האנשים?".
"על מה שעשו לי – אין לי מילים. לא ייתכן דבר כזה, עושים צחוק ממך", אמר עוד רזניק. "נולדתי בגרמניה, אני לא מבקש מאף אחד כלום, לפחות את מה שמגיע לי".
דבריו הנרגשים של רזניק עוררו תגובות רבות. "הטלפון שלי כמעט 'נשרף' מרוב שיחות תמיכה ועידוד שקיבלתי. כל הזמן התקשרו, עודדו ותמכו בי. זה חימם את הלב", סיפר רזניק בשיחה עם "המקומון".
"אנשים הציעו לי אוכל. הציעו כל כך הרבה, שיכולתי לפתוח סניף של פריג'ידרים כדי שיהיה מקום להכל", הוא הוסיף.
בינתיים העיקול על חשבון הבנק הוסר. "ראש העירייה ישראל זינגר התקשר אליי להתנצל", הוא הוסיף.
גם במערכת הפוליטית סערו הרוחות. המועמד לראשות העירייה כרמל שאמה הכהן אמר: "עירייה שמעקלת חשבון של ניצול שואה בן מאה, בשעה שמקורבים לשלטון צוברים חובות עתק, היא עירייה מנותקת מהמציאות וחסרת רגישות".
סגן ראש העירייה, אביהוא בן משה: "ברגע שהגבייה הופכת להיות בידיים של עורכי דין פרטיים ושכרם נקבע על פי אחוזי הגבייה, אנו נפגשים עם מציאות מעוותת".
מהעירייה נמסר: "בניגוד לעיריות אחרות, שבחרו לגבות מסיהן באמצעות פקודת מסים מנדטורית וחברות גבייה פרטיות, בחרה העירייה לטובת תושביה בהליך משפטי כמקובל במדינה מתוקנת. עורכי הדין החיצונים אינם מקבלים עמלות מגבייה אלא אך ורק שכר טרחה. אף שהתנהלות העירייה בעניין הגבייה המשפטית נעשתה על פי כל דין, ומתוך רגישות למצבו של רזניק, פנה ראש העיר ישראל זינגר למנכ"ל רשות האכיפה והגבייה ולנוגעים בדבר, ודאג אישית להסרת העיקול באופן מיידי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קול ששון וקול שמחה: מתחתנים בצל הקורונה

עונת האירועים העירונית בזמן משבר הקורונה נמשכת. בתמיכה עירונית מקיפה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות נערכה היום חתונתם של גרשון ונטע...

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בינואר 2021    דקה אחת
0

רמת גן מובילה במדדי חופש המידע

דוח הרשויות המקומיות של היחידה הממשלתית לחופש המידע ומשרד הפנים קובע: רמת-גן מובילה במדדים של חופש המידע עם כ-90% בקשות...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה