חדשות רמת גן-גבעתיים

צלילים צורמים

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

עיריית תל אביב מנסה שוב להפסיק את מזמור כניסת השבת, בטענה שמדובר ב"מטרד רעשים" • חבר המועצה אלנתן, באמצעות עו"ד שחר בקשי: "מדובר ברצון לנגח כל סממן דתי בעיר" • העירייה: "ניסיונות ציניים לגרור את השיח להקצנה"

צלילים צורמים
אלנתן. "מה רוצים מאיתנו?" ׀ צילום: יח"צ

כחודש לאחר שעיריית תל אביב ניסתה להפסיק את השמעת מזמור כניסת השבת "שלום עליכם" בבית הכנסת "ישועת ישראל" בשכונת שפירא, ניסיון שבעקבותיו הוגשה עתירה לבית המשפט – מנסה העירייה שוב להביא להפסקת השמעת השיר, המבשר במשך שתי דקות על כניסת השבת.

פקח של העירייה שלח לחבר מועצת העיר נתן אלנתן (ש"ס), התראה שיש להסיר את מערכת ההגברה של בית הכנסת בטענה של "מטרד רעשים".

בדרישה של העירייה נכתב: "התקנתם על גג בית הכנסת, הממוקם באזור מגורים, מערכת להגברת קול לצורך מתן מידע על כניסת השבת". לטענת העירייה, המנגינה נמשכה כחמש דקות. "הריני דורש לחדול מהשמעת השיר".

בסיום המכתב מזהירה העירייה כי אם הדבר לא יתבצע, היא תהיה רשאית להסיר בעצמה את מערכת ההגברה.

בתגובה למכתב הודיע חבר מועצת העיר הרב נתן אלנתן, באמצעות עו"ד שחר בקשי: "אין מדובר בכל מטרד או הפרעה לציבור, זולת הרצון לנגח כל סממן דתי בעיר. מדובר ברדיפה ואין ראוי שתתנו לה יד".

הניסיון של העירייה להפסיק שוב את השמעת השיר, עורר כעס בקרב מתפללים רבים והפך לשיחת היום בשכונה השקטה. "אני באמת לא מבין מה רוצים מאיתנו ריבונו של עולם?", אמר אחד מהם. "גם להשמיע שיר של שתי דקות זה מפריע? לאן הגענו?".

מהעירייה נמסר: "לאור התלונות על המטרד, העירייה פועלת בכל הדרכים העומדות לרשותה במסגרת סמכויותיה החוקיות למניעת כל מטרד רעש המהווה הפרעה לתושבים. למרות ניסיונות להגיע להידברות, הדבר לא צלח. לצערנו מדובר בניסיונות ציניים מצד גורמים פוליטיים לגרור את השיח הציבורי להקצנה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

כתב אישום: איתר קטינים בוואטסאפ וביצע בהם...

[caption id="attachment_135882" align="alignleft" width="232"] התכתבות וואטסאפ בעלת תוכן מיני. הנאשם התכתב עם 43 קטיניםצילום המחשה: צילום מסך[/caption] מחלקת הסייבר בפרקליטות...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בדצמבר 2019    3 דקות
0

שדרוג התחבורה הציבורית בגבעתיים

החל מאמצע חודש ינואר הקרוב, ולאחר שפניות העירייה למשרד התחבורה נענו, קו 23 יגיע עד סוף רחוב ריינס וימשיך למתחם...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בדצמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה