חדשות רמת גן-גבעתיים

חדשות בעיר

חדשות רמת גן-גבעתיים7 באוגוסט 2018    2 דקות
0

שנת הלימודים בגבעתיים תיפתח עם שלוש מנהלות חדשות בבתי הספר "כצנלסון", "בורוכוב" ו"גורדון" • "המקומון" ערך שיחת היכרות איתן ולמד על הניסיון והחזון

חדשות בעיר
לוקסנברג. תואר בפסיכולוגיה | צילום:מאירה יפתח    גביזון. לימודי משפט | צילום:עדי לוין

שלוש מנהלות חדשות בגבעתיים: רוית סירי תנהל את "כצנלסון".  היא ניהלה את ביה"ס ע"ש משה שרת בחולון ואף שימשה כסגנית מנהל ב"גורדון" ובמשך 12 שנה הייתה מחנכת, רכזת ומורה לאנגלית. מירי לוקסנבורג תנהל את בית הספר "בורוכוב". היא בעלת תואר שני בניהול ומנהיגות בחינוך ובתשע השנים האחרונות ניהלה את בית ספר היסודי "ארזים" ברמת אביב. אירנה גביזון, שהייתה ראש מנהל חינוך בגבעת שמואל וניהלה את ביה"ס קורצ'אק ברמת גן  תנהל את "גורדון". היא בעלת תואר שני במנהל החינוך ותואר שני נוסף במשפטים מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

סירי: "יש באוויר אנרגיות טובות וכולנו נרגשים לקראת ההתחדשות והצעדת בית הספר למחוזות חדשים וטובים. מדובר בתהליך הדרגתי ועמוק של יצירת שותפויות אמת והיערכות מיטבית לשנה החדשה".

לוקסנברג: "בחרתי לגשת למכרז בידיעה שמדובר במוסד שעבר שינויי ניהול רבים בשנים האחרונות, גם במובן תפיסות וגישות ניהוליות שונות. ברור שלמשימה זו נכונה תקופת ניהול רבת שנים".

גביזון: "הגעתי לבית הספר כדי לשפר  כמיטב יכולתי את מה שצריך וניתן. הדרכים לכך רבות ומגוונות ומשלבות את כל מרכיבי הקהילה העוטפת את בית הספר. אשאר כל עוד אוכל וארגיש שאני מצליחה במשימתי."

איך תמגרו התופעות של חוסר משמעת ואלימות?

סירי: "האקלים הבית ספרי נמצא בראש מעייניי. ללא תחושת מוגנות, ללא הרגשת ביטחון לא תיתכן פניות ללמידה ולהוראה. יחס אישי ומכבד, שיח סובלני, והכלה לצד הצבת גבולות יהוו את עמודי התווך".

לוקסנבורג: "מדובר בהיבט מאוד חשוב באורחות בית הספר. בשלב ראשון ינוסחו נהלים ברורים לביטויי התנהגות שונים בחיי בית הספר. מדובר בשפה אחידה שאותה מדברים המורים וההורים. לצד זאת נדרשת אכיפה אחידה של כל אנשי הצוות בבית הספר".

גביזון: "חוסר משמעת ואלימות הם מצבים, שאף איש חינוך לא אמור לגלות סובלנות אליהם. זאת, משום שהם מונעים הן למידה והן תהליכי חברות חיוביים".

גבעתיים היא עיר קטנה עם הורים דעתניים מאוד. תתנו מקום למעורבות הורית?

סירי: "ההורים הם השותפים האמיתיים שלנו. הספקתי לשמחתי לגלות ולהתרשם ממעורבות של הורים אכפתיים ואני מצפה לשיתופי פעולה נוספיים".

לוקסנבורג: "אני מאמינה שההורים ב'בורוכוב' דואגים לחינוך ילדיהם ומודאגים כשקורה להם משהו פוגע או חסר, אני גם מאמינה בלב שלם שנצליח, כבני אותה ברית".

גביזון: "יש מקום למעורבות הורים וכשזה נעשה בצורה נכונה – תרומתם לא תסולא בפז".

ראש העירייה רן קוניק קיבל בברכה את המנהלות החדשות: "אני מברך את שלוש המנהלות החדשות על שנבחרו לתפקיד ומאחל להן הצלחה רבה".

הוא הוסיף כי "תמיד החינוך יהיה בראש סדר העדיפויות שלנו ונקפיד לבחור, עם משרד החינוך, את המנהלים הטובים ביותר שיש עבור ילדי גבעתיים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן מסבסדת את תנועות הנוער

דמי הרישום לתנועות הנוער ברמת גן יוזלו בשיעור חד של עד 90%. כך הוחלט פה אחד בישיבת מועצת עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

50% מבני הנוער בגבעתיים פעילים בתנועות נוער

יותר מ-50% מבני הנוער בגבעתיים פעילים בתנועות הנוער בעיר. כך מסרה מחלקת הנוער בעירייה לרגל שבוע תנועות הנוער, המתקיים כמיטב...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה