מגזין רמת גן

ראש העיר בנחיתה על הירח

מגזין רמת גן17 ביולי 2019    3 דקות
1

הצגה מיוחדת על נחיתת הירח במסגרת שיתוף פעולה מיוחד בין תלמידי "בית צבי" לבעלי מוגבלויות זכתה לביקור ראש העירשאמה הכהן והפילנטרופ ואיש העסקים מוריס קהאן

ראש העיר בנחיתה על הירח
צילום: יוחנן הראל  

שיתוף פעולה עוצמתי בין בעלי מוגבלות לסטודנטים מ"בית צבי" נשא פרי בהצגה על נחיתת הירח. אתמול (שלישי 16.7) נערך בתיאטרון רמת גן ערב מיוחד במינו  – המופע "איש על הירח" אותו העלתה קבוצה של בעלי מוגבלות שכלית-התפתחותית לצידם ובהדרכתם של תלמידי המשחק מבית הספר "בית צבי", כאשר בקהל יושבים ומתרגשים ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, רעייתו וסגניו, אביטל מויאל נציגת סוכנות החלל הבינלאומית, ואורח הכבוד של הערב, נשיא עמותת SpaceIL איש העסקים והפינלנתרופ מוריס קאהן, שפרויקט "בראשית" שלו היווה השראה למופע, ומנכ"ל בית צבי דוד בנימין. בפתיחת הערב הוקרנה ברכה מיוחדת מאת שר המדע אופיר אקוניס.

לדברי ראש העיר כרמל שאמה הכהן: "נהיה אנשים טובים יותר תחת ההשראה שקיבלנו מכם".

המופע בבימויו של צביקי לוין, היווה את רגע השיא של שנה שלמה של עבודה, פרויקט קהילתי נרחב ומיוחד במינו, במסגרתו עובדים במאי וקבוצה של 10 שחקני שנה א' מבית צבי עם קבוצה של 14 בוגרים בעלי מגבלה שכלית התפתחותית ממועדון "רעות". בכל שנה, הקבוצה שהרכבה משתנה, מעלה הפקה חדשה מול קהל בבית צבי – עם מוזיקה חיה, כוריאוגרפיה וקטעי מעבר.

השנה בהשראת פרויקט "בראשית" ולרגל 50 שנה לנחיתה הראשונה, הוחלט להתמקד בנושא הירח. הניסיון לנחות על הירח היווה עבוד המשתתפים השראה מכיוון ומדובר בהישג אנושי אדיר, שרתם את כל היכולות המגוונות של המין האנושי ושהצליח הודות לתושייה, סקרנות וההזדמנות שנתנו לאנשים ולרעיונות חדשים. אלה הערכים שמקדמים בפרויקט החברתי החשוב של בית צבי, שמבקש לשנות תפיסות, להגיע לפסגות חדשות ולחגוג את המגוון שמרכיב את המין האנושי. חברי הקבוצה ביצעו שירים רבים מהקלאסיקות הישראליות המזכירות את הירח, ובקטעי המעבר סיפור את סיפורם האישי, ועל הקשר האישי שלהם לנושא. לא מוגזם יהיה לומר שבאולם לא נשארה עין אחת יבשה, ובתום המופע זכו האמנים לתשואות רמות ו"סטנדינג אוביישן" מהקהל.

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן נשא דברים בסוף הערב וציין את ההישג והחשיבות של מופע שכזה: "אנחנו בדרך כלל מודדים את עצמנו מי הגיע ראשון ולאן, מי הכי חזק, מי הכי יפה.  אבל בעצם כולנו בסוף נמדדים כחברה וכל אחד בנפרד, ביכולת שלנו לאפשר לכל אחת ואחד מאיתנו, לא משנה למי הם נולדו ואיך הם נולדו, לעשות את הצעדים הקטנים האלה שמובילים לצעדים ענקיים., יותר מכך, את היכולת שלנו לאפשר לכל בעל צרכים מיוחדים שעל פניו כל צעד קטן ומובן מאליו שאנחנו עושים כל יום נראה חלום עבורו, שזה לא ייראה חלום אלא מציאות והוא יוכל לעשות בדיוק את מה שאנחנו עושים – ליצור, לרגש, להופיע על במות, לשיר. לעשות דברים שהופכים אותנו לאנשים ולחברה טובה יותר. אין ספק שמחר בבוקר לא משנה מה כל אחד מאיתנו עושה, אנחנו יוצאים מכאן ונהיה אנשים טובים יותר תחת ההשראה שקיבלנו מכם".

לאחר מכן הזמין ראש העיר לבמה את מוריס קאהן, שפנה למשתתפים: "אתם הוכחתם הערב שאם חולמים אפשר להגיע למה שאתם רוצים. מה שראינו הערב זו הוכחה שאפשר לחלום, ואפשר ליישם".

כתבות נוספות במגזין רמת גן

0

זוכרים גם מהבית

יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה השנה בסימן קורונה. ללא טקסים, ללא מפגש בכתה קשה לייצר זיכרון קולקטיבי. זה...

מגזין רמת גן28 באפריל 2020    דקה אחת
0

גינות מתחפשות

אתמול, (שלישי 10.3) התמלאו הגינות הציבוריות באווירה פורימית נפלאה כאשר ילדי העיר גבעתיים ובני משפחותיהם הגיעו לחגיגות שארגנה העירייה ברחבי...

מגזין רמת גן11 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • ויקטור

    היה מופע מדהים ומרגש