חדשות רמת גן-גבעתיים

הקלה בקרוב

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

עבודות שיפור תשתיות התנועה בצומת אלוף שדה ובכביש 4 צפויות להסתיים בימים הקרובים • בתכנון: הוספת נתיב בירידה מהצומת

הקלה בקרוב
פדלון. "הפקקים משתרכים לתוך העיר" ׀ צילום: יח"צ

עבודות שיפור תשתיות התנועה בצומת אלוף שדה ובכביש 4 צפויות להסתיים בימים הקרובים – כך הודיע השבוע חבר מועצת העירייה ומחזיק תיק התנועה, רמי פדלון.

פדלון ציין כי צומת תל השומר משפיע דרמטית על זרימת התנועה במזרח רמת גן. "כאשר הצומת עמוס, השתלבות הרכבים היוצאים מהרחובות הירדן והרא"ה הופכת לאיטית ביותר והפקקים משתרכים לתוך העיר רמת גן", הוא הסביר.

לדבריו, במסגרת בדיקות סימולציית תנועה שערכה חברת נתיבי ישראל, התברר שאם לא היה כל עיכוב בצומת, זרימת התנועה בירדן וברא"ה הייתה מקסימלית  וללא כל עיכובים ופקקים.

"חברת נתיבי ישראל תכננה שיפורים בצומת זה כך שזרימת התנועה בו תהיה מהירה ונוחה יותר", ציין עוד פדלון. "במסגרת השינויים נסללו שני נתיבי תנועה בפנייה שמאלה מכיוון תל השומר, הן לכביש 4 לכיוון צפון והן לכיוון דרום".

העבודות גם כללו הוספת נתיב נסיעה לכיוון מזרח, ובוצע תיאום רמזורים יעיל יותר. "הפרויקט יביא להקלת גודש התנועה בצומת וישפיע לטובה על תנועת כלי הרכב המגיעים מתוך רמת גן", העריך פדלון. "אני מקווה שנרגיש בקרוב את ההקלה בעומס התנועה, בעיקר ברחוב הירדן העמוס בשעות הלחץ של הבוקר ואחה"צ. השקענו מאמצים רבים בביצוע השיפורים".

פדלון הודיע עוד כי קיימת תכנית להוספת נתיב נוסף בירידה דרומה מאלוף שדה.

נהג שנוסע בדרך אלוף שדה בכל בוקר אמר השבוע בשיחה עם "המקומון" כי התכנית הזו אולי תפתור את הפקקים לטווח קצר, אבל לטווח הארוך נדרשת תכנית מהפכנית שתעודד את התושבים לנסוע בתחבורה ציבורית. "כשכל שנה עולות מאה אלף מכוניות על הכביש, פתיחה של כביש כזה או אחר היא בבחינת פלסטר על פצע מדמם. אם תהיה פה תחבורה ציבורית יעילה, אני אנטוש את האוטו".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה