חדשות רמת גן-גבעתיים

"לא נעבור לסדר היום על האלימות המשטרתית"

חדשות רמת גן-גבעתיים4 בספטמבר 2018    3 דקות
0

"המשטרה איבדה שליטה ומנסים למנוע מאיתנו לצלם את מה שקורה", כך טוענת שפי פז, ממובילות המאבק להוצאת המסתננים • המשטרה: "המוחים בוחרים לא להישמע להנחיות השוטרים"

"לא נעבור לסדר היום על האלימות המשטרתית"
שפי פז | צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט

בסוף השבוע שעבר, לטענת פעילים ועו"ד יעל תותחני, שהחלה לייצג את פז, הותקפו פעילים בגינת לוינסקי, והמשטרה מנעה מהם להגיש תלונה ואף עצרה אחד מהם.

"אנחנו לא נעבור לסדר היום על האלימות המשטרתית ונתלונן במח"ש", הודיעה פז, וטענה שזו הייתה הפעם השנייה בתוך שבועיים שבה פעילים הושפלו ועוכבו על ידי שוטרים לעיני מסתננים.

"באירוע הראשון היינו במדרחוב נווה שאנן ופעילים צילמו עסקים של מסתננים. שוטרים עיכבו אותנו ונאזקנו. עשרות מסתננים הגיעו, החלו לצלם אותנו ולצחוק", היא סיפרה.

"מעבר להשפלה, זה נראה עבור המסתננים כמסר חמור כשאין לנו הגנה מהמשטרה".

לדבריה, בתקופה האחרונה היא הולכת לתחנה המרכזית הישנה רק עם שומר ראש. "אני חשה בסכנה ואין לי על מי לסמוך, אז אני לוקחת איתי שומר ראש", הסבירה.

עו"ד יעל תותחני, שהשתתפה בסיור בשבוע שעבר בגינת לוינסקי: "הגענו למקום, ובזמן שאנחנו מסתכלים על המבנה מישהו זרק עלינו בקבוק בירה שהתנפץ על הרצפה. ברחתי מיד הצדה וביקשתי מפעילה נוספת שתזעיק את המשטרה".

עוד תיארה עו"ד תותחני: "אני יודעת שהיא התקשרה למשטרה, בנוסף לאנשים אחרים. אחרי כמה דקות, אותו אדם ששבר את הבקבוק אסף את השברים וזרק אותם שוב לעברנו. השוטרים הגיעו וביקשנו שיעצרו את החשוד שזיהינו".

לטענתה, "השוטרים אמרו 'זה לא חשוב', ושאם אנחנו רוצים שנגיש תלונה. הייתי מבוהלת, כי זו הפעם הראשונה שדבר כזה קורה לי".

"לא הרשו לי לייצג פעיל שנעצר, ולא אפשרו לי להמתין בלובי של תחנת המשטרה. אמרו לי שאם אני רוצה להגיש תלונה, שאמתין לחוקר בחוץ כשעה וחצי", סיפרה. "לבחורה אחרת שהגיעה להגיש תלונה בעניין אחר אפשרו להיכנס פנימה. שוטר או מאבטח שהיה בכניסה דחף אותי לקיר, מנע ממני להיכנס לתוך התחנה ואף טען שיגיש נגדי תלונה בגין הסגת גבול".

"שוטר צעיר ניסה להשפיל אותי"

לטענת תותחני, "היה שם שוטר צעיר, שניסה כל העת להשפיל אותי וטען שאני לא באמת עורכת דין. זו פעם ראשונה שמתייחסים אליי בצורה כזאת, פעם ראשונה שנתקלתי במקרה שבו לא נותנים לאזרח להיכנס לתחנת המשטרה בטענה של הסגת גבול".

עוד ציינה תותחני: "אני בן אדם שלא מחפש מריבות ומלחמות, ממש פחדתי. לא ידעתי שזה ככה כל לילה באזור התחנה המרכזית הישנה. זה פשוט איום ונורא מבחינתי. הרבה דברים שסיפרו לי פשוט לא הצלחתי להפנים, עד שלא חוויתי את זה על בשרי".

דורון אברהמי, שעוכב לחקירה בחשד להחזקת סכין, שוחרר על ידי בית המשפט ללא תנאי הרחקה, לאחר שנקבע כי לא נמצא על גופו סכין. אברהמי שוקל באמצעות פרקליטו, עו"ד איתמר ברקאי, להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) במשרד המשפטים, בגין התנהגות השוטרים בתחנת שרת, לשם הובל לאחר הסיור בגן לוינסקי.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "שוב אנו עדים לעיוות המציאות ולטענות מופרכות מצד תומכי גירוש הזרים, אשר פוקדים את אזור התחנה המרכזית ואף מתעמתים עם נתינים זרים ומתעדים זאת.

"בנוגע לפנייתכם, הגברת וחבורתה גרמו לעימותים ולהפרות סדר באזור גינת לוינסקי ובשל כך היה צורך בהתערבות של כוחות המשטרה במקום, שבמהלכה נעצר חשוד, בחשד להחזקת סכין והפרת הסדר הציבורי".

עוד ציינו במשטרה: "לצערנו, בוחרים המוחים להתעמת עם שוטרים, כדי לא להישמע להנחיותיהם, להעלות פוסטים שונים ברחבי הרשת ואף לגרום נזק לכניסה בתחנת המשטרה. למותר לציין שמשטרת ישראל לא תנהל את חקירותיה על גבי התקשורת ותפעל ביד קשה מול כל אלה המבקשים להפר את הסדר והאיזון במרקם החיים התקין של הציבור הנורמטיבי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מצוקת הקורונה: דפק בדלת וביקש אוכל

"הייתי המום, אדם עובר בין הדירות ומבקש אוכל", סיפר ל"המקומון" גבר כבן 45, המתגורר ברחוב תל חי ברמת גן, על...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    2 דקות
0

רמת גן: תוספת של 207 יחידות דיור...

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה שתי תוכניות להתחדשות עירונית ברמת גן, הכוללות בניית 207 יחידות דיור. במתחם הרחובות אבא הלל-הדקלים,...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה