מגזין רמת גן

זוכרים גם מהבית

מגזין רמת גן28 באפריל 2020    דקה אחת
0

פרוייקט ייחודי של חיילים וחיילות לשעבר שלחמו במלחמת לבנון הראשונה, לשיחות עם תלמידים דרך הזום,הפך את יום הזיכרון השנה למרות הקורונה לאישי ומיוחד. בתי ספר רבים ברמת גן וגבעתיים הרימו את הכפפה ולקחו חלק במפגשים המרגשים

זוכרים גם מהבית

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה השנה בסימן קורונה. ללא טקסים, ללא מפגש בכתה קשה לייצר זיכרון קולקטיבי. זה מה שגרם לקבוצת לוחמים לשעבר מימי מלחמת לבנון הראשונה, ליזום פרויקט מיוחד של שיח לוחמים בשיחות זום עם תלמידים על המלחמה ועל החוויות של מי שהיה שם, כמו גם הרצון לזכור ולהזכיר את החברים שנפלו.

מתוך קבוצת פייסבוק שנפתחה על ימי מלחמת לבנון הראשונה, אליה הצטרפו מאות ואלפים של חיילים וחיילות לשעבר ששירתו בימי המלחמה עלו שיחות על יום הזיכרון במתכונת הנוכחית השנה ובעקבות הפוסטים שעלו, ייזמו כמה מחברי הקבוצה מיזם שתפס בין לילה תאוצה וזכה להדים רבים: שיחת "זום" בין הלוחמים לשעבר שהתנדבו לעלות ב"זום" לבין תלמידי כיתה. החוק היחידי הוא לא לערב פוליטיקה.

עבור חלק מהלוחמים זו הזדמנות ראשונה לספר את סיפורם.

מספר בתי ספר בינהם בית ספר בליך ברמת גן, בתי ספר בגבעתיים ובערים נוספות ברחבי הארץ לקחו חלק בדרך המיוחדת הזו של זיכרון וההדים היו יוצאי דופן, הן מצד התלמידים שישבו מרותקים ואמרו שאת יום הזיכרון הזה הם לא ישכחו, בשל הקשר האישי והסיפורים שחיברו אותם לחיילים ולנופלים והן מצד המורות והצוות כמו גם הלוחמים עצמם שהתרגשו מאוד.

כתבות נוספות במגזין רמת גן

0

גינות מתחפשות

אתמול, (שלישי 10.3) התמלאו הגינות הציבוריות באווירה פורימית נפלאה כאשר ילדי העיר גבעתיים ובני משפחותיהם הגיעו לחגיגות שארגנה העירייה ברחבי...

מגזין רמת גן11 במרץ 2020    דקה אחת
0

צריכים תחפושת?

דרך מצוינת לחגוג את פורים בחשיבה ירוקה, היא לקנות תחפושת יד שניה. דרך מצוינת ואקולוגית לחגוג. אבי אביקר, יזם ובעלים...

מגזין רמת גן4 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה