חדשות רמת גן-גבעתיים

ניפגש אחרי הבחירות

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוגוסט 2018    3 דקות
0

מועצת העיר קיימה את ישיבתה האחרונה עד הבחירות • חברת מועצת העיר סוזי כהן תתמודד בראש רשימת "דרום העיר" • יו"ר ועד נחלת יצחק, נחמה גולדוסר, תתמודד בראש רשימת "כח לגימלאים" • חבר המועצה ניר סביליה לא יתמודד שוב

ניפגש אחרי הבחירות
סביליה וזמיר. "סיבות אישיות" ׀ צילום: יח"צ

דרמה בישיבה האחרונה של מועצת עיריית תל אביב עד הבחירות שיתקיימו ב-30 באוקטובר. חבר מועצת העירייה ניר סביליה, שהחליט לא להתמודד בבחירות, הודיע על מתן יחידת המימון המגיעה לכל חבר מועצה לסיעת רוב העיר בראשותו של סגן ראש העירייה, אסף זמיר, המתמודד לראשות העירייה.

סביליה, שנבחר בקדנציה הקודמת ברשימת הליכוד, גם מתכוון לתמוך במועמדותו של זמיר בבחירות לראשות העירייה. סביליה הודיע על הזדהותו עם סיעת רוב העיר (הצעירים) בעת הודעת ההזדהות המסורתית של חברי המועצה לקראת הבחירות. "לאחר קדנציה של עשייה למען תושבי תל אביב-יפו במועצת העיר החלטתי לפרוש מסיבות אישיות", אמר סביליה. "הייתה לי הזכות לקדם ולהיות שותף בשורה של החלטות בעיר במגוון תחומים. ראש העיר רון חולדאי ייזכר כמי שעשה דברים טובים למען העיר, אבל הגיע הזמן אחרי 20 שנה לרענן את השורות ולהחליף הנהגה" .

כל יחידת מימון של חבר מועצה עומדת על כ-750 אלף שקל ורשימה המתמודדת למועצה רשאית לקבל מקדמה ממשרד הפנים. בעקבות הודעתו של סביליה, לרשימת רוב העיר יהיו חמישה חברי מועצה מזוהים לקראת הבחירות, לעומת ארבעה חברי מועצה בלבד לסיעת תל אביב 1 בראשותו של רון חולדאי, המתמודד לקדנציה חמישית.

בעת הזדהות חברי המועצה, הודיע, כצפוי, שלמה מסלאווי, על הזדהותו עם רשימת הגמלאים בראשותו של יו"ר מועצת העירייה, נתן וולוך. מסלאווי, שמזוהה עם הליכוד ובבחירות הקודמות התמודד ברשימה עצמאית וזכה במנדט, ידורג במקום השני ברשימה.

כרמלה עוזרי, שאף היא התמודדה ברשימה עצמאית, הודיעה על הזדהות עם רשימת הליכוד, שבראשה יעמוד גם בבחירות הקרובות המשנה לראש העירייה ארנון גלעדי. מי שעדיין לא הודיע על הזדהותו הוא דן להט, שבבחירות הקודמות נבחר מטעם יש עתיד. להט לא נכח בישיבה וגם לא הודיע בכתב, כפי שעשו חברי מועצה אחרים שלא הגיעו לישיבה. הוא יוכל להודיע עד 65 יום לפני הבחירות.

ליו"ר ועדת הבחירות בתל אביב נבחרה השופטת בדימוס ורדה אלשיך, ולמנהל הבחירות מונה ירוחם כהן, בעל ניסיון עשיר בניהול בחירות לכנסת ולעיריות.

יו"ר ועד תושבי שכונת נחלת יצחק, נחמה גולדוסר, תתמודד בבחירות למועצת העירייה. גולדוסר תוצב במקום הרביעי ברשימת כח לגימלאים.

"בשנים האחרונות פעלתי רבות בהתנדבות למען תלמידי תל אביב-יפו במסגרת ועד ההורים המרכזי בעיר, במגוון פעילויות רווחה בשכונות הדרום, ולאחרונה אף נבחרתי ליו"ר ועד שכונת נחלת יצחק", אמרה גולדוסר". "נחשפתי ללא מעט בעיות ומצוקות שחווה האוכלוסייה המתבגרת בתל אביב".

לדבריה, "אומנם תל אביב היא העיר שהכי כיף להזדקן בה, אבל על מנת שהאוכלוסייה המבוגרת תיהנה מכל הדברים היפים שיש לתל אביב להציע לה, בכל תחומי החיים, צריך לאפשר להם לעשות זאת, להקל עליהם בכל דרך ולהנגיש להם את האטרקציות שהעיר שלנו מציעה להם".

חברת מועצת העירייה, סוזי כהן, תתמודד בבחירות הקרובות בראש רשימת דרום העיר. בבחירות הקודמות עמד בראש הרשימה חיים גורן, שהפעם יתמודד למועצה בראש רשימת הבית היהודי. גורן אף ערך לאחרונה את כנס השקת קמפיין הבחירות במעמד שרת המשפטים איילת שקד. סוזי כהן הייתה במקום השני ברשימה והיא נכנסה במקומו למועצה לפני כשנה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה