חדשות רמת גן-גבעתיים

"אל תעלו את הילד בכוח"

חדשות רמת גן-גבעתיים26 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

ד', אמא של ל', מבקשת שבנה יישאר בגן עוד שנה, אך בעירייה מתעקשים שיעלו את הילד, שמלאו לו 6, לכיתה א': "הפסיכולוג קבע שהוא עדיין לא בשל לבית הספר. למה מתעקשים?"

"אל תעלו את הילד בכוח"
ל'. "טובת הילד היא מעל הכל" ׀ צילום משפחתי

ל, ילד מתוק מרמת גן, חגג השבוע יום הולדת 6. לכאורה זה הזמן הכי מתאים בשביל שיארוז את התיק של הגן ויתכונן ללכת ב-1.9 לכיתה א'. אלא שלטענת אמו ד', הילד עדיין לא בשל למסגרת לימודים.

"יש לנו חוות דעת של פסיכולוג שקבעה שהוא לא מספיק בשל לכיתה א'", אומרת ל' בשיחה עם "המקומון". בנוסף, ד"ר רות שרון, מומחית לרפואת ילדים מהמרכז לגיל הרך ברמת גן, רשמה במסמך רשמי כי לילד "בשלות נמוכה ללמידה בבית הספר. בגן נאמר כי אינו יודע מושגי יסוד בסיסיים ומילות יחס".

מסמך נוסף, שעליו חתומות פסיכולוגית בית הספר "המנחיל" נעמה כרמיאל רייכר והפסיכולוגית עדנה בריל, קובע את ההמלצה החד-משמעית הבאה, שמתיישבת עם בקשתה של האם: "הישארות לשנה נוספת בגן חובה, תוך הדרכת הגננת בשנת הלימודים הבאה להתייחסות למכלול צרכיו הרגשיים וההתפתחותיים".

לטענת האם, הגננת תמכה בבקשתם להשאירו בגן, אולם לאחרונה היא שינתה את דעתה.

"אני לא מוכנה בשום אופן שיעלו אותו לבית הספר. זה יגרום לו נזק", היא אומרת ומבקשת מהמערכת שתשקול שוב את החלטתה. "מה שלא יחליטו, אני מתחננת שלא יעלו את הילד שלי בכוח למסגרת שלא מתאימה לו. טובת הילד היא מעל הכל".

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "הנושא בתחום אחריותו של משרד החינוך, ושלו בלבד".

ממשרד החינוך לא התקבלה תגובה עד מועד סגירת הגליון.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מחזירים את משפחת אליה הביתה

מאות הגיעו אמש (18/2) בשעות הערב להפגנה בקניון גבעתיים, במחאה על מניעת משפחת אליה, תושבת העיר, לחזור לארץ עם בנם...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בפברואר 2020    דקה אחת
0

יש עתיד: שבוע החינוך והנוער בגבעתיים

עמית המאירי את השבוע האחרון פתחו בכירי עיריית גבעתיים בישיבה משותפת עם נציגי מועצת הנוער העירונית, לציון פתיחת שבוע החינוך...

חדשות רמת גן-גבעתיים18 בפברואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה