חדשות רמת גן-גבעתיים

בן משה נפסל טכנית

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוקטובר 2018    2 דקות
0

דרמה במערכת הבחירות הסוערת ברמת גן - משרד הפנים הודיע ביום שלישי על פסילת מועמדותו של אביהוא בן משה בבחירות לראשות העירייה וכמי שעומד בראש רשימת "הרמת גנים עם אביהוא", בטענה שכתובת מגוריו על פי ספר הבוחרים היא בעיר פתח תקוה • בן משה: "טעות טכנית שתיפתר. אעלה לסיבוב השני ואנצח"

בן משה נפסל טכנית
רחוב חזון איש. טעות של הפקיד ׀ צילום: באדיבות התושבים

הודעת משרד הפנים על פסילת מועמדותו של אביהוא בן משה בשל כתובת מגורים שאינה כביכול ברמת גן, הכתה בתדהמה את המערכת הפוליטית. בן משה, שטען שמדובר בטעות טכנית של משרד הפנים, עתר אתמול לבית המשפט לעניינים מִנהליים בבקשה להורות על אישור מועמדותו.
בנוסף, מיהר בן משה לפנות לוועדת הבחירות ברמת גן והסביר שהוא מתגורר ברחוב חזון איש בעיר. אבל בשל טעות טכנית של פקיד במשרד הפנים, נרשמו הרחוב ומספר הבית שבו הוא מתגורר ברמת גן – בעיר פתח תקוה.
נודע כי אשתו של בן משה, שהייתה רשומה לפני נישואיה בכתובת מגורי משפחתה בפתח תקוה, שינתה את כתובתה לרמת גן וככל הנראה, להערכת בן משה, בעת שינוי הכתובת נפלה הטעות הטכנית במשרד הפנים.
בוועדת הבחירות הבהירו שאין להם סמכות לאשר את מועמדותו של בן משה, מכיוון שעל פי החוק רק מועמד הרשום בספר הבוחרים באותה עיר שבה הוא מתמודד – רשאי להתמודד, וכי עליו לפנות לבית המשפט.
נודע כי ועדת הבחירות ברמת גן תומכת בבקשתו של בן משה מבית המשפט לאשר את התמודדותו בבחירות לראשות העיר ולמועצת העירייה.
עוד נודע כי גורמים במערכת הפוליטית, בהם ד"ר אבי ליליאן, הזהירו שבכוונתם לעתור לפסילתו של בן משה, וזאת בניגוד לעמדת ועדת הבחירות.
בן משה עצמו נשמע נחוש ובטוח, ובשיחה עם "המקומון" הוא אמר: "בסך הכל מדובר בטעות טכנית שתיפתר. אני רץ עד הסוף לראשות העיר ומאמין שאהיה זה שיעלה לסיבוב השני מול ישראל זינגר ואנצח אותו". עוד נודע כי גורמים במערכת הפוליטית הזהירו כי בכוונתם לעתור נגד עמדת ועדת הבחירות.

"אני רץ עד הסוף
לראשות העיר"

אביהוא בן משה
בתוך כך, ישראל ביתנו תתמוך במועמדותו של בן משה בבחירות לראשות העירייה וברשימתו "הרמת גנים עם אביהוא" למועצה.
נציגת המפלגה, עו"ד קלי בלקר, תושבת שכונת רמת חן, שובצה במקום הרביעי ברשימת "הרמת גנים עם אביהוא".
"ברמת גן יש כיום למעלה מ-15 אלף עולים, שהקימו את ביתם בעיר מאז שנות ה-90' ועד היום. בשנים האחרונות אנו עדים לעולים שבחרו לגור ברמת גן", ציין בן משה. "העולים החדשים שהגיעו בשנים האחרונות הם בעיקר מצרפת, אנגליה, איטליה, פרו, ארה"ב וקנדה. בלקר תחזיק בתיק הקליטה".
בינתיים בן משה קיים לראשונה ברמת גן חוג בית בשפת הסימנים, בהשתתפות עשרות חירשים תושבי העיר. בחוג הבית השתתפה חברת הרשימה, שירלי פינטו, שהיא חירשת, דוברת שפת הסימנים הישראלית וממייסדי עמותת המרכז הישראלי ללימודי חירשות.

 

 

בן משה. "רק טעות טכנית" ׀ צילום: אסף רונן

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה