חדשות רמת גן-גבעתיים

אל המעיין בא פקק קטן

חדשות רמת גן-גבעתיים16 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

דיירים ברחוב דב פרידמן חוששים כי זרימת תנועה מכיוון רחוב המעיין תגרום למטרדים קשים ולפגיעה קשה בצביון של האזור • העירייה: "מדובר במטרה ציבורית ראויה"

אל המעיין בא פקק קטן
רחוב דב פרידמן. מטרד לדיירים ׀ צילום: באדיבות הדיירים

פתיחת רחוב המעיין לתנועת כלי רכב לרחוב דב פרידמן תגרום למטרדים קשים ולפגיעה קשה בצביון של האזור – טוענים דיירים המתגוררים ברחוב דב פרידמן 16 שבשכונת הראשונים ברמת גן.

"פתיחת הרחוב לתנועת כלי רכב עלולה להפוך את חיי תושבי השכונה לבלתי נסבלים", הם טוענים עוד.

"שכונת הראשונים ממוקמת בסמוך לציר ז'בוטינסקי הסואן מאוד, אשר משמש למעבר של אלפי כלי רכב מדי שעה לגבעתיים, תל אביב ורמת גן", הם מציינים בהתנגדותם. "הודות לתכנון הכבישים מצליחה השכונה לשמור על צביונה השלו. פתיחת רחוב המעיין לתנועה לכיוון דב פרידמן תהפוך באחת את השכונה לציר תנועה סואן שישמש לצורך מעבר של אותם רכבים".

עוד הם טוענים כי עיריית גבעתיים מתעתדת להקים שישה גני ילדים בסמוך לדב פרידמן 16, בקטע הרחוב שבשטח שיפוטה. "הרחוב עלול לשמש כמגרש חנייה רבתי לטובת כל אותם מאות ההורים אשר יבקשו להביא ולהחזיר את ילדיהם מהגנים", הם מזהירים.

חבר מועצת העיר אלי מוסרי הודיע שבכוונתו להיאבק נגד פתיחת רחוב המעיין לתנועת כלי רכב לרחוב דב פרידמן. "מבדיקה שעשיתי התברר כי החששות של התושבים מפתיחת הרחוב מוצדקים ביותר. רחוב דב פרידמן הינו רחוב סולידי בשכונה הוותיקה שכונת הראשונים, הידועה כאזור מגורים שקט ורגוע יחסית", ציין מוסרי. "גם קיימים הפרשי גובה משמעותיים בין שני הרחובות והחיבור ביניהם בעייתי גם מבחינה הנדסית".

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "נושא החיבור לרחוב המעיין נשקל במסגרת תכנית האב השכונתית. על רקע שיתוף הציבור שהתקיים בשכונה, הונחו צוותי התכנון לבחון בשנית נושא זה. באשר לכוונת גבעתיים להקים אשכול גני ילדים בסמיכות לשכונת הראשונים, יצוין כי מדובר במטרה ציבורית ראויה של עיר שכנה, שנעשית בהתאם לתכנית מאושרת".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה