חדשות רמת גן-גבעתיים

הקאמבק של שאמה הכהן

חדשות רמת גן-גבעתיים26 באוגוסט 2018    3 דקות
0

חמש שנים לאחר שהפסיד לראש העירייה, ישראל זינגר, בתום מערכת בחירות טעונה, ינסה כרמל שאמה הכהן לסגור מעגל אישי והפעם לנצח • ל"המקומון" נודע כי מאחורי הקלעים מטה הבחירות שלו כבר מאויש, ויועצי תקשורת ואסטרטגיה אף גיבשו את הקמפיין

הקאמבק של שאמה הכהן
שאמה. ההכרזה בשבוע הבא ׀ צילום: יח"צ

כרמל שאמה הכהן, המסיים ארבע שנות כהונה כשגריר ישראל באונסק"ו, צפוי להכריז בשבוע הבא על מועמדותו לראשות עיריית רמת גן.

ל"המקומון" נודע כי מאחורי הקלעים כבר נשלמות ההכנות לאיוש מטה הבחירות של שאמה, ויועצי תקשורת ואסטרטגיה כבר גיבשו את הקמפיין.

חמש שנים לאחר שהפסיד לראש העירייה ישראל זינגר בתום מערכת בחירות טעונה, ינסה שאמה לסגור מעגל אישי והפעם לנצח. לאחר הודעת הפרקליטות, לפני כשלושה שבועות, על סגירת התיק נגד זינגר, 3.5 שנים לאחר תחילת החקירה הגלויה, היו הערכות סותרות לגבי התמודדותו של שאמה. אבל בימים האחרונים, לאחר בדיקת שטח, החליט שאמה להתמודד וכעת הוא מנהל מרוץ נגד הזמן לקמפיין ההסתערות על ראשות העירייה. ידוע שמשפחתו של שאמה התנגדה להתמודדותו, אבל היא תכבד את החלטתו ותעמוד מאחוריו.

נראה שמערכת הבחירות צפויה להיות טעונה וסוערת, אף יותר מהפעם הקודמת.

נודע כי במטה הבחירות של זינגר כבר נערכו לקראת האפשרות ששאמה יתמודד וגם מועמדים נוספים נערכים. אחד מהם אמר השבוע: "אני אשנה את הקמפיין בהתאם להתפתחויות".

בשבוע שעבר, על רקע ההערכות הגוברות על כוונתו להתמודד, החל קמפיין נגטיבי נגד שאמה, כאשר הופצו מסרונים לתושבים בעיר, הכוללים מתקפה אישית נגדו. המסרונים נראו מושקעים והם רמזו על הצפוי במערכת הבחירות.

שאמה עצמו הפיץ השבוע לראשונה סרטון המתעד את השיחה שבה הודיע לו שופט בית המשפט העליון מישאל חשין ז"ל, כשבוע לאחר הפסדו לזינגר בבחירות ב-2013, על ההחלטה לבחור בו כאביר איכות השלטון של התנועה לאיכות השלטון.

"נבחרת בצורה משכנעת. עמדת בגבורה כיו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת. כשאני רואה את חברי הכנסת, את הרמה, זה צער גדול שאתה לא שם", נשמע חשין אומר, בין היתר, בשיחה עם שאמה – "הצטערתי לשמוע שלא נבחרת (לראשות העיר). אתה שילמת את המחיר האולטימטיבי של פוליטיקאי, אבל אתה עוד איש צעיר".

חוזר להתמודד

מערכת הבחירות כבר מורגשת בחוצות העיר, כאשר למועצת העירייה רצות 18 רשימות ועל ראשות העיר מתמודדים עשרה מועמדים: זינגר, שאמה, אביהוא בן משה, ליעד אילני, גלעד שריר, אילן ביטון, אריה מזרחי, שלומי הראל, צבי שירין ובני גטר.

אם בבחירות שיתקיימו ב-30 באוקטובר אף אחד מהמועמדים לא יחצה את הרף של 40%, יתקיים סיבוב שני ומכריע כעבור שבועיים בין שני הזוכים הראשונים. ההערכות הן שלקראת הבחירות ייתכן שיהיו מתמודדים שיסירו את מועמדותם ויחברו לאחד מהמועמדים בעלי התמיכה הרחבה ביותר בסקרים.

סבירות גבוהה יותר היא שרוב המתמודדים יתמודדו בסיבוב הראשון ולאחריו ייווצרו קואליציות עם שני הזוכים במקומות הראשונים לקראת הסיבוב השני והמכריע.

הצפי הוא שבבחירות שיעור ההצבעה יהיה גבוה יחסית ויעמוד על לפחות 50%, מכיוון שהפעם יהיה יום שבתון ולנוכח מערכת הבחירות הסוערת הצפויה, הן לראשות העירייה והן בין 18 הרשימות המתמודדות למועצת העיר, יותר תושבים ילכו לקלפי.

שאמה אמר ממקום מושבו בפריז: "אני מסיים את שליחותי כשגריר ישראל וחוזר ארצה ביום שלישי, ומיד למחרת בערב אכנס את התושבים שפנו אליי לאורך השנה האחרונה בבקשה שאתמודד שוב. מול ההתנגדות הנחרצת של משפחתי להתמודדות ניצבים תושבי העיר הטובים ומצבה הלא מלבב של העיר שמשוועת לחזרה של ראש עיר חזק, ישר ומוביל".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה