חדשות רמת גן-גבעתיים

מקפ"ת על הכוונת

חדשות רמת גן-גבעתיים15 באוגוסט 2018    3 דקות
0

כניסתו של רפרנט הספורט כבר מורגשת במצבת כוח האדם • תפקידים שאותם מילאה עובדת אחת באגף הספורט - מטופלים כיום על ידי ארבעה עובדים, שמרביתם התקבלו לאחרונה

מקפ"ת על הכוונת
מקפ"ת. קרע חמור עם העירייה ׀ צילום: אלוני מור

האם מישהו בעירייה מנסה לחסל את אגף הספורט ובמקביל מאציל סמכויות לגורמים במקפ"ת ולרפרנט הספורט? השאלה הזו נבחנת בימים אלה על ידי גורמים בעירייה וברשויות האכיפה.

בינתיים, כך עולה, תפקידים שאותם מילאה מ.ש (שמה המלא שמור במערכת), עובדת אחת באגף הספורט – מטופלים כיום על ידי ארבעה עובדים, שמרביתם התקבלו לעבודה במקפ"ת במהלך החודשים האחרונים בנסיבות שנבחנות כאמור.

נבהיר כי במסגרת עבודתה הייתה מ.ש אחראית הן על שיבוץ האולמות והמתקנים מטעם אגף הספורט והן על הספורט ההישגי, בעוד שבפועל כיום נחלקת האחריות בין הרפרנט, ק. א (השם המלא שמור במערכת), ח.ב, וס.ג המתפקדת כמזכירתו של הרפרנט.

הרפרנט צורף למקפ"ת במסגרת משרה חלקית, והוא ממשיך בעיסוקו הפרטי, אלא שגם כך הוא מכתיב את הנהלים ואת דרכי ההתקשרות בין שני הגופים ופועל כמעט באופן ישיר מול ראש העירייה ויועצו החיצוני רז אביבי.

אגב, גם בתחום הצהרוניות ההתנהלות דומה.

בעבר ריכזה עובדת אחת באגף הספורט את תחום הצהרוניות, ואילו כיום מבצעות את אותו תפקיד שלוש או ארבע עובדות, שמתחלקות אומנם בנטל, אבל מאידך מכפילות את נתח השכר המשולם מחשבון הארגון. ולא רק במנגנון כוח האדם חלה צמיחה משמעותית.

נזכיר כי בעת שהגיעו לכאורה העירייה ומקפ"ת לסיכום על פי הנחיות ראש העירייה איציק ברוורמן, על מעבר תחום התפעול של אולמות הספורט מידי אגף הספורט למקפ"ת – נקבעו ההנחיות לביצוע תקין של המהלך.

מנפחים את המנגנון

אף שעל פי ההנחיות חלות הוצאות בגין כוח אדם, מים, חשמל, הצטיידות ופעולות להתאמת רישיון עסק, על מקפ"ת לכאורה, וזאת בשעה שהעירייה מעבירה למקפ"ת סכום של 7 מיליון שקל בקירוב – מעבירה העירייה סכומים נכבדים נוספים במסגרת תקציב בלתי רגיל (תב"ר) והשתתפות במימון הוצאות שונות. אגב, סכום זה כלל את חישוב משכורתו של הרפרנט אף שהוא מועסק במקפ"ת, ואת כיסוי עלויות שכרה של מזכירתו, שגם היא עובדת מקפ"ת לכאורה.

במקרה כזה שבו העירייה מממנת את שכרו של העובד הבכיר במקפ"ת, הרי שהיא חושפת לכאורה את עצמה לתביעות עתידיות, וכן מאפשרת לגורמים בעירייה לעקוף את פעילותו של אגף הספורט תוך קיום קשר רציף עם אותו עובד.

כך קורה שאף שעל פי המסמך שהושג בין הצדדים נכללה בתקציב גם משכורתו של רפרנט הספורט, וכן של המזכירה שלו, לרבות הוצאות תפעול מטה הספורט שהוקם – מצליחה מקפ"ת "לסחוט" מהעירייה סכומי כסף נכבדים נוספים באמתלות שונות. כך קורה לדוגמה כשמקפ"ת נדרשת להכשיר את אולמות הספורט לצורכי פעילות, לרבות הוצאת רישיונות עסק.

על פי ההסכם אמור היה הרפרנט הממונה במקפ"ת להיות אחראי על הסדרת רישיונות העסק תוך שימוש במשאבים שהועברו למקפ"ת, אולם בפועל כבר העבירה העירייה פעם 200 אלף שקל, שנגזרו מתב"ר שאישר אגף הספורט לצורך ביצוע עבודות של התקנת מצלמות אבטחה באולמות הספורט.

כך קרה גם בעת שאגף הספורט החל בשיפוץ אולם הספורט שבבית הספר אמיר" בסיוע ובמימון הטוטו והפיס. ל"המקומון" נודע כי לאחרונה ביקש רפרנט הספורט במקפ"ת תב"ר מיוחד לצורך שיפוץ הסטודיו באותו אולם בסכום הנאמד ב-200 אלף שקל, והעירייה מילאה אחר דרישותיו ואישרה את העברת התב"ר כאמור.

ההתנהלות האמורה – לא רק שמנפחת באופן ניכר את מנגנון כוח האדם במקפ"ת ועולה לעירייה סכומי כסף לא מבוטלים, היא גם חושפת קרע חמור והבעת אי אמון בין העירייה והעומד בראשה לאגף הספורט ובין אגף הספורט למקפ"ת – מה שמשליך על קצב ביצוע העבודות, חלוקת הנטל בין הגופים ובעיקר תחום האחריות של כל אחד מהם.

לא התקבלה תגובה עד מועד סגירת הגליון.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קול ששון וקול שמחה: מתחתנים בצל הקורונה

עונת האירועים העירונית בזמן משבר הקורונה נמשכת. בתמיכה עירונית מקיפה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות נערכה היום חתונתם של גרשון ונטע...

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בינואר 2021    דקה אחת
0

רמת גן מובילה במדדי חופש המידע

דוח הרשויות המקומיות של היחידה הממשלתית לחופש המידע ומשרד הפנים קובע: רמת-גן מובילה במדדים של חופש המידע עם כ-90% בקשות...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה