חדשות רמת גן-גבעתיים

חרדים לתמיכתם

חדשות רמת גן-גבעתיים23 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

גם הפעם ראשי הסיעות הדתיות והחרדיות יהוו את קלף המיקוח שיקבע מי יכהן בראשות העירייה בסופו של יום

חרדים לתמיכתם
קלפי. האם הסקרים יתבררו כנכונים? ׀ צילום: נתי שוחט, פלאש 90

פעם אחר פעם אנחנו למדים כי מי שהכי משפיע על הבחירות וקובע את הרכב המועצה הוא הציבור החרדי והדתי.

כיום יש פערים לא גדולים בין ראש העירייה איציק ברוורמן למועמד רמי גרינברג, כשגם איתי שונשיין נמצא בתודעה. במצב כזה הציבור הדתי והחרדי יכול להוות שובר שוויון ולטרוף את הקלפים.

נכון, הציבור החילוני גדול יותר ובעל פוטנציאל רחב יותר, אולם כמו כישרון שלא ממומש כך הפוטנציאל הזה הוא למספרים בלבד, כי המועמדים והסיעות שלהם לא מצליחים להוציא את הבוחרים מהבתים, ולא בכדי אחוזי ההצבעה לא חוצים את גבול ה-50% – הרבה מתחת לשיעורי ההצבעה של הציבור החרדי והדתי.

אם הציבור החילוני לא יעשה מעשה וייצא לממש את זכותו, כל אחד על פי האג'נדה שלו והרצונות שלו, ניקלע לסיטואציה מוכרת, שלפיה מה שהיה הוא שיהיה והמיעוט יגבר על הרוב הדומם.

שלא תבינו אותי לא נכון חלילה. אני לא בעד עיר חילונית ששוברת מוסכמות והופכת לתל אביב השנייה. הנטייה שלי היא לעיר מסורתית עם אזורים סגורים בשבת לצד אזורים שבהם המסחר והבילוי שוקקי חיים, מקומות שמי שמעוניין להגיע אליהם לא צריך להתאמץ יתר על המידה.

אם הציבור החילוני לא ייקח את המושכות לידיים ויגלם את הפוטנציאל למספרים מוחשיים, נישאר באותה פלטפורמה שבה הרוב לא קובע.

על פניו נראה שגם במערכת הבחירות הקרובות הסיעות הדתיות והחרדיות עתידות לצמוח ולגדול, מה שיוביל להישארותן של סיעות חדשות מחוץ למשחק ומבלי יכולת ומסוגלות לחצות את אחוז החסימה.

ההערכה שלי – ושוב הערכה בלבד – היא שגם הפעם ראשי הסיעות הדתיות והחרדיות יהוו את קלף המיקוח שיקבע מי יכהן בראשות העירייה בסופו של יום. לא נותר לנו עוד זמן רב כדי לבחון את הדברים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אוטובוס השבת יגיע לגבעתיים בשבוע הבא

התחבורה הציבורית בערבי שישי וימי שבת בין גבעתיים לתל אביב תצא לדרך בסוף השבוע הבא, 20 בנובמבר. מועצת עיריית גבעתיים...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

צופים פגיעה

ההסלמה הביטחונית בדרום גרמה לשיבושים קשים בשגרת החיים ברמת גן ובגבעתיים. גני הילדים, בתי הספר, הצהרונים, המרכזים הקהילתיים ומועדוני הגמלאים...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בנובמבר 2019    3 דקות

כתיבת תגובה