חדשות רמת גן-גבעתיים

הם קונסים גם ילדים

חדשות רמת גן-גבעתיים26 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

עשרות ילדים שהגיעו השבוע, כמדי יום שני אחר הצהריים, לרחבת המרכז המסחרי בשכונת מרום נווה ברמת גן, ליריד המכירות יד שנייה - נדרשו על ידי פקחים של העירייה שלא למכור במתחם

הם קונסים גם ילדים
רחבת המרכז המסחרי בשכונת מרום נווה ברמת גן ׀ צילום: משה כהן

"הילדים הגיעו כדי למכור בשקלים בודדים צעצועים, דיסקים, משחקי קופסה וספרים", כך סיפרה זיוית פריזט, אם לילד בן 9, שהיה בין הילדים שהגיעו לשוק היד שנייה. "נוצר שוק חווייתי ותוסס לילדים הבאים המגיעים למכור ולקנות".

לדבריה, פקחים של העירייה שהגיעו למקום דרשו מהילדים שלא להעז למכור, והזהירו אותם שמי שייתפס מוכר, יקבל קנס כספי והפריטים שהוא הביא למכירה – יוחרמו.

"פקחים עברו מילד לילד. הילדים, שרובם בני 10-6, לא הבינו מה קרה. פתאום מזהירים אותם שיקבלו קנס", סיפרה עוד פריזט. "זו היתה עוגמת נפש. אני לא מבינה מה מפריע שילדים מגיעים פעם בשבוע ומוכרים בשקלים בודדים את הצעצועים, הספרים, הדיסקים והמשחקים שכבר לא משמשים אותם?".

"כאשר ילד מוכר את מכוניות הצעצוע ומקבל עבורן אפילו 20 שקל, זו גאווה וסיפוק עבורו, כי זו הפעם הראשונה שהוא הרוויח. הרבה פעמים הם הולכים וקונים בכסף שהרוויחו משהו אחר בחנות הצעצועים, אבל עצם תחושת הסיפוק שווה הכל", היא ציינה.

לדבריה, כאשר נשאלו הפקחים מדוע הם אינם מאפשרים לילדים למכור כמו בכל שבוע בשוק יד שנייה, הם טענו שהדבר נועד למנוע מ"מעכארים" לתפוס טרמפ וגם למכור במקום בניגוד לחוק.

מהעירייה נמסר: "לאור העובדה כי עם הזמן החלו סוחרים מבוגרים שאינם תושבי העיר למכור את מרכולתם ברחבה, באופן שפגע במרחב הציבורי, הוחלט להסדיר את הנושא. עד ליישום התכנית, הפעלת השוק לא תתאפשר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"שילוב הגמלאים בקהילה עושה טוב לכולם"

"הבעיה הכי קריטית של רבים מהגמלאים היא הבדידות", אומר מחזיק תיק הגמלאים בעיריית גבעתיים אלי הולצמן. "גמלאי בודד עלול להיכנס...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בנובמבר 2019    4 דקות
0

גבעתיים: זינוק בניגשים לבגרות ב-5 יחידות מתמטיקה

מגמת עלייה במספר הניגשים לבגרות במתמטיקה 5 יחידות, שזינק בגבעתיים תוך חמש שנים מ-15.8% ל-31%. כך עולה מנתוני המצוינות של...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה