חדשות רמת גן-גבעתיים

"אנחנו האחות הקטנה של תל אביב"

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוגוסט 2018    3 דקות
0

מנהל אגף נכסים ורישוי עסקים בעיריית גבעתיים, אלון בוקסנבאום, מדבר על פריחת בתי הקפה והפאבים בעיר, על המסלול הירוק לעסקים ועל התכניות לעתיד: "כיום קשה למצוא נכס מסחרי להשכרה בגבעתיים. זה ישתנה"

"אנחנו האחות הקטנה של תל אביב"
בוקסנבאום. "עשרות פאבים נפתחו השנה" ׀ צילום: באדיבות העירייה

"אנשים רוצים לבלות בגבעתיים, שהיא האחות הקטנה של תל אביב", אומר אלון בוקסנבאום (40), מנהל אגף נכסים ורישוי עסקים בעיריית גבעתיים, על רקע תופעת בתי הקפה והפאבים הצצים בעיר כפטריות לאחר הגשם. "רק בשנה האחרונה נפתחו בעיר עשרה פאבים ומסעדות", הוא מציין בראיון ל"המקומון".

בגבעתיים פועלים כיום כ-500 עסקים טעוני רישוי, בתחומי מזון, רוקחות ובעלי חיים, בתי קפה, מסעדות, פאבים וברים.

"בסך הכל קיימים בעיר כ-2,000 עסקים, והם מתרכזים בעיקר בכצנלסון, ויצמן, קניון גבעתיים, גבעת רמב"ם, המרכז המסחרי בבורוכוב וכמובן שבכורזין", מציין בוקסנבאום ומבהיר: "על פי החוק, לא כל העסקים טעוני רישוי".

יש לכם נתונים על הישרדות העסקים בעיר?

"אין תחלופה גבוהה של עסקים, וזה אומר הרבה. באופן יחסי בגבעתיים קיימים מעט עסקים יחסית לאוכלוסייה. קיים מחסור בשטחי מסחר".

כמה עסקים טעוני רישוי פועלים עם רישיון עסק?

"אנחנו עומדים על שיעור של 80%-75% רישוי, ויחסית גבעתיים ממוקמת במקום טוב. אנחנו מנסים כל העת להקל על בעלי העסקים בהליכי הרישוי".

בוקסנבאום מספר שהוחלט לאפשר "מסלול ירוק" לרישוי עסקים. "אנחנו גם מקיימים כנסים עם בעלי העסקים, הפאבים, והמסעדות, במטרה להנגיש להם את המידע ולהקל על הבירוקרטיה", הוא מציין. "יצרנו אווירה של שיתופי פעולה".

כמה זמן לוקח עד לקבלת הרישיון?

"במסגרת הרפורמה שאושרה בכנסת ותמכנו בה, קודם כל בעל העסק מקבל רישיון, ואז עליו לעמוד בביקורת בתנאי הרישיון. ההליך נמשך שלושה-ארבעה חודשים. בעסקי מזון, למשל, אנחנו מלווים את העסק ביחד עם גופים נוספים: משרד הבריאות, כבאות והצלה, משרד החקלאות ואגף ההנדסה".

איך ההתנהלות מול הפאבים, לנוכח הטענות שעלו בעבר על ידי דיירים על הפרעות מנוחה?

"גבעתיים עיר פתוחה. המטרה הכפולה שלנו היא לאפשר לפאבים לפרוח, ולצמצם כמה שיותר את ההפרעה לדיירים. אנחנו מבינים שהיא קיימת. הפאבים פתוחים עד השעה 23:00 בחוץ ועד השעה 24:00 בפנים. עד השעה 1:00 הסגירה היא מלאה".

נלחמים ברעש

בוקסנבאום מספר עוד שהעירייה גייסה יועץ אקוסטיקה, לצורך התקנת תקרה אקוסטית מיוחדת בעסקים, שתפחית את הרעשים לדיירים המתגוררים מעל העסקים.

עלו בעבר טענות על חסימת מדרכות על ידי עסקים.

"סימנו את המדרכות לשולחנות וכיסאות, וגיבשנו תכנית לסגירות חורף וזה עובד".

כיצד מצליחים לשמור על האיזון בין הצרכים של בעלי העסקים לדיירים?

"המדיניות שלנו היא לשמור כל הזמן על האיזון. הפאבים, בתי הקפה והמסעדות עוררו את גבעתיים. פעם היו נוסעים לתל אביב כדי לשבת בפאב, אבל כיום מגיעים לגבעתיים מתל אביב ומרמת גן. גבעתיים התעוררה, ובעיר פועלים 20-15 פאבים וברים. גבעתיים הפכה למרכז לצעירים, אנשים רוצים לבלות".

בוקסנבאום מגלה שהשינוי הדמוגרפי בגבעתיים בא לידי ביטוי גם בזינוק במספר גני הילדים בעיר. "לפני 15 שנים היו בעיר 50-40 גני ילדים, והשנה יהיו לנו 87 גני ילדים".

מה קורה במתחם כורזין?

"במבנה המרכזי של מתחם כורזין פועלים כ-50 עסקים. בטווח הארוך מתחם כורזין מיועד להריסה. חוץ מאשר בית מולדבסקי כל הבניינים במתחם מיועדים להריסה, וייבנו שם מגדלים לתעסוקה ומסחר".

ומה צפוי בטווח הקצר של השנים הבאות?

"הוקמה מנהלת כורזין, והיא פועלת כדי שהמתחם ייראה ויזואלית יותר טוב. השאיפה היא ליצור אחדות בשילוט ובנראות החיצונית של כל העסקים במבנה המרכזי במתחם כורזין".

אתה מרוצה מתמהיל העסקים בגבעתיים?

"גבעתיים הפכה למוקד משיכה לפאבים, ברים ומסעדות. הייתי רוצה למצוא בעיר יותר מקומות לגיל הרך, כמו ג'ימבורי".

מהן התכניות לטווח הארוך בתחום העסקים?

"הסיטי יהיה מוקד עסקים תוסס, ועל פי תכנית הבנייה במתחם כורזין ייפתחו עוד עסקים רבים. כיום קשה למצוא נכס מסחרי להשכרה בגבעתיים, וזה עוד ישתנה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הכי קרוב לאמא

התרגשות רבה הייתה השבוע בקרב מטפלים בספארי רמת גן. לאחר 11 שנים נולדה בספארי גורת אורנגאוטן. האם טאנה המליטה את...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    דקה אחת
0

"סיפור חוזר" בגבעתיים

סניף של רשת חנויות הספרים החברתית "סיפור חוזר", המציעה ספרי יד שנייה ומעסיקה אנשים עם צרכים מיוחדים, הושק בגבעתיים בטקס...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה