מגזין רמת גן

האבא של החיילים הבודדים

מגזין רמת גן16 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

 

בגיל 64 יכול אוריאל בונט, תושב העיר ואב לארבעה ילדים, להיות גאה בכך שטיפל בשנים האחרונות בעשרות חיילים עולים חדשים, ודאג להם, ולו במעט. בונט, מג"ד בצנחנים לשעבר, המוכר כנכה צה"ל, לקח על עצמו לדאוג לחיילים הבודדים לכסף למחיה. "לא שזה הרבה, אבל זה יותר טוב מכלום", הוא אומר בחיוך נבוך.
בונט מספר שהוא עובד בחברת עמידר. "אני מתעסק במחיר למשתכן ובשכר דירה, אבל החלק המרכזי בעבודה שלי הוא איתור חיילים בודדים שהם עולים חדשים. חייל בודד זכאי מיום עלייתו לארץ לקבל כסף דרך משרד הקליטה, וחמש שנים לאחר מכן דרך משרד השיכון. אבל חייל שיוצא לחו"ל וחוזר לארץ, המענק שלו נפסק, ובמקרים רבים הוא לא יודע שהוא רשאי לקבל קצבה, גם אם מדובר בכמה מאות שקלים בחודש. בדיוק בשלב הזה הוא מקבל את הטלפון ממני, ולא משנה איפה הוא גר ואיפה הוא נמצא, הוא מגיע אליי ואני מתחיל לסייע לו".

בכמה כסף מדובר?
"בזמן השירות הצבאי, חייל בודד שהוא עולה חדש זכאי ל-402, שקל בחודש, מעבר למה שהוא מקבל מהצבא. החיילים האלה משרתים כשלוש שנים, והם לא יודעים שמגיע להם כסף. בשנה הראשונה לאחר השירות, הם זכאים לקבל 222 שקל לחודש, בשנה שנייה, שלישית ורביעית 400 שקל לחודש, ובשנה החמישית 89 שקל לחודש".
בונט לא מסתפק רק בנתינה במסגרת עבודתו. גם בשעות הפנאי הוא עם החיילים הבודדים תושבי העיר. "כשאני חש שאין להם איפה להיות, אני אוסף אותם לביתי לארוחת ערב שבת. מי שהכניסה אותי לזה היא הבוסית שלי לשעבר נרית כדורי, וככה נשאבתי".

החיילים יודעים להכיר תודה?
"אני לא מחפש את זה. הם מרוצים שאני מפנה אותם לקבל את הכספים, אבל כאן זה נגמר. אני לא מחפש מחמאות".

כתבות נוספות במגזין רמת גן

0

זוכרים גם מהבית

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה השנה בסימן קורונה. ללא טקסים, ללא מפגש בכתה קשה לייצר זיכרון קולקטיבי. זה...

מגזין רמת גן28 באפריל 2020    דקה אחת
0

גינות מתחפשות

אתמול, (שלישי 10.3) התמלאו הגינות הציבוריות באווירה פורימית נפלאה כאשר ילדי העיר גבעתיים ובני משפחותיהם הגיעו לחגיגות שארגנה העירייה ברחבי...

מגזין רמת גן11 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה