חדשות רמת גן-גבעתיים

של מי הביוב הזה?

חדשות רמת גן-גבעתיים16 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

לצנרת הביוב של ליפה אברמוביץ, מרחוב רביבים בגבעתיים, התחברו מסיבה לא ברורה שני בתים נוספים, מה שגורם לטענתו להצפה ולמטרדי ריח וזיהום • התושב: "אני כבר לא יודע מה לעשות"

של מי הביוב הזה?
רחוב רביבים. מגלגלים אחריות ׀ צילום: משה כהן

"מאז שהסתיימו עבודות התשתית ברחוב, הביוב בחצר הבית עולה פעם אחר פעם על גדותיו, ואנחנו חיים בסיוט שלא נגמר", אומר ל"המקומון" ליפה אברמוביץ, המתגורר ברחוב רביבים 28 בגבעתיים.

"כבר הזמנתי כמה פעמים 'ביובית' לשאיבת הביוב שעלה על גדותיו וגרם להצפות בחצר. נוצרים מטרדים קשים של זיהום וחולדות", ממחיש אברמוביץ את הסיוט הגדול שעובר עליו. "התעמלות הבוקר שלי היא להכניס צינור מים לבור הביוב, כדי שלא תהיה עוד הצפה, אבל זה לא עוזר הרבה. לביוב בחצר שלי מחוברים ארבעה בתים, במקום שניים", הוא מספר.

לדבריו, לפני כשנה החלו העירייה ותאגיד מי גבעתיים בעבודות שדרוג ברחוב רביבים. "העבודות כללו החלפת תשתיות ביוב ומים, החלפת מדרכות והתקנת תאורת רחוב. אבל מאז שהעבודות הסתיימו, לפני כארבעה חודשים, החיים שלנו השתנו. אנחנו סובלים ונאבקים ב'מכת הביוב'".

אברמוביץ מסביר כי צינור הביוב, ברוחב של ארבעה צול שבחצר ביתו, מסוגל לקלוט קיבולת של שני בתים. מסיבה שאינה ברורה, דרך הצינור שבחצר הפרטית שלו מוזרמים מי שופכין משני בתים נוספים. "מאז סיום העבודות התחברו עוד שני דיירים לצינור הביוב שבחצר הפרטית שלי. מאז הביוב עולה על גדותיו פעם אחר פעם. זה גורם למכת חולדות ולריחות צחנה קשים. בקיצור, סיוט אחד גדול שלא נגמר", הוא מספר.

בעירייה הבהירו שהגורם האחראי הוא תאגיד מי גבעתיים.

ממי גבעתיים נמסר: "התאגיד עשה את מירב המאמצים לטפל בבעיה, נפגש פעמים רבות עם התושב ואף הציע לפנים משורת הדין פתרון על חשבונו. למרות זאת, התושב אינו משתף פעולה וממשיך להתבצר בעמדתו, תוך שמתעקש לדרוש פתרון אחר שאינו אפשרי מבחינתנו".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה