חדשות רמת גן-גבעתיים

תיקנו את העוול

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

הקהילה הדתית שהקימה מבנה ארעי בגינה ציבורית שהוקמה לזכרה של מיטל גיגי פירקה אותו בעקבות צו הריסה של מהנדסת העיר

תיקנו את העוול
צו ההריסה. ניסיונות הידברות ׀ צילום: אלון חכמון

לפני שבועיים הוציא אגף הפיקוח במִנהל ההנדסה צו הפסקת עבודה על מבנה ארעי בגינה בשכונת יוספטל. השבוע חתמה מהנדסת העיר, ד"ר חוה ארליך, על צו ההריסה ובסופו של דבר הוא פורק על ידי הקהילה שהקימה אותו.

הסיפור המוזר נחשף לראשונה ב"המקומון" ועורר סערה, שכן מדובר בגינת הנצחה שהוקצתה לפני כשמונה שנים בתקופת כהונתו של ראש העיריה איציק אוחיון, ואחרי שנים של מאבק שאותו ניהלה משפחת גיגי, במטרה להנציח את זכר בתם הצעירה שנספתה באסון הבונים.

לפני מספר חודשים הוציא אגף גנים ונוף את מתקני הכושר שהיו במקום, מאחר שנמצא כי אינם תקינים. בעודו מבצע הזמנה של מתקנים חדשים, לרבות מתקני משחקים לילדים כחלק משדרוג הגן, פעל גורם בעירייה מאחורי הקלעים ואישר לקהילה דתית לעלות מקומת המרתף ששם הם מתפללים אל מבנה ארעי בשטח הגן, ללא שום אישור או היתר כדין.

לפני כשבועיים הונחו במתחם הגן, סמוך ליציאת החירום מהמקלט, פלטות של בנייה קלה ויום לאחר מכן כבר החל קבלן לבצע עבודות. אביה של מיטל, מוריס גיגי, זעק בקול חנוק על העוול שנגרם לגינת ההנצחה של בתו. ראש העירייה, איציק ברוורמן, מיהר לציידו במסמך שלפיו המבנה שהוקם שלא בהיתר ייהרס והגינה תעבור שדרוג ותישאר כאתר הנצחה לזכרה של בתו.

בעקבות ניסיונות הידברות בין אנשי בית הכנסת לאגף הפיקוח על ההנדסה הבינו בקהילה שאין מנוס מלהרוס את המבנה שהקימו ואכן כך עשו.

בתוך כך, במשפחת גיגי טוענים כי נאמר להם שהצבת מתקני הכושר במקום תיעשה רק לאחר הבחירות, אבל ראש העירייה מרגיע: "אני מתכוון לעמוד בכל הבטחה שהבטחתי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שריפה בגבעתיים בגלל אופניים חשמליים

לוחמי האש הגיעו בשעות הצהריים היום (שבת 14.9) לכבות שריפה בדירה ברחוב כצנלסון בגבעתיים. צוותי הכיבוי שהגיעו למקום זיהו עשן...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

נזרי נבחרה במכרז לדוברת עיריית רמת גן

בתום הליך מכרז, נבחרה ביום שני לבנת נזרי לתפקיד דוברת עיריית רמת גן ומנהלת אגף קש"ת, האחראי על קשרי קהילה,...

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה