חדשות רמת גן-גבעתיים

"גבעתיים היא הבית שלי"

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוגוסט 2018    דקה אחת
0

מרים בר-און, פעילה ותיקה בגבעתיים, תתמודד בבחירות למועצת העירייה ברשימת "גבעתיים שלנו", בראשותו של ראש העירייה רן קוניק

"גבעתיים היא הבית שלי"
בר און. תוצב במקום השביעי ׀ צילום: יח"צ

מרים בר-און (72), פעילה ותיקה בגבעתיים, תתמודד בבחירות למועצת העירייה ברשימת "גבעתיים שלנו", בראשותו של ראש העירייה רן קוניק. בר-און תוצב במקום השביעי ברשימה המאוחדת עם מפלגת העבודה.

גם אלימלך בר-און ז"ל, בעלה של מרים, שהלך לא מכבר לעולמו, היה פעיל מאוד בחיים הקהילתיים בגבעתיים. "אלימלך היה צעיר ברוחו, בדרן ונחשב לאחד מראשוני אמני קריאת המחשבות וקוסם מצליח. במסגרת אחת המלחמות, בזמן שנלחם בגוש עציון הוא נפל בשבי הירדני והוחזק שם במשך עשרה חודשים", היא מספרת. "שיטת קריאת המחשבות של אלימלך לא פוצחה במלואה עד היום".

מרים בר-און, שבמשך 40 שנים עבדה כמורה, התנדבה לאחר פרישתה לגמלאות למען המורים הגמלאים, ועד היום היא פעילה בהנהלת המורים הגמלאים, מתנדבת במשרד הביטחון, בבית יד לבנים בעיר, במועדון רוטרי ובמועדון שדה בוקר, שם היא מעבירה חוגי יצירה בחרוזים לגמלאים.

סיפורה האישי של מרים רווי עשייה למען האחר, אך הוא רווי גם בשכול וכאב. אחיה, פלטיאל, שהיה גדול ממנה בשבע שנים, נהרג בהיותו בן 21 בעת שירותו כלוחם ביחידת הצנחנים 101. פלטיאל נהרג ביום שבו היה אמור להשתחרר משירותו הצבאי.

מרים החליטה להנציח את אחיה וקראה לבנה על שמו. פלטי נולד אל הבמה ואל עולם הקסמים, וכבר בגיל שבע הוא החל להופיע על במה בקסמים ובמופעי טלפתיה יחד עם אביו אלימלך.

מסע הקסם נגדע באחת, בתאונת מטוס טרגית. כאשר פלטי היה בן 19 שנים בלבד נהרג בתאונת מטוס בהיותו בקורס טייס של חיל האוויר.

"גבעתיים היא הבית שלי, פה נולדו ילדיי ונכדיי. אני עדה לשינויים משמעותיים שנעשו בעיר על ידי קוניק, ולכן החלטתי להרחיב את פעילותי הציבורית ולהתמודד למועצת העיר במסגרת 'גבעתיים שלנו', המייצגת את רצון התושבים ופועלת לפני הכל למען העיר גבעתיים", היא מציינת.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה