חדשות רמת גן-גבעתיים

"למה לערב משטרה?"

חדשות רמת גן-גבעתיים16 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

חבר מועצת העיר הרב נתן אלנתן מוחה על הגעת שוטרים בעקבות תלונות על רעש לאחר כניסת השבת • במכתב למפקד משטרת מחוז תל אביב ציין: "הודעתי שאני אחראי על המערכות וזמין לכל שאלה, ובכל זאת שלחתם שוטרים שפגעו בקדושת השבת"

"למה לערב משטרה?"
אלנתן. המתפללים כעסו ׀ צילום: יח"צ

"ביום שישי, לאחר כניסת השבת, הגיעו שוטרים לבית הכנסת 'ישועת ישראל' בשכונת שפירא, לטענתם, בעקבות תלונות על רעש. השוטרים התנהגו בבית הכנסת בצורה לא מכובדת, הפריעו למהלך התפילה ולא כיבדו את קדושת המקום", כך טוען חבר מועצת העיר, נתן אלנתן (ש"ס), במכתב תלונה למפקד משטרת מחוז תל אביב, ניצב דוד ביתן.

אלנתן מזכיר שכבר בחודש יוני הוא פנה למפקד משטרת מחוז תל אביב והבהיר שהוא האחראי על מערכות הכריזה המבשרות על כניסת השבת, באמצעות השיר "שלום עליכם".

"אינני מבין, מדוע אחרי שהודעתי לכם שאני אחראי על המערכות וזמין לכל שאלה, לא פניתם אליי לבירור, אלא שלחתם שוטרים לבית הכנסת בליל שבת, שפגעו בקדושת המקום ובקדושת השבת", ציין אלנתן. לדבריו, הוא פועל על פי חוק ועומד בכל דרישות חוקי הרעש.

"אבקש את התערבותך", הוא מסכם את פנייתו למפקד משטרת מחוז תל אביב.

מערכת הכריזה בבית הכנסת בשכונת שפירא הפכה לעימות מתמשך. העירייה ניסתה להפסיק את הפעלת המערכת בטענה לפגיעה בסדר הציבורי, אבל בעקבות עתירה שהגיש אלנתן ביחד עם מתפללים, דרישת העירייה הוסרה.

לפני כשבועיים שוב פעלה העירייה בניסיון להביא להורדת מערכת הכריזה שעל גג בית הכנסת, בטענה שהיא גורמת לעבירה על חוקי הרעש.

אלנתן דחה בתוקף את הטענה, ומתפללים בבית הכנסת הגיבו בכעס. "מה רוצים מאיתנו? אי אפשר להשמיע את המזמור 'שלום עליכם' במשך שתי דקות עם כניסת השבת? לאן הגענו?", הם מחו.

מהמשטרה נמסר: "אנו מבקשים להבהיר כי הגעת המשטרה לארוע  היתה לאור קריאה למוקד העירוני  ולא באופן יזום. הטיפול באירוע לא היה כמצופה ואנו נפיק את הלקחים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה