חדשות רמת גן-גבעתיים

"חומות של תקווה"

חדשות רמת גן-גבעתיים16 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

האמן בזוקה ג'ו, אסיר לשעבר שריצה עונשי מאסר באבו כביר, סגר מעגל והפך את החזית האפורה של בית המעצר לציור ענק • "הבחירה בחומה כבסיס ליצירה, מסמלת את חשיבות שימור הקשר עם הקהילה שמחוץ לחומות", הוא אמר השבוע

"חומות של תקווה"
בית המעצר אבו כביר - "חומות של תקווה" ׀ צילום: משה כהן

"סגרתי מעגל אישי", סיפר ביום ראשון בהתרגשות האמן בזוקה ג'ו, אסיר לשעבר, שצייר על חומת חזית בית המעצר אבו כביר בתל אביב ציור קיר ענק תחת המסר – "חומות של תקווה".

בזוקה ג'ו נכלא בעבר לסירוגין באותו בית מעצר באבו כביר, וריצה עונשי מאסר מצטברים של שש שנים. הוא הצליח להשתקם, להיגמל מהתמכרותו לסמים הקשים ולעלות על דרך חדשה.

הוא מצייר בסטודיו שלו ברחוב אברבנאל בשכונת פלורנטין בתל אביב, ומבחינתו, היה חשוב לסגור מעגל אישי ולהעביר מסר.

"לאסיר יש הרבה זמן לחשוב, והישיבה בכלא היא פרשת דרכים לקראת השחרור בעתיד", הסביר.

במשך כשלושה חודשים הוא הפך את החזית האפורה של בית המעצר אבו כביר לציור ענק של חומות של תקווה.

בטקס חגיגי שהתקיים במעמד נציבת שירות בתי הסוהר עפרה קלינגר, מנהל מחוז מרכז בשב"ס מנשה גניש, מפקד בית המעצר אבו כביר חיים מורד וסגנית ראש עיריית תל אביב מהרטה ברוך רון, קיבל בזוקה ג'ו תעודת הוקרה על היצירה, שעשויה להפוך למודל עתידי בבתי כלא נוספים.

"לכל אסיר תאריך שחרור. אחת המטרות החשובות ביותר של שירות בתי הסוהר היא לוודא שהאסירים יגיעו ליום שחרורם לאחר שעברו תהליך משמעותי והם מוכנים ומסוגלים להשתלב חזרה בחברה כאזרחים שומרי חוק, מועילים וחיוביים", נכתב בשלט שהוצב בפאתי חומת בית המעצר.

"יצירה זו מביאה לידי ביטוי את הבחירות המורכבות שעובר אדם במסע הארוך לשיקום חייו. בחירת חומת בית המעצר כבסיס ליצירה, מסמלת את חשיבות שימור הקשר עם הקהילה שמחוץ לחומות", צוין עוד בשלט על רקע ציור הקיר הנראה למרחקים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה